cz  Czech      uk  EN

Scania podporuje přísné emisní normy EU

Společnost Scania vnímá dohodu mezi Evropským parlamentem a Radou EU o normách CO2 pro těžká nákladní vozidla jako nástroj k dosažení klimatických cílů stanovených v Pařížské dohodě. „Tyto normy upravující emise výfukových plynů je třeba zkombinovat s integrovaným přístupem. Bude rovněž nutné zaměřit se na obnovitelná biopaliva a jiná alternativní paliva, školení řidičů, efektivnější logistiku, nové technologie pohonu a další opatření,“ uvádí prezident a generální ředitel společnosti Henrik Henriksson.

 

Ilustrační foto Scania

Ilustrační foto Scania

Cílem společnosti Scania je podpora posunu směrem k udržitelnému systému přepravy. Scania je přesvědčena, že je možné přejít na dekarbonizovaný systém bez fosilních paliv. Scania se neustále snaží u svých vozidel snižovat spotřebu paliva a díky tomu také emise CO2. To vše přináší prospěch nejen zákazníkům, ale v konečném důsledku také zlepšuje konkurenční postavení společnosti Scania.

I když Scania velmi věří v elektromobilitu umožňující dosažení nižších emisí CO2, tato technologie není ještě dostatečně vyspělá, poptávka zákazníků je nejistá a v současné době neexistuje v Evropě žádná infrastruktura veřejných dobíjecích stanic pro tato vozidla.

 

 Henrik Henriksson – prezident a generální ředitel společnosti Scania

Henrik Henriksson – prezident a generální ředitel společnosti Scania

 

 

Ambiciózní cíle a přechod k novým technologiím pohonu budou rovněž vyžadovat značné investice do infrastruktury pro dobíjení a doplňování paliva specificky vytvořené pro nákladní vozidla na alternativní pohon, které dosud nebyly ve větší míře vynaloženy,“ říká Henrik Henriksson.

 

 TZ: Scania

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.