cz  Czech      uk  EN

První facebooková stránka věnovaná československé legendě autobusu Škoda 706 RTO

 

RTO Facebook

Je až neuvěřitelné, kolik lidí se o autobus Škoda 706 RTO dnes ještě zajímá a to napříč všemi generacemi. Je také potěšitelné, že jako houby po dešti se objevují další a další nádherně zrenovované kousky nejen autobusů Škoda RTO, ale i RO, i když ty už ne v takovém měřítku. Je otázka, kdy to skončí, jednou zkrátka dojdou, až zmizí i všechny vraky zarostlé někde v kopřivách.  Napadlo nás v rámci portálu  BusPress  založit autobusové legendě profil na facebooku. Kdykoliv RTOčko potkáme, snažíme se ho vyfotit a za pár týdnů existence stránky vznikla docela slušná fotogalerie náhodných snímků, která je až překvapivě navštěvovaná.

Mrkněte na to, není to nádhera!

A pokud máte také nějakou tu fotku RTO, tak nám ji s komentářem pošlete, rádi ji uveřejníme. Naše adresa: redakce@praha-tip.cz

 

RTO Facebook 1

 

Škoda 706 RTO (Rekonstruovaný Trambusový Osobní) byl vyráběn v národním podniku Karosa Vysoké Mýto v letech 1958 a 1972. Pod značkou Škoda byl vyráběn proto, že v té době se auta označovala podle motoru. V Polsku se však v licenci vyráběl až do roku 1977 s označeními Jelcz 272 a Jelcz 041.

Facebook Buspress

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.