cz  Czech      uk  EN

Nastupovat! Unikátní Kavárna POTMĚ přijíždí do Ostravy

Kavárna potmě

Přijďte zakusit svět tmy a ochutnat tu nejčernější kávu široko daleko. Autobus s nevšední kavárnou, ve které Vás obslouží nevidomí, se vydává do Ostravy. Najdete nás od 18. do 20. července o obchodního centra Nová Karolina a otevřeno máme „od nevidim do nevidim“ – od 11 do 20 hodin (20. července pouze do 16 hodin).

V životě získáváme až 80% informací zrakem, proto chceme nabídnout návštěvníkům, aby si prakticky vyzkoušeli svět nevidomých, říká Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu a dodává: „V našem autobuse se totiž role prohodí a nevidomí kavárníci se stávají v naprosté tmě průvodci vidících návštěvníků.“   

Autobus s Kavárnou POTMĚ můžete letos navštívit ještě v těchto městech: 

  • 12. – 14.9.        Jičín, Valdštejnovo náměstí
  • 25. – 27.9.        Olomouc, Horní náměstí
  • 3. – 6.10.          Brno, Galerie Vaňkovka

Sledujte naši cestu na Facebooku a www.svetluska.net

Každý, kdo Kavárnu POTMĚ navštíví, přispěje Světlušce 140 Kč a jako vzpomínku na nevšední zážitek si odnese hrníček.

Kavárna POTMĚ na cestě zahájila své třetí turné začátkem května v Praze. Prvními pasažéry na palubě speciálně upraveného autobusu byli Bára Poláková a Pavel Liška.

„Uvědomila jsem si, že si vlastně nedovedu představit, jaké to je přijít o zrak.“ zaznělo od Báry Polákové.

„Já jsem byl v kavárně vůbec poprvé a bylo to pro mě dobrodružství.,“ svěřil se se svými dojmy Pavel Liška.

Poděkování partnerům Kavárny POTMĚ:

Kavárna POTMĚ je umístěna v kloubovém nízkopodlažním autobusu – model SOR NB 18, který Světlušce darovala společnost ARRIVA. Projekt interiérové přestavby vypracovalo architektonické studio pha a realizovala ji firma Bomita. Doprovodné vozidlo na výjezdy s Kavárnou POTMĚ zapůjčil FORD MOTOR COMPANY. Suroviny poskytla a nové profesionální kávovary zapůjčila společnost LE PATIO INTERNATIONAL, distributor značky ILLY. Nealkoholické nápoje dodaly společnosti Coca Cola a Fontana Watercoolers. Tiskoviny vytiskla společnost SVS a FELCO PRAHA. Všechny služby a produkty poskytli partneři Světlušce zdarma či za symbolické částky.

Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky, společnosti HERBADENT, hlavnímu partnerovi Světlušky a také finanční skupině AXA, hlavnímu partnerovi Světlušky, díky kterému se projekt mohl realizovat. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 13 lety založil a je jeho velkou podporou.

Přemysl Filip

ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu

premysl.filip@rozhlas.cz

 Nadační fond Českého rozhlasu

Šárka Jurásková | manažer kampaní, PR | tel: 739 205 627 | sarka.juraskova@rozhlas.cz

 

Dárci mohou Světlušku podpořit kdykoliv v průběhu roku odesláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA (1 DMS = 30 Kč, Světluška obdrží 28,50 Kč), nebo ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku). Sbírkové konto Světlušky „deset devítek“ 99999 99999/0100 je rovněž otevřené po celý rok. Nově je možné pro odeslání finančního daru využít platbu prostřednictvím QR kódu, umístěného na webových stránkách Světlušky. Dárci se přihlásí přes smartbanking ke svému účtu a zvolí tuto možnost platby. Po načtení kódu se vygeneruje platební příkaz ve výši 100 Kč, který pak odešlou na sbírkový účet Světlušky. Výši částky lze upravit.

TZ: ARRIVA

Komentáře uzavřeny.