cz  Czech      uk  EN

Nitra plánuje nahradiť naftové autobusy MHD za elektrobusy

Arriva Šala: elektrobus Škoda - Solaris (foto: Solaris)

Arriva Šala: elektrobus Škoda – Solaris (foto: Solaris)

 

Výmenu súčasných klasických autobusov za elektrobusy by privítala aj spoločnosť Arriva, ktorá v Nitre zabezpečuje mestskú hromadnú dopravu.

Nitra 2. augusta (TASR) – Mesto Nitra plánuje nahradiť naftové autobusy zabezpečujúce mestskú hromadnú dopravu ekologickejšími vozidlami. Podľa slov primátora Jozefa Dvonča mesto vyčlenilo v Integrovanom regionálnom operačnom programe pre potenciálneho dopravcu 5 miliónov eur na nákup elektrobusov alebo CNG autobusov s pohonom na stlačený zemný plyn. „Pri elektrobusoch počítame s tým, že by sa v meste budovalo približne 50 dobíjacích staníc,“ povedal Dvonč.

Výmenu súčasných klasických autobusov za elektrobusy by privítala aj spoločnosť Arriva, ktorá v Nitre zabezpečuje mestskú hromadnú dopravu. „Sme tomu naklonení, no treba si uvedomiť, že je to finančne veľmi náročné a výmena autobusov v plnom rozsahu nie je reálna. Reálny je nákup zhruba piatich elektrobusov, ktorými by sme nahradili staršie autobusy, ktoré teraz používame,“ povedal riaditeľ spoločnosti Arriva Nitra Juraj Kusy.

Podľa slov Kuseho sa ekonomická návratnosť elektrobusu zatiaľ nedá relevantne vyčísliť. Jeho nákupná cena je približne dvojnásobná oproti bežným autobusom, prevádzkové náklady sú však oveľa nižšie. „Veľa spoločností už do tohto projektu vstúpilo, testuje elektrobusy. Výsledky, o ktoré sa bude dať oprieť, však z tohto projektu budú o päť – šesť rokov,“ povedal Kusy.

Spoločnosť už prevádzkuje elektrobus v mestskej hromadnej doprave v Šali. „Zatiaľ ho máme mesiac. O rok budeme múdrejší, keď vyhodnotíme, aká bola vstupná cena, náklady, prevádzkové opravy. Zatiaľ to neviem posúdiť, je to niečo nové,“ tvrdí Kusy.

Zdroj: TASR

.

Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 – NITRA

Konferencia „Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 podporí slovenské smart cities

.

.

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

 

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

 

.

.

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.