cz  Czech      uk  EN

Nalaďte se v metru také o Vánocích – v pražském metru opět zazní koledy

Hudba Metro

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) i letos připravil pro cestující předvánoční zpestření v podobě živé hudby v metru. Tentokrát se lidé mohou těšit na vánoční koledy a další melodie ve středu 17. prosince 2014 od 16.00 do 19.45 hodin ve vestibulech stanic metra Florenc C, Můstek A, Muzeum A/C a Vltavská.

Na letošním ročníku tradiční akce „Nalaďte se v metru také o Vánocích“ vystoupí celkem 13 hudebních uskupení, jejichž živé koncerty si budou moci zájemci poslechnout zhruba ve 30 až 45minutových blocích. Již tradičně se živého hraní pro cestující zúčastní Big Band VOŠ Jaroslava Ježka, Pěvecký sbor DPP nebo dětské pěvecké soubory.

Předvánoční koncerty v metru jsou již tradiční součástí adventu v Praze. Věřím, že si stejně jako při minulých ročnících cestující najdou chvilku k poslechu koled, a ty tradiční si spolu s interprety i zazpívají. Osobně se těším na pěvecký sbor DPP, ale také na další kapely, které nám koncerty v metru zpříjemní předvánoční období,“ uvedl Jaroslav Ďuriš, generální ředitel DPP.

Ve vestibulu stanice Florenc C zahájí program orchestr Ježkovy stopy. Při jeho vystoupení si přijdou na své zejména milovníci předválečné swingové hudby. Swingové umělce následně vystřídají studenti jazzu z Big bandu Vysoké odborné školy při Konzervatoři Jaroslava Ježka, která je tradičním účastníkem předvánočních koncertů. Po jazzu přijdou na řadu muzikáloví interpreti Roman Tomeš a Míša Doubravová. Program následně zakončí folková dvojice Brigita Cmuntová a Štěpán Klouček.

Vestibul stanice Můstek A si na celé odpoledne podmaní muzikanti z Hudební školy Yamaha, která působí po celém světě a snaží se rozvíjet hudební talent dětí, dospělých i seniorů. Ve stanici metra Muzeum ve společném vestibulu linek A i C se zase budou rozléhat hlásky dětí z hudebních sborů Bruncvík a DPS Jiskřička. Doplní je se svými jazzovými a gospelovými skladbami vokální skupina Pětiklíč a zlatým hřebem programu bude v 19.00 hodin vánoční rock´n´roll v podání bandu Screwballs.

Posluchače v atriu stanice metra Vltavská bude postupně od 16.00 hodin bavit svým etno uměním hráč na HangDrum Jiří Šámal, dětský pěvecký sbor Klíček za doprovodu svého sesterského flétnového souboru Notička, Pěvecký sbor DPP a sbor Labyrint, ve kterém již 25 let zpívají komorní skladby studenti středních a vysokých škol. Pěvecký sbor DPP, jehož vystoupení je na programu od 18.00 hodin, potěší pak posluchače výběrem vánočních koled a písní od různých autorů. Kdo nestihne Pěvecký sbor DPP v tento den, může se na něj těšit 5. ledna 2015 od 19:00 hodin při České mši vánoční v kostele sv. Voršily na Národní třídě.

 

Více informací o akci mohou zájemci nalézt na internetové stránce www.dpp.cz/hudba

LOGO DPP OK

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.