cz  Czech      uk  EN

Novinka! Nový nákladní automobil ISUZU F11 Euro 6 nyní také v Čechách!

ISUZU 11,5 ProScan 2015 1

„FOR ISUZU CZECH GROUP“ – BUS, TRUCK, D-MAX, SERVIS, INDUSTRIAL ENGINES. ISUZU nejsou nyní v naší nabídce pouze autobusy, ale kompletní portfolio v celém sektoru ISUZU. Dnes vám představujeme nákladní vůz ISUZU F11 Euro 6.

 

 • ISUZU F11 pevný kompaktní automobil nabízí v ČR ProScan a.s.
 • Nejširší možná volba velikosti kabin na českém trhu (EASY, COMFORT, SINGL, CREW)
 • Originální japonský motor od světového výrobce ISUZU, leadera dieselových motorů pro užitková vozidla
 • Rám podvozku, který z ISUZU udělal legendu – mimořádná pevnost a vysoká životnost
 • Výjimečnost ISUZU pochopíte, až ho budete vlastnit, tak jako milióny dalších dopravců po celém světě

 VŠE O ISUZU  TRUCK  – WWW.ISUZUTRUCK.EU

Společnost ProScan autorizovaný prodejce lehkých nákladních automobilů ISUZU představila v těchto dnech nejnovější, zároveň také v současnosti největší verzi nabízeného modelu ISUZU řady F11 Euro 6 s celkovou hmotností 11 tun. U předváděného modelu je záměrně požitý podvozek s prodlouženým rozvorem (4 000 mm) vybavený teleskopickým nosičem kontejnerů Fornal NKH 8T-400.  Mimořádně velká variabilita použité nástavby umožňuje používání kontejnerů v rozpětí od 3 300 až 4 800 mm. Podvozková délka dovolí také nasadit (tzv. aktivní) typ kontejneru s hydraulickou rukou.

ISUZU 11,5 ProScan 2015 22

Nákladní automobil ISUZU F11 Euro 6 – FORNAL, foto Zdeněk Nesveda

ISUZU nákladní vozy s mimořádně vysokou přidanou hodnotou

Co nás na ISUZU baví, je již zmiňovaná neskutečná variabilita. Jedná se o „skládačku“ kdy technici z ProScanu vám dokáží nakonfigurovat, prakticky cokoliv v segmentu lehkých užitkových vozidel, od jednoduchých nákladních vozů a po složité nástavby pro speciální účely. Možná až geniálně jednoduché řešení vychází z podstaty volby naprosto bezkonkurenční podvozku a správně zvolené nástavby od renomovaných českých výrobců. Tímto postupem vznikne vozidlo s vysokou „přidanou hodnotou“. V čem přidaná hodnota spočívá? Zákazník dostane vozidlo přesně takové, jaké potřebuje a ještě s minimalizovanými provozními náklady. Tady ProScan přesně odhadnul co je zapotřebí na českém trhu, vozidlo spolehlivé, nenáročné s vysokou odolností a výdrží a přesně taková kritéria splňují lehké nákladní vozy ISUZU.

ISUZU 11,5 ProScan 2015 4

Nákladní automobil ISUZU F11 Euro 6 – FORNAL, foto: Zdeněk Nesveda

ISUZU F11 Euro 6 – Fornal, co nás zaujalo

V první řadě co nelze přehlédnout je kompatibilita podvozkové časti s nástavbou, v tomto případě se jedná o teleskopický nosič kontejnerů od společnosti Fornal. Oceňujeme jak zpracování, vzhled ale i bezvadnou funkčnost. Zkusili jsme si několikrát po sobě kontejner sklopit, složit i zpět natáhnout v různém terénu a můžeme potvrdit, že to nemá chybu „dětská hračka“. Všímáme si detailů, myslíme si, že máme pro automobilový detail pátý smysl. Výrobce, závod ISUZU, na nástavbáře pamatuje a podvozek je opatřený velkým množstvím univerzálních úchytných bodů ke kterým je možně nástavbu pevně fixovat bez dalších zásahů do nosných částí. Také se nám líbí praktické provedení „estetický tuning“ uchycení zadních koncových světel, zadní nárazník nebo boční zábrany. Ve Fornalu mají smysl pro detail, viz fotografie zadní části auta. Sám výrobce Fornal o svých výrobcích říká: „naše nosiče kontejnerů vynikají jednoduchostí provedení, vysokou spolehlivostí a velmi příznivou vlastní hmotností“. Ano to je přesně ono, co se líbí i nám, jednoduchá a praktická technická řešení bez větších složitostí s hlavním důrazem na funkčnost. Vidíte, to je přesně ono, praktický, jednoduchý podvozek + praktická jednoduchá nástavba a výsledek z pohledu uživatele nemá v tomto případě chybu. Doporučujeme Vám si vozidlo vyzkoušet, potom pochopíte, proč jsme z něho tak nadšeni, má skvělé jízdní vlastnosti, je výborně ovladatelné, jeho manévrovací schopnosti díky velkému rejdu jsou více jak dobré. Objednejte se na zkušební jízdu, tak nejlépe si ověříte jízdní vlastnosti ! (kontakt: 737 213 691)

ISUZU 11,5 ProScan 2015 11

Nákladní automobil ISUZU F11 Euro 6 – FORNAL, foto: Zdeněk Nesveda

ISUZU 11,5 ProScan 2015 15

Nákladní automobil ISUZU F11 Euro 6 – FORNAL, foto: Zdeněk Nesveda

Kabina ISUZU, co můžeme očekávat?

Kabina je také důležitá součást z pohledu nejen funkčnosti, ale také bezpečnosti a pohodlí. Co je pro nás důležité? Určitě dobrý výhled, ten avizuje výrobce v katalogu. Usedáme do kabiny a můžeme potvrdit je to skutečně tak, výhled dopředu i do boků je vynikající včetně pohledu do dobře umístěných zpětných zrcadel. Zadní okno pak usnadňuje práci s kontejnerem. Na první pohled může interiér kabiny někomu připadat příliš sparťanský, je to pouze zdání, nejsme v kabině dálkového kamiónu, ale v užitkovém vozidle. Kabina je navržená také v duchu jednoduchosti a účelnosti. Máme obě ruce na volantu a snažíme se vyhodnotit ergonomii nejen ovládaní, ale i všeho ostatního co je v kabině. Při každé poloze volantu máme v zorném poli jednoduché kruhové přístroje, žádná novinka, ale přehledná klasika. Důležité je, že je také dobře vidět na display digitálního tachografu. Ostatní ovládací prvky a vypínače jsou logicky rozmístěné dobře přístupné v běžném standardu, tak jak jsme na to zvyklí v moderních autech. Ovládač funkcí nástavby je umístěný vlevo vedle sedadla, dlouhý kabel umožňuje s přehledem dobře ovládat nástavbu i mimo kabinu. Řidič má k dispozici dvě uzavíratelné schránky pod stropem kabiny na doklady a „svačinu“. Příjemné překvapení pro nás bylo pneumatické sedadlo řidiče, (klimatizace a tempomat také ve standardu) v této kategorii to nebývá zvykem, o to je to příjemnější, že v F 11 patří do standardní výbavy. Nové pneumatické sedadlo lze nastavovat nejen výškově a podélné ose, ale má i stavitelnou bederní část a okraje sedáku. Lehce se dá pomocí regulace vzduchu upravovat tvar v několika polohách, myslíme si, že správnou pohodlnou polohu zde najde řidič každé postavy. Manuální řazení s krátkou pákou spíše připomíná osobní auto, nejen připomíná, ale i tak lehce jde zde řadit. Co je však velké překvapení, je vnitřní hluk, lépe řečeno ticho v kabině. Čtyřválec ISUZU má velice kultivovaný zvuk, žádná dieselová „řechtačka“, jenom si vrní, pokud si člověk uvědomí, že řidič v kabině stráví minimálně osm hodin denně, tak to je pro ISUZU jednoznačné plus. Jsou věci, které bychom asi opomněli, ale zmiňuje se o nich výrobce v katalogu. Jednou z těch věcí je pohodlné nastupování, opravdu je to tak, promyšlená ergonomie dveří (otevírání v úhlu 90°), madel a stupačky skutečně umožňuje komfortní nastupování. Za zmínku také stojí sklápění kabiny, je opět mechanické, ale jde nesmírně zlehka a velmi snadno sklopíte kabinu za pár sekund. Přístup k motoru je vynikající, vše máte jak na dlani.

ISUZU 11,5 ProScan 2015 34

Nákladní automobil ISUZU F11 Euro 6 – FORNAL, foto: Zdeněk Nesveda

Srdcem ISUZU je zdravý motor

Zaujal nás kultivovaný zvuk motoru, ProScanem předváděná F11 má zabudovaný osvědčený čtyřválcový pětilitrový motor, který prodělal dlouhodobý vývoj. Poslední typ Euro 6 je na samém vrcholu vývojové řady. Je zde zcela nově navržený turbokompresor s variabilní geometrií lopatek, byly optimalizovány rozměry, zvýšila se citelně jeho účinnost. Aby poskytoval maximální výkon, je zde nově projektována recyklace výfukových plynů s využitím dvojitého systému vstřikování, v závislosti na používání vozidla. Pro ještě větší zvýšení účinnosti mají písty motoru novou odlišnou konstrukci. Počet vstřikovacích otvorů trysek u nové řady motorů 4HK1 byl standardně zvýšen na osm. Motory ISUZU je jedna z další silných stránek a víme, že málokterý motor v této kategorii ho předčí.

ISUZU 11,5 ProScan 2015 36

Nákladní automobil ISUZU F11 Euro 6 – FORNAL, foto: Zdeněk Nesveda

Pár slov na závěr…

Není pochyb, že ISUZU je výjimečný automobil, jenom ho ještě málo známe. Ve světě je populární a oblíbený v Evropě ISUZU začínáme také přicházet na chuť. Nyní i díky společnosti ProScan se věci daly do pohybu a Češi nákladní vozy ISUZU začínají také rychle objevovat. Svědčí o tom první uzavřené obchody společností ProScan. Co je nejlepší reklama pro automobil? Pochopitelně dobré reference od majitelů. Nezávisle na sobě jsme navštívili několik majitelů nových ISUZU a položili jsme jim jednoduchou, jste s ISUZU spokojeni?. Náš průzkum dopadl nad očekávání, velká většina majitelů nového auta považuje ISUZU za správnou volbu. To je ovšem pro ISUZU ta nejlepší vizitka.

ProScan a.s. je nezávislým autorizovaným dealerem pro prodej a servis vozů SCANIA a ISUZU. Nyní ProScan díky ISUZU rozšířil své portfolio nabídky o vozy od 3,5t do 12t celkové hmotnosti a navazuje řadou těžkých nákladních vozů SCANIA od 18t a výše. Podle předběžných informací se také v Česku dočkáme brzo ISUZU s celkovou hmotností 14t. Zákazníci ISUZU – ProScan využívají perfektního technického zázemí zavedených servisních středisek v Jičíně a Pardubicích, využívají však také všech dalších výhod vyspělé společnosti s vlastním mimořádným know-how. ProScan také patří do nového uskupení „FOR ISUZU CZECH GROUP“, které zákazníků přináší neskonalé výhody v podobě komplexních služeb a prodeje v celém sektoru značky ISUZU. Zákazník nyní velmi lehce dosáhne například na náhradní díly pro ISUZU BUS, ISUZU TRUCK, ISUZU D – MAX a ISUZU INDUSTRIAL ENGINES. ISUZU v Česku má nyní jedinečnou šanci prosperovat, zákazník nevstupuje na tenký led má záruky ve společnosti ProScan, která v oblasti prodeje nákladních vozů a opravárenství bezvadně funguje bezmála 20 let.

Zdeněk Nesveda – BusPress

Jmenuji se František Voříšek a prodávám v Čechách nákladní auta ISUZU, jsem připravený Vám poskytnout veškeré informace o ISUZU. Neváhejte mě kdykoliv oslovit, rád se Vám budu věnovat a jsem Vám plně k dispozici.

ISUZU 11,5 ProScan 2015 33

 František Voříšek – prodej nových a použitých vozů ISUZU

GSM: +420 737 213 691

E-mail: frantisek.vorisek@proscan.cz

 

ISUZU F11 Euro 6 – nosič kontejnerů Fornal NKH 8T- 400

 

Rozměry (v mm) :
 • Rozvor
4 060
 • Celková délka
5 530 nebo dle délky kontejneru
 • Celková šířka
2 250 nebo dle šířky kontejneru
 • Celková výška
2 510
 • Přední převis
1 170
 • Zadní převis
Hmotnosti (v kg):
 • Pohotovostní
4 600
 • Užitečná
6 400
 • Celková
11 000
 • Zatížení přední nápravy (technicky přípustné)
 • Zatížení zadní nápravy (technicky přípustné)
Motor – ISUZU 4JJ1E6N A
 • Obsah cmᶾ
5 193
 • Počet válců
4
 • Výkon
154 kW (210 k)/2 400 Nm
 • Kroutící moment
706 Nm/1 600 ot/min
Převodovka mechanická/MZW6P
 • Počet stupňů
6+1 vzad
Spojka suchá, lamelová
 • Počet míst
3
 • Nápravy
2
 • Pneumatiky
235/75 R17,5 (dvoumontáž vzadu)
 • Brzdy
Přední a zadní bubnové brzdy podle normy CEE se 4-cestným ABS, pneumactico-hydraulický systém s 2 nezávislými okruhy. Výfuková brzda.Vzduchem ovládaná parkovací brzda na zadní nápravě.
 • Zavěšení kol – pérování
Přední: listové pružiny, dvojčinný hydraulický tlumič, stabilizátorZadní: listové pružiny, dvojčinný hydraulický tlumič
 • Objem palivové nádrže
140 l
 • Ad – Blue®
16 l
 • Bezpečnost
 

 

STANDARDNÍ VÝBAVA

 • Komfortní vzduchem odpružené ergonomické sedadlo řidiče ISRI
 • Palubní počítač
 • Mlhová světla s integrovaným denním svícením
 • Zvuková signalizace zpátečky
 • Imobilizér
 • Elektrické ovládání oken
 • Elektrická zrcátka + vyhřívání
 • Autorádio CD/MP3/USB a s BT
 • Ruční nastavení světlometů
 • Centrální zamykání dveří s dálkovým ovládáním
 • Omezovač rychlosti (90 km/h)
 • Ruční nastavení volnoběžných otáček pro práci s nástavbou
 • Okno v zadní stěně kabiny
 • EGR – DPD (filtr pevných částic s možností zvolení nucené regenerace)
 • SCR s AdBlue®
 • Výfuková brzda
 • Plnohodnotné rezervní kolo
 • Sada nářadí
 • Povinná výbava

 ISUZU 11,5 ProScan 2015 9

Nákladní automobil ISUZU F11 Euro 6 – FORNAL, foto: Zdeněk Nesveda

Hákový teleskopický nosič kontejnerů FORNAL NKH 8T-400

Technické parametry:

 • nosič je vyroben dle normy DIN 30722 a umožňuje překládání kontejneru na přívěs
 • kapacita zdvihu 8 000 kg
 • výška háku 1 000 mm
 • automatická pojistka háku
 • doporučená délka kontejnerů 3 300 –   4 800 mm
 • nouzové ovládání nosiče rozvaděčem na levé straně vozidla
 • ovládání nosiče z kabiny řidiče
 • elektronické jištění mylné operace obsluhy v kabině řidiče
 • hydraulické jištění kontejneru vnitřní včetně světelné signalizace odjištěného kontejneru
 • hmotnost 905 kg
 • pracovní tlak 300 bar
 • CE provedení
 • nosič jako technické zařízení je certifikován společností TÜV SÜD Czech s.r.o. a jako nástavba vozidel je schválen do provozu na pozemních komunikacích Ministerstvem dopravy ČR

 Konstrukce nosiče:

 • nosič je samostatný konstrukční celek vhodný pro montáž na libovolný typ (značku) vozidla odpovídajících technických parametrů
 • nakládací a sklápěcí rameno je osazeno teleskopicky výsuvným hákem
 • hák je osazen automatickou pojistkou proti samovolnému vypadnutí kontejneru
 • teleskop je uložen v ocelových otěruvzdorných skluzech toto uložení teleskopu je bezúdržbové a celoživotní
 • uložení kontejneru na rámu nosiče je šesti bodové, a to 2x konzola s otěruvzdorným skluzem, 2x odlehčovací kladka bránící rozkmitání kontejneru při posunu a 2x zadní naváděcí kladka
 • veškeré čepy jsou zušlechtěny pro zvýšení tvrdosti povrchu a zachování pevnosti
 • a houževnatosti jádra
 • vnitřní jištění kontejneru tvoří dva robustní segmenty v plovoucím uložení

Hydraulický okruh včetně ovládání a elektroinstalace:

 •  hydraulický rozvaděč
 • okruhy všech hydraulických válců jsou osazeny řídícími ventily a zámky
 • olejová nádrž s vestavěným filtrem na zpětné větvi, nádrž je osazena uzavíracím ventilem
 • tlakový filtr oleje na vstupu do rozvaděče – příplatková výbava
 • elektro ovládání z kabiny řidiče otočnými ovladači na panelu
 • elektronické jištění mylné operace obsluhy v kabině řidiče
 • světelná signalizace odjištěného kontejneru na panelu ovládání
 • zvuková signalizace odjištěného kontejneru – příplatková výbava
 • venkovní nouzové ovládání na rozvaděči
 • veškerá kabeláž elektroinstalace včetně pozičních a koncových světel je uložena v elektroinstalačních plastových ochranných trubkách (v husím krku)
 • Lakování:
 •  základní epoxidový nástřik v tloušťce min. 80 mikronů
 • vrchní nástřik dvousložkovým polyuretanovým lakem v tloušťce min. 40 mikronů
 • barevné provedení RAL 7021 nebo dle přání

Garance kvality:

 •  12 měsíců komplet
 • 30 měsíců na konstrukci
 • záruční i pozáruční servis do 24 hodin nebo dle dohody

 ISUZU 11,5 ProScan 2015 30

Nákladní automobil ISUZU F11 Euro 6 – FORNAL, foto: Zdeněk Nesveda

Kontejner

Typ: C3-48V5D-1, objem 5m³, celková hmotnost 8 000 kg

 •  Výška háku: 1 000 mm
 • Rozteč lyžin: 1 060 mm vnější
 • Profil lyžin: IPN140, profil předního rámu UPN 140, oko Ø40 mm
 • Délka vnitřní: 4 620 mm   celková délka: 4 800 mm
 • Šířka vnitřní:2 170 mm     celková šířka: 2 250 mm
 • Výška vnitřní: 500 mm př. čelo 700 m celková výška: 700 mm př. čelo 900 mm
 • Podlaha: 4 mm
 • Stěny: 3 mm, 3 mm přední čelo
 • Hmotnost: cca 1 030 kg, napojení stěna/podlaha: 45°
 • Zadní čelo: dvoukřídlá vrata otevíraná do stran, zajištění v otevřené poloze
 • Provedení: bočnice pevné
 • Příslušenství: háčky na síť nebo plachtu, maznice na pantech a čepech
 • kotevní tyč na podlahovém roštu
 • Barva: červená RAL základní a dvousložková vrchní

ISUZU 11,5 ProScan 2015 2

Nákladní automobil ISUZU F11 Euro 6 – FORNAL, foto: Zdeněk Nesveda

ISUZU 11,5 ProScan 2015 3

Nákladní automobil ISUZU F11 Euro 6 – FORNAL, foto: Zdeněk Nesveda

ISUZU 11,5 ProScan 2015 10

Nákladní automobil ISUZU F11 Euro 6 – FORNAL, foto: Zdeněk Nesveda

ISUZU 11,5 ProScan 2015 20

Nákladní automobil ISUZU F11 Euro 6 – FORNAL, foto: Zdeněk Nesveda

ISUZU 11,5 ProScan 2015 32

Nákladní automobil ISUZU F11 Euro 6 – FORNAL, foto: Zdeněk Nesveda

Logo For Iszu1

 

Reklama na BusPressu – Klíč k dobrým obchodům

 

dekra_skola-MM

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře uzavřeny.