cz  Czech      uk  EN

První úspěchy projektu „Nehodou to začíná“ společnosti DEKRA CZ

Projekt „Nehodou to začíná“ má za sebou první rok, přinesl úctyhodných 12 tisíc diváků

  • Program prošel během roku 2016 příznivou změnou, se studenty více komunikujeme a někteří se účastní představení přímo na pódiu
  • K projektu se připojuje stále více středních škol a gymnázií
  • Počet dopravních nehod i usmrcených osob se meziročně snížil

Cílem projektu pojmenovaného „Nehodou to začíná“ je přispět ke snižování počtu závažných dopravních nehod. Máme nejmodernější a nejbezpečnější vozidla v celé historii lidstva i kvalitně řešenou síť komunikací. Přesto má Česká republika velmi vysoké počty nehodovosti a za Evropským průměrem zaostává.

„Je nutné zaměřit více pozornosti na lidský faktor. A není lepší způsob, než zasadit semínko bezpečnosti do hlav mladým a začínajícím řidičům motorových vozidel,“ říká Martin Bednář ze společnosti DEKRA. Projekt Nehodou to začíná je financován z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů. Školy jej navštěvují zdarma.

Projekt Nehodou to začíná je unikátní, kombinuje prevenci a výchovu. Vystupují v něm odborníci na drogovou problematiku, poskytování první pomoci a rozbor dopravních nehod. Zaměřují se na praktické informace a předávají je volnou populární formou. V hlavním realizačním týmu najdete energického moderátora – Jiřího Doležala z regionální rozhlasové stanice, PhDr. Ivana Doudu – vedoucího psychologa a předního specialistu na drogovou problematiku, Bc. Alana Mejstříka – profesionálního záchranáře a lektora IZS, ale i dopravní experty a lektory bezpečné jízdy ze společnosti DEKRA – Ing. Ondřeje Rechnera a Martina Bednáře, DiS. Realizace probíhá v kinosálech nebo přímo ve školách po celé ČR.

Projekt byl spuštěn 1. ledna 2016 a za období v délce jednoho roku přinesl krásný počet diváků. Celkově navštívilo tento pořad 12 105 studentů gymnázií, středních škol nebo učilišť. V roce 2016 byl uspokojen zájem 99 škol a bylo uskutečněno 64 představení po celé ČR.

„Evidujeme čím dál větší zájem a to nás těší. Program vyhovuje školským preventivním potřebám a metodikové prevence nás často kontaktují sami. Některé školy už mají rezervace na příští školní rok,“ doplňuje Kateřina Slováčková, která organizuje konání akcí a komunikuje se školami.

V roce 2017 čeká realizační tým ještě 96 představení, aby splnil svůj závazek. Ovšem, pokud to okolnosti umožní, pokusí se ještě pár akcí přidat. Zároveň Martin Bednář slibuje, že požádá FZŠ o financování, aby mohl projekt pokračovat dál. „Myslím, že se nám podařilo něco, co má silnou budoucnost. Aktivní působení na účastníky silničního provozu je to nejlepší možné využití prostředků z fondu, který má za cíl předcházet škodám,“ uvádí Martin Bednář.

Podle Policie České republiky se v roce 2016 stalo 98 864 dopravních nehod. Při těchto nehodách bylo 545 osob usmrceno, 2 580 osob zraněno těžce a 24 501 osob zraněno lehce. U 4 373 nehod bylo u viníka dopravní nehody zjištěno požití alkoholu. Při porovnání základních ukazatelů s rokem 2015 byl zaznamenán pokles pouze v kategorii usmrcených osob, a to o 115 osob tj. o 17,4 %. Nárůst se týká následujících kategorií: počet nehod o 5 797 nehod tj. o 6,2 %, počet těžce zraněných osob o 40 osob tj. o 1,6 %, počet lehce zraněných osob o 75 osob tj. o 0,3 % a hmotná škoda o 365,1 mil. Kč tj. o 6,7 %. Stále je tedy na čem pracovat.

TZ: DEKRA CZ

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

,

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.