cz  Czech      uk  EN

Německá dopravní firma využije systém softwarově definovaného ukládání dat společnosti IBM pro zvládání velkých dat

handyticket_startseite_header_02

Společnost Stuttgarter Strassenbahnen zlepšuje výkon programů pro řízení podniku SAP a zkracuje dobu odezvy díky cloudu společnosti IBM s aplikacemi pro ukládání a řízení dat

Společnost IBM (burzovní index NYSE: IBM) dnes oznámila, že společnost Stuttgarter Strassenbahnen AG (SSB), přední německá dopravní firma působící v oblasti veřejné dopravy, přešla na počítačové systémy a aplikace IBM Cloud, Software Defined Storage a Flash, aby zlepšila výkon aplikací a zkrátila dobu odezvy pro zákazníky.

SSB, nejdůležitější organizace, která zajišťuje veřejnou dopravu v německém městě Stuttgart, provozuje rozsáhlou síť vozů městské dráhy a autobusů, které ročně využívá více než 171 milionů cestujících. Širší metropolitní oblast města se rozrostla na 5,3 milionu, takže objemy dat společnosti SSB rostou ročně o 10 procent. V důsledku toho se zpomalil přístup k firemním datům, výkon rozsáhlých SAP aplikací klesal a firma přestávala být schopna zvládnout svou rozsáhlou nabídku služeb pro zákazníky.

„Problémy s daty ovlivňovaly naše podnikání,“ řekl Roland Wagner, vedoucí skupiny pro systémové technologie společnosti SSB. „Bylo zřejmé, že naše problémy v oblasti IT se netýkaly jednoho systému nebo složky, ale infrastruktury. Jednoduše nebyla připravena na objemy dat a expanzi, která nyní probíhá a kterou plánujeme.“

Když se společnost SSB obrátila na firmu IBM, aby jí zrevidovala kompletní infrastrukturu napříč celým profilem firmy, zahrnovalo to obnovu dříve stávajících systémů IBM Power Systems a začlenění aplikací IBM Software Defined Storage, Virtualization a Flash.

Společnost zavedla systémy IBM Power Systems, aby jí pomohly soustavně zvládat stále rostoucí objemy dat a zajistila vyšší dostupnost. Vytvořila rovněž privátní cloudy na serverech IBM Power Systems, které běží na platformě PowerVM pro využití svých podnikových SAP ERP aplikací, jakou jsou například aplikace pro řízení lidských zdrojů a financí.

Společnost SSB sleduje v celkovém výkonu aplikací výrazné zlepšení. Například oddělení lidských zdrojů bylo schopné zkrátit dobu zpracování mezd z šesti hodin na šest minut.

„Organizace, jako je společnost SSB, si stále více uvědomují, jak pozitivní dopad může mít strategická infrastruktura informačních technologií na výsledky jejich podnikatelské činnosti,“ řekla Jamie Thomasová, hlavní ředitelka divize systémů pro ukládání a softwarově definované ukládání dat společnosti IBM Systems & Technology Group.

Aby urychlila dobu odezvy, jak pro aplikace SAP, tak celou řadu online služeb, zvolila společnost SSB systém IBM FlashSystem 840 a začlenila ho do svého stávajícího softwaru pro vizualizaci IBM SAN Volume Controller. S tímto integrovaným řešením, známým jako Software Defined Flash, dosáhla společnost SSB konzistentní doby provozuschopnosti a umožní jí to překonat výkyvy v interní i online sféře podnikání a to vše při minimálních nákladech za řízení.

Naši zákazníci očekávají nepřetržitě vysokou dostupnost a extrémně rychlou dobu odezvy,“ řekl Wagner ze společnosti SSB. „FlashSystem je tak pružný, že jsme schopni rychle reagovat na měnící se požadavky v oblasti výkonu a když je to potřeba, dynamicky zrychlit systémy.“

TZ:IMB

IBM LOGO

 

O společnosti Stuttgarter Strassenbahnen AG

Společnost Stuttgarter Strassenbahnen AG (SSB) je největší dopravní firma, která působí v hlavním městě spolkové země Badenska-Württemberska a zaměstnává více než 2 900 lidí.

Více ZDE

Komentáře uzavřeny.