cz  Czech      uk  EN

Scania ohlásila rekordní zisk

SCANIA

 

Zpráva o hospodaření společnosti Scania za prvních 9 měsíců roku 2017 – Čistý zisk z prodeje společnosti Scania v prvních devíti měsících roku 2017 vzrostl na rekordních 86,4 miliardy SEK, což představuje nárůst o 15 procent ve srovnání s předchozím rokem. Poptávka po nových vozidlech byla dobrá stejně jako trend v prodeji služeb.

 Shrnutí prvních devíti měsíců roku 2017

 

  • Provozní výnosy, kromě položek ovlivňujících srovnatelnost, činily 9 080 mil. SEK. (7,492)
  • Provozní výnos vzrostl na 9 080 mil. SEK. (3,692)
  • Čisté tržby vzrostly o 15 procent na 86 403 mil. SEK. (75, 209)
  • Peněžní tok činil 3 007 mil. SEK. (-192) ve vozidlech a službách

Komentáře Henrika Henrikssona, prezidenta a generálního ředitele

Čistý zisk z prodeje  Scania v prvních devíti měsících roku 2017 vzrostl na rekordních 86,4 miliardy SEK, což představuje nárůst o 15 procent ve srovnání s předchozím rokem. Poptávka po novém vozovém parku byla dobrá a pozitivně se vyvíjí také prodej služeb. Přestože bylo toto období ovlivněno vysokou úrovní investic, vyššími náklady na výrobu dvou produktových řad a méně příznivým tržním mixem, podařilo se společnosti Scania během prvních devíti měsíců roku 2017 zvýšit zisk na 9 080 milionů SEK, což představuje provozní zisk 10,5 procent. Ve třetím čtvrtletí, které bylo ovlivněno vysokými náklady, začala mít měna negativní dopad na výši zisku. Objednávky nákladních vozidla vzrostly za prvních devět měsíců oproti předchozímu roku o 27 procent. V Evropě pokračovala silná poptávka po nákladních vozidlech. Trend v Latinské Americe je rovněž pozitivní a v Brazílii, kde byla úroveň poptávky velmi nízká, můžeme v posledních měsících také vidět rostoucí zájem. V Eurasii je trend poptávky pozitivní, zejména díky pokračujícímu oživení ruské ekonomiky. V Asii se poptávka zvýšila díky silnému prodeji v Číně a Íránu. Objednávky autobusů a autokarů se v porovnání se stejným obdobím roku 2016 zvýšily o 2 procenta. V oblasti motorů je trend poptávky pozitivní ve všech segmentech. Výnosy z poskytování služeb dosáhly rekordní výše 17,5 miliardy SEK, což představuje nárůst o 11 procent. Finanční služby vykazovaly provozní výnosy ve výši 862 milionů SEK a úvěrové ztráty zůstávají na nízké úrovni. V září byla představena nová generace značky Scania – řada XT s nákladními vozidly na míru pro stavebnictví a lesnictví.

V říjnu obdržela společnost Scania rozhodnutí Evropské komise týkající se údajné nevhodné výměny informací. Společnost Scania zpochybňuje takové zjištění a odvolá se proti němu. Společnost Scania rovněž zdůrazňuje, že během vyšetřování s Evropskou komisí plně spolupracovala“.

TZ: Scania

 

Stálá rubrika Scania na portálu BusPress, čtěte zde…

 

 

Scania je předním světovým poskytovatelem řešení v oblasti dopravy. Společně s našimi partnery a zákazníky se ubíráme směrem k udržitelnému systému přepravy. V roce 2016 jsme našim zákazníkům dodali 73 100 nákladních automobilů, 8 300 autobusů a také 7 800 průmyslových a lodních motorů. Čisté tržby dosáhly téměř 104 miliard SEK, ze kterých bylo přibližně 20 procent spojených s poskytováním služeb. Společnost Scania byla založena v roce 1891. Aktuálně působí ve více než 100 zemích a zaměstnává přibližně 46 000 lidí. Výzkum a vývoj probíhá ve Švédsku a na pobočkách v Brazílii a Indii. Výrobní závody se pak nachází v Evropě, Latinské Americe a v Asii s montážními závody v Africe, Asii a Eurasii. Scania je součástí Volkswagen Truck & Bus GmBH. Pro více informací navštivte: www.scania.com.

 

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

 

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.