cz  Czech      uk  EN

Rekordní objednávka velkokapacitních elektrobusů Volvo pro Malmö

Společnost Volvo Buses podepsala další mimořádně velkou zakázku na dodání plně elektrických autobusů. Dopravní firma Nobina si objednala 60 velkokapacitních elektrických autobusů, které příští rok uvede do provozu v Malmö.

Volvo 7900 Electric Articulated

„Je pro nás nesmírně potěšitelné, že dostaneme další významnou objednávku na elektrické autobusy. Za krátkou dobu jsme získali objednávky na dodávky 220 elektrických autobusů pro dvě největší švédská města. Vidíme , že elektrické autobusy jsou již životaschopným řešením pro města, která chtějí veřejnou dopravu s dlouhodobou udržitelností  a právě elektrobusy přinášejí konkrétní zlepšení životního prostředí. Elektromobilita navíc vytváří zcela nové příležitosti pro městské plánování a zvyšuje flexibilitu pro města, která chtějí přiblížit veřejnou dopravu tam, kde lidé skutečně žijí a pracují, “ říká Håkan Agnevall, prezident společnosti Volvo Buses.

 

Volvo Buses

 

 

 

Elektrické velkokapacitní autobusy, které objednala Nobina v Malmö, jsou modely Volvo 7900 Electric Articulated. Mohou přepravovat až 150 cestujících a jsou o 80 procent energeticky účinnější než odpovídající dieselové modely. Jejich baterie lze rychle nabíjet prostřednictvím stanic OppChargeTM umístěných na trase autobusu, nebo je možné také dobíjet v depu.

„Aplikujeme perspektivu systému a holistický přístup se zaměřením na vysokou spolehlivost, efektivitu a úroveň služeb pro cestující i provozovatele autobusů. Máme jasnou ambici pokračovat ve vývoji elektrifikovaných řešení pro města, která chtějí tichou a bezemisní veřejnou dopravu, “ říká Håkan Agnevall.

„Vidíme rychlou změnu veřejné dopravy, kde elektrické autobusy a technologie vyhovují potřebám společnosti a cestujících pro efektivní, pohodlnou a udržitelnou veřejnou dopravu. Elektrické kloubové autobusy Volvo a vysoká kapacita baterií splňují naše potřeby a vysoké požadavky na moderní a udržitelný autobusový provoz v Malmö, “říká Henrik Dagnäs, MD ve společnosti Nobina Sweden.

Dodávka 60 elektrických autobusů bude zahájena v lednu 2021 a všechny autobusy budou dodány do dubna téhož roku. Potkáme je na trasách  5 a 7 v Malmö. Volvo 7900 Electric Articulated je připraveno k provozu v určitých oblastech se zvláště přísnými normami pro hluk, emise výfukových plynů a rychlost, například v zónách s nulovými emisemi a zastávkách s vnitřními stanicemi autobusů.

TZ: Volvo Buses

 

Po přečtení zprávy Volvo Buses mám pocit, že je z jiného světa, popírá veškeré mýty o elektrobusech a domnívám se, že v severských zemích jde všechno, co se týká uvádění nových progresivních  trendů  ve veřejné dopravě do života mnohonásobně rychleji a snadněji než v našich končinách…      

 

volvo buses

 

 

Komentáře uzavřeny.