cz  Czech      uk  EN

Nové trolejbusy Škoda Electric pro Ostravu

Škoda Electric vyrobí dvanáct nových moderních nízkopodlažních trolejbusů pro město Ostrava. (Foto: Škoda Electric)

Škoda Electric vyrobí dvanáct nových moderních nízkopodlažních trolejbusů pro město Ostrava. (Foto: Škoda Electric)

 

Škoda Electric vyrobí dvanáct nových moderních nízkopodlažních trolejbusů pro město Ostrava. Plzeňská firma uzavřela s tamním dopravním podnikem smlouvu na dodávku deseti dvanáctimetrových vozidel Škoda 26Tr a dvou velkokapacitních vozidel 27Tr. Celková hodnota zakázky je více než 160 milionů korun.

„První cestující by se v Ostravě mohli svézt novými trolejbusy už letos na podzim. Kompletní dodávku dokončíme v prvním čtvrtletí příštího roku,“ říká člen představenstva Škody Electric Karel Majer.

„Trolejbusy pro Ostravu budou velmi komfortní – cestující jistě ocení například výkonnou klimatizaci. Vozidla typu 26Tr budou také vybaveny trakčními bateriemi a dopravce je tak může nasadit i na trasy, kde není trolejové vedení. Tento typ si u zákazníků získal velkou oblibu a stal se velmi žádaným jak na tuzemském, tak i na zahraničním trhu,“ doplňuje obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr.

Kloubové trolejbusy 27 Tr jsou navíc vybavené zařízením pro úsporu trakční energie, tzv. superkapacitory. Snazší nástup a výstup pasažérů je usnadněn pomocí tzv. kneelingu, kdy se trolejbus nakloní až k hraně chodníku. Pohodlí při jízdě zlepšuje také výkonný systém vytápění a přehledný informační systém.

Aktuální dodávka trolejbusů pro Ostravu navazuje na zatím poslední obdobný kontrakt z roku 2015, kdy Škoda Electric dodala tamnímu dopravnímu podniku 12 vozidel typů 26Tr a 27Tr. Kromě Ostravy jezdí trolejbusy ze Škodovky i v dalších dvanácti městech České republiky, například v Brně, Hradci Králové nebo v Pardubicích. „V současnosti ve Škodě Electric pracujeme také na nových vozidlech například pro rumunské město Galati, slovenský Prešov a Žilinu nebo pro několik českých měst včetně Plzně a Českých Budějovic,“ dodává Radek Kapr.

 

 

České trolejbusy jezdí ve zhruba třiceti zemích světa – v Evropě, Asii a severní Americe. Za dobu existence trolejbusové výroby jich dodala Škodovka na tuzemský i zahraniční trh více než 14 tisíc. Kromě tradičního vývoje a výroby trolejbusů představila Škoda Electric dva typy nových bateriových elektrobusů Škoda Perun. Na začátku letošního března došlo k předání deseti těchto nových elektrobusů pro společnost Arriva Morava určených městské hromadné dopravě v Třinci.

TZ: ŠKODA ELECTRIC

 

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.