cz  Czech      uk  EN

VDL Bus & Coach – Nové autobusy VDL pro švédského dopravce

Během veletrhu Busworld 2013 v Kortrijku podepsala švédská dopravní společnost Byberg & Nordin s VDL Bus & Coach smlouvu na dodávku 44 autobusů. VDL dodá v první polovině roku 2014 do Švédska 27 meziměstských autobusů VDL Futura  FMD2 – 129, 4 Futura FHD2 , 8 Citea’LLE a 5 MidEuro. Jedná se tak o první velkou dodávku nejnovějšího modelu Futura FMD v meziměstském provedení. Všechny autobusy jsou již pochopitelně vybaveny motory s technologií, která splňuje emisní normu Euro VI a budou využívány pro veřejnou, pravidelnou dopravu v provincii Västernorrland.

VDL nyní také přichází na také trh s víceúčelovým linkovým autobusem s označením Futura  FMD2 – 129 Class 2. Jedná se o kategorii autobusů, která je ze všech typů autobusů v evropském měřítku nejvíce rozšířená, autobusy jsou využívány přepravci v meziměstské regionální dopravě. V  podstatě konstrukce vychází z koncepce turistického autobusu, kdy je obvykle snížena celková výška. Zůstává však vysoká podlaha, kdy je vhodné doplnit vstupní dveře zařízením pro naložení invalidního vozíku. Provoz těchto autobusů je zajímavý díky univerzálnímu využití a výhodám ekonomickým, spojených s jejich pořízení i samotným provozem.     

Zdeněk Nesveda

„Zadání požadavků autobusů pro oblast Västernorrland bylo hlavně zaměřené na snižování emisí. Lehký koncept autobusů VDL pro nás znamená, nejen snížení škodlivých emisí, ale také má příznivý vliv na snížení provozních nákladů. Jednalo se tak o dva důležité požadavky v přípravě naší nabídky. Jsme velmi rádi, že našim zákazníkům na regionálních tratích můžeme nabídnout vyšší komfort“, říká Tomas Byberg ředitel společnosti CEO Byberg & Nordin AB.

Remi Henkemans, generální ředitel společnosti VDL Bus & Coach bv :Tato zakázka, opět potvrzuje rostoucí tržní podíl VDL autobusů ve Švédsku. Nyní prodáváme hned čtyři modely najednou z širokého sortimentu VDL, což naši důvěru jenom potvrzuje. Jsme upřímně rádi, že jsme měli možnost prodat právě nové modely Futura FMD2.“

Nová Futura FMD2 – efektivní a všestranný meziměstský autobus!

Autobusy VDL Futura FMD2 -129 pro společnost Byberg & Nordin jsou 12,9 m dlouhé, vybavené motory Euro VI DAF MX – 11 240 (240 kW – 330 koní), automatizovanou převodovkou ZF AS Tronic.  Kapacita autobusů je 49 cestujících. Futura FMD2 je registrována v kategorii Class 2 a splňuje tak přísné požadavky orgánů švédské veřejné zprávy pro provozování autobusů na regionálních linkách.  Všestranný autobus může být použit jak pro turistické účely, tak i meziměstskou dopravu. Výška podlahy je 1250 mm a usnadňuje nastupování a vystupování. Podobně jako turistický model FHD2 má rovnou podlahu bez středové uličky, což je pro autobusy VDL typické. Autobus je o 20 cm nižší než zájezdová verze FHD, je zde také při výrobě využito unikátní integrální modulové konstrukce pevné, kompaktní klece. Autobus se vyznačuje celkovou vysokou tuhostí, ale také mimořádně nízkou váhou, což se projevuje nízkými provozními náklady při spotřebě paliva. Důležité je také zdůraznit shodu v náhradních dílech s turistickými modely FHD, velké zavazadlové prostory a výbornou ovladatelnost.

TZ: VDL   

44  autobusů pro Byberg & Nordin

 27 x – Futura  FMD2

4 x Futura FHD2

8 x Citea’LLE

5 x  MidEuro

BUSPRESS – O autobusech VDL jsme již napsali, klik a jste tam!

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.