cz  Czech      uk  EN

„Od dveří ke dveřím“ cestovní aplikace ve Švýcarsku

SBB Reiseplaner  funguje v operačních systémech iOS a Android

SBB Reiseplaner funguje v operačních systémech iOS a Android

SBB Reiseplaner: Švýcarské spolkové dráhy nabízejí aplikaci pro plánování cesty „od dveří ke dveřím“

To, že cesta začíná u vlastních dveří (ne tedy na zastávce veřejné dopravy) a u jiných dveří zase končí, si uvědomuje stále více dopravců. Soustřeďují se pak i v osobní přepravě na to, čemu se v nákladní dopravě říká „logistický řetězec“ – tedy na usnadnění přepravy z východiska do cíle s využitím různých druhů dopravy. S řešením podporující tento přístup přicházejí v lednu 2017 Švýcarské spolkové dráhy (SBB), které nabízejí aplikaci SBB Reiseplaner.

SBB Reiseplaner (viz obrázek) funguje v operačních systémech iOS a Android. Je založen na platformě Hafas od německé IT firmy HaCon. Hafas představuje univerzální aplikaci pro inteligentní systémy v hromadné dopravě, od plánování cesty po mobilní jízdenkové systémy a správu vozového parku.

SBB Reiseplaner pomocí této platformy nabízí multimodální vyhledávání optimálního dopravního spojení. Aplikace pokrývá veřejnou dopravu, poskytovatele carsharingových služeb Mobility, využití individuální automobilové dopravy nebo cyklodopravy (včetně zapůjčených kol) a konče parkováním automobilů a bicyklů.

Uživatel si v aplikaci navolí multimodální spojení a získá všechny potřebné detaily příslušného tarifu veřejné dopravy, které mu usnadní rezervaci. Okamžitě se mu zobrazí platná jízdenka SBB a k ní si může zarezervovat sdílený vůz v rámci carsharingu i místo na záchytném parkovišti P+Rail u nádraží. Tam, kde služby poskytují třetí strany, SBB Reiseplaner automaticky přesměruje uživatele na jejich aplikace.

Celý projekt probíhá v partnerství SBB a HaCon. Integrovaný nekonkurenční přístup k individuální a hromadné dopravě vnímají obě strany jako přirozený vývoj.

Závěrem je na místě ještě poznámka ke kultuře v zemi, kde je individuální automobilismus velmi rozvinutý, ale jezdit hromadnou dopravou je rovněž zcela přirozené a neponižující.

redakce Proelektrotechniky.cz

 

Rubrika proelektrotechniky cz na portálu BusPress, čtěte ZDE 

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.