cz  Czech      uk  EN

První projekt e mobility VDL v Itálii, 4 Citeas SLF-120 Electric pro letiště Malpensa v Miláně

Do roku 2030 se italské Miláno zaměří na vybudování flotily s nulovými emisemi pro svůj systém veřejné dopravy. Se čtyřmi elektobusy VDL Citeas SLF-120 Electric přispěje výrobce VDL Bus & Coach k tomuto klimatickému cíli severoitalského městě. Dodané autobusy budou jezdit mezi parkovišti, terminály 1 a 2 a Cargo City na letišti Miláno-Malpensa.  Jedná se o úplně první projekt e-mobility společnosti VDL Bus & Coach v Itálii. Projekt vzniknul ve spolupráci mezi dopravci Arriva Italia s.r.l., Air Pullman S.p.A. a Autolinee Varesine s.r.l.

 

 

24 hodinový provoz elektrobusů

 Elektrobusy Citeas SLF-120 Electric pro letiště v Miláně jsou vybaveny  baterií o výkonu 85 kWh. Disponují speciálním osvětlením a mohou být využity  nouzových situacích. Autobusy mají také připojení Wi-Fi, USB nabíjení a tmavé zasklení. Autobusy jsou používány v nepřetržitém provozu a jedno vozidlo také jezdí v noci.

VDL Bus & Coach pro nabíjecí infrastrukturu opět spolupracuje s nizozemskou společností Heliox. Pro průběžné rychlé nabíjení v Cargo City nainstaluje rychlou nabíječku 300 kW. V depu jsou nabíječky, které umožňují nabíjení dvou autobusů najednou při  výkonu 30 kW, nebo jednoho autobusu  k doplňování energie při 60 kW.

Autobusy a elektrobusy VDL na evropských letištích

U společnosti VDL Bus & Coach není nasazení autobusů v Milano-Malpensa prvním „letištním projektem“. Například VDL Futuras jezdí mezi letištěm a městem v Dubaji (Spojené arabské emiráty) a Reykjavíku (Island) a také na Schiphol, největším letišti v Nizozemsku. V roce 2020 přispěje k další elektrifikaci letiště v Norsku, kde bude jezdit osm Citeas SLFA-181 Electric.

Milník 50 milionů elektrických kilometrů

Celkem 670 prodaných elektrobusů VDL najezdí každý den 130 000 elektrických kilometrů v mnoha evropských městech a regionech. Počet elektricky najetých kilometrů nyní činí více než 50 milionů. Tento mezník byl dosažen v prvním čtvrtletí roku 2020. Více než 470 elektrických autobusů VDL jezdí také v Nizozemsku. Díky ujetým 50 milionům „ekologicky elektrických kilometrů“ se dosáhlo snížení o 7 milionů kilogramů emisí CO2.

TZ: VDL

 

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.