cz  Czech      uk  EN

Plzeňské městské dopravní podniky získaly 1. cenu „EGOVERNMENT THE BEST 2015“

BEST 2015

 

PMDP si ze slavnostního vyhlášení výsledků soutěže „EGOVERNMENT THE BEST 2015“, které se konalo v pondělí 23. listopadu v Obecním domě v Praze, odnesly cenu za nejlepší platební inovace ve veřejné správě. Ocenění bylo uděleno za projekt „Zavedení platby bezkontaktní bankovní kartou v městské veřejné dopravě Plzeň„

„Tohoto ocenění si velmi vážíme. Dlouho jsme hledali cestu, jak zvýšit dostupnost jízdního dokladu našim cestujícím bez ohledu na to, odkud přijíždějí, a projekt plateb bezkontaktními bankovními kartami zatím ukazuje, že se nám to povedlo“ říká Michal Kraus, předseda představenstva PMDP, a.s.

Cenu na slavnostním večeru převzal ředitel Úseku Plzeňská karta s příslibem: „Určitě se budeme i nadále věnovat hledání nových řešení v oblasti odbavení. Rádi bychom si udrželi pověst lídra v této oblasti.“

Plzeňské řešení bylo inspirováno Londýnem, kde odbavení pomocí bezkontaktních bankovních karet funguje již několik let. Řešení v západočeské metropoli je ovšem odlišné. Držitel karty může zakoupit více jízdenek a může tak odbavit nejen sebe, ale i svou rodinu nebo přátele.

Zatímco Londýnské řešení umožňuje odbavení právě jen držitele karty. „Máme za to, že námi realizované řešení je ve vztahu k cestujícím vstřícnější a flexibilnější než by byla prostá kopie londýnského systému a důkazem toho tvrzení je právě obdržení ceny EGOVERNMENT,“ dodává Michal Kraus.

Soutěž připravuje Magazín Egovernment a letos se konal již desátý ročník. Jejím cílem je představovat ty nejzajímavější projekty elektronizace veřejné správy v ČR.

TZ: PMDP

plzenske_mestske_dopravni_podniky_pmdp

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.