cz  Czech      uk  EN

Setkání mistrů renovací na veletrhu CZECHBUS 2016

tatra-8591-1938-czechbus

TATRA 85/91 1938 na veletrhu CZECHBUS 2015, foto: Zdeněk Nesveda

První den veletrhu bude, kromě seriálu tiskových konferencí a slavnostního zahájení v Pravém křídle krátce po poledni, patřit Setkání mistrů renovací pořádané Inchebou ve spolupráci se Sdružením dopravních podniků ČR. Od prvního ročníku postupně získává na síle i prezentace historických autobusů a zejména jejich mnohdy úžasných rekonstrukcí. Také letos budou mít tyto skvosty své místo v závěru Levého křídla Paláce, ale i na venkovních plochách.

Loňská novinka – konference Setkání mistrů renovací, na sebe strhla velkou pozornost a letos se rozrůstá do ještě mnohem větší akce. Slovem a obrazem tu bude prezentována například rekonstrukce Motorového vozu řady M 260.0, proslulého Stříbrného šípu. Tento motorový vůz, jemuž se někdy přezdívalo i „autobus na kolejích“, byl vyroben těsně před válkou ve vysočanském automobilovém závodě Praga – konstrukce vznikla v ČKD Praha, na objednávku ČSD. Stříbrný šíp je dnes v majetku Výzkumného ústavu železničního, a.s. a právě díky jemu bude s velkou pravděpodobností k reálnému zhlédnutí a prohlídce k dispozici v průběhu Czechbusu na Nádraží Praha – Holešovice

Dalším šlágrem bude bezpochyby podrobná informace slovem i obrazem o rekonstrukci autobusu Tatra 27/64a Diesel a jehož majitelem a renovátorem je pan V. Zezula.

Muzeum MHD Praha představí podrobně rozpracovanou renovaci nejstaršího existujícího trolejbusu v ČR Praga TOT č. 303, který stál před 80 lety u startu trolejbusového provozu v Praze. Jeho rekonstrukce ještě není dokončena, ovšem i tak muzeum přiveze na veletrh jiný svůj pozoruhodný exponát. Ve spolupráci s Klubem RTO bude připravena i kompletní expozice těchto legendárních autobusů a spousta zajímavostí z jejich historie a záchrany a renovací.

TZ: Incheba

skoda-706-rto-lux-czechbus

Škoda 706 RTO Lux na veletrhu CZECHBUS 2015, foto: Zdeněk Nesveda

 

veterani-na-veletrhu-czechbus

Historické autobusy jsou neodmyslitelnou součástí veletrhů CZECHBUS, foto: Zdeněk Nesveda

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

 

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.