cz  Czech      uk  EN

Otevřený dopis Sdružení ČESMAD BOHEMIA premiérovi Bohuslavu Sobotkovi

dalnice-ok

Dálnice, ilustrační foto: archiv BusPress

Vážený pane předsedo vlády,

vláda vzala 7. listopadu na vědomí, že bude rozšířeno výkonové zpoplatnění silnic v rozsahu 850 – 3 000 km, přesné číslo bude stanoveno na základě následné analýzy. Rozsah zpoplatnění je zcela zásadní pro nákladovost systému. Tam, kde se nejezdí, se ani nic nevybere. Pro dopravce, kteří mýto platí, je velmi důležité, jak se o projektu za desítky miliard korun rozhoduje.

Proto mi dovolte, abych Vás upozornil na názor Sdružení ČESMAD BOHEMIA sdružujícího téměř 2 200 autodopravců s více než 25 000 vozidly, kteří hradí celou šestinu mýtného, tj. 1,7 miliardy korun ročně.

Stanovení hranic pro rozšíření zpoplatnění ještě před provedením analýzy ukazuje, že se věnuje větší pozornost možným dodavatelům systému a jejich technologiím než plátcům. Může se ukázat, že případné rozšíření dává smysl jen na 200 kilometrech silnic I. třídy, mimo rozsah určený experty koaličních stran ještě před analýzou. Ministerstvo pak nesplní usnesení vlády? V tomto je usnesení chybné nebo přinejmenším nejasné.

Českým dopravcům je jedno, jestli nový mýtný systém zajistí firma Kapsch, SkyToll nebo někdo jiný, kdo podá nejlepší nabídku. Je pro ně důležité, aby mýtný systém byl levný, efektivní a uživatelsky přívětivý a aby vláda o budoucnosti mýtného systému jednala transparentně a za účasti odborné veřejnosti. Jen tak se dočkáme nejvýhodnějšího řešení především z pohledu daňových poplatníků a uživatelů.

S pozdravem

Mgr. Vojtěch Hromíř – generální tajemník

 

cesmad

Reklama na BusPressu – Klíč k dobrým obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.