cz  Czech      uk  EN

Pět autobusů Solaris na vodíkový pohon pro italskou Mantovu

Mantovský dopravce APAM Esercizio S.p.A. si objednal pět moderních vodíkových autobusů Solaris Urbino 12. Dodávky jsou naplánovány na konec roku 2025.

Mantova, která se nachází v regionu Lombardie směřuje své úsilí k dekarbonizaci prostřednictvím vodíkových pohonů v autobusech. Dokonale to zapadá do nejnovější objednávky pro společnost Solaris, kterou již obdržela na celkem pět autobusů poháněných vodíkovými palivovými články. Určitě stojí za zmínku, že provincie Mantova se podílí na projektu vytvoření platformy pro získávaní čistého vodíku z výlučně obnovitelných zdrojů. V konečném důsledku má projekt vyprodukovat více než 1500 tun vodíku ročně.

Základní výbavou vodíkových autobusů Solaris Urbino 12 budou vodíkové palivové články o výkonu 70 kW. Vodík bude skladován v pěti kompozitních nádržích umístěných na střeše vozidla. Autobusy disponují elektromotory umístěnými v hnací nápravě, které budou poháněny energií vyrobenou v palivovém článku. Díky použité pokrokové technologii budou autobusy vypouštět do ovzduší pouze neškodnou vodní páru.

Přestože se jedná o první zakázku pro dopravce APAM Esercizio z Mantovy je pozice společnosti Solaris na Apeninském poloostrově již pevně zakotvena. Svědčí o tom mimo jiné i nedávné významné objednávky na 105 elektrických autobusů pro Miláno, 112 kloubových trolejbusů pro AMT Janov, 130 vodíkových autobusů Urbino 12 pro TPER v Bologni a 90 vodíkových autobusů pro Azienda Veneziana della Mobilita.

Zdroj: TZ Solaris Bus & Coach

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.