cz  Czech      uk  EN

Hospodaření společnosti Scania za první čtvrtletí roku 2017

Přehled hospodaření společnosti Scania za první čtvrtletí roku 2017

Shrnutí prvních tří měsíců roku 2017

  •  Provozní zisk se zvýšil o 35% na 3 081 mil. SEK (2 275)
  • Čisté tržby vzrostly o 23 procent na 28 411 mil. SEK (23 056)
  • Peněžní tok činil ve vozidlech a službách 2 351 mil. SEK (133)

Komentář prezidenta a generálního ředitele Scanie Henrika Henrikssona:

Čisté tržby společnosti Scania vzrostly na rekordní hodnotu 28,4 miliardy SEK a výnosy za první čtvrtletí dosáhly 3 081 milionů SEK. Vyšší počet prodaných vozidel a služeb byl částečně kompenzován vysokou úrovní investic spojenou s novou generací nákladních automobilů společnosti Scania. Poptávka po nákladních vozidlech v Evropě zůstává velmi silná kvůli pozitivní ekonomické situaci. Podíl společnosti Scania na nákladních automobilech v Evropě dosáhl 16,8 % oproti 17,4 % v roce 2016. V Latinské Americe je poptávka pozitivně ovlivněna růstem v Brazílii, což je trh, který nyní vypadá, že je na vzestupu. V Eurásii se trend poptávky vyvíjí pozitivně díky Rusku. V Asii se poptávka zvýšila kvůli dobrému výkonu v Číně, Íránu a Indii. V autobusech a autokarech byla poptávka v Asii silná, především v souvislosti s Íránem. Trend poptávky po průmyslových a lodních motorech je také stále pozitivní, ale naopak zůstává slabý mezi elektrickými generátory.

Výnosy za služby dosáhly rekordní výše 5 849 mil. SEK. (5,152), což představuje nárůst o 14 %. Příjmy společnosti Scania, ať už generované přímo nebo nepřímo, z 250 000 vozidel připojených do flotily Scania, neustále rostou. Konektivita je také důležitou součástí, která umožňuje společnosti Scania nabídnout zákazníkům efektivnější služby zaměřené na zvýšení jejich ziskovosti. Nový model Scania R 450 získal ocenění Green Truck 2017 v kategorii těžkých tahačů. Ocenění získal především díky vynikající spotřebě paliva při porovnávacím testu na silnici. Čísla mluví sama za sebe – ​​průměrná spotřeba činila 23,7 litrů / 100 km. Ať už jde o úsporná naftová vozidla nebo alternativní paliva, udržitelnost a ziskovost jde ve Scanii ruku v ruce. Kromě toho, že společnost Scania nabízí nejhospodárnější pohonné jednotky, vynakládá také zvláštní úsilí na snížení závislosti dopravních společností na fosilních palivech. Společnost Scania má na trhu nejširší škálu hybridů a alternativních motorů pro všechny dostupné biopaliva. Všechny standardní vozy společnosti Scania mohou být provozovány s použitím bionafty a s až 100% hydrogenovaného rostlinného oleje (HVO).

 

 

Stálá rubrika SCANIA na portálu BusPress, čtěte zde…

 

Scania je předním světovým poskytovatelem řešení v oblasti dopravy. Společně s našimi partnery a zákazníky se ubíráme směrem k udržitelnému systému přepravy. V roce 2016 jsme našim zákazníkům dodali 73 100 nákladních automobilů, 8 300 autobusů a také 7 800 průmyslových a lodních motorů. Čisté tržby dosáhly téměř 104 miliard SEK, ze kterých bylo přibližně 20 procent spojených s poskytováním služeb. Společnost Scania byla založena v roce 1981. Aktuálně působí ve více než 100 zemích a zaměstnává přibližně 46 000 lidí. Výzkum a vývoj probíhá ve Švédsku a na pobočkách v Brazílii a Indii. Výrobní závody se pak nachází v Evropě, Latinské Americe a v Asii s montážními závody v Africe, Asii a Eurasii. Scania je součástí Volkswagen Truck & Bus GmBH. Pro více informací navštivte: www.scania.com.

 

TZ: Scania

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.