cz  Czech      uk  EN

Můj autobus cz – zdokonalovaní řidičských znalostí u profesionálních řidičů

VEGA_DEKRA 3

BusPress byl u toho, účastnili jsme se pilotního programu pro zdokonalování profesních znalostí u profesionálních řidičů. Zajímavý projekt nového portálu www.mujautobus.cz je zcela v režii dopravní společnosti VEGA TOUR a DEKRA, Akademie dopravního vzdělávání. Dlouhodobě na portálu BusPress upozorňujeme na problém, týkající se nedostatku kvalitních řidičů v autobusové i nákladní dopravě.

Přetrvávající krize nutí dopravce sáhnout po komkoliv, kdo má řidičské oprávnění, tím se však výrazně snižuje úroveň a kvalita bezpečnosti dopravy. Aktivita, kterou vyvíjejí společnosti VEGA TOUR a DEKRA, je jednou z možných cest, jak zvýšit odborné znalosti v řízení i teorii, popř. i získávat nové adepty pro šoférské povolání. Při naší návštěvě školení v sídle společnosti VEGA TOUR jsme prošli jednotlivá školící stanoviště, jak v pátek, kdy školení bylo určeno domácím řidičům, tak i v sobotu, kdy jsme se setkali s řidiči autobusů od ostatních dopravců. Jednou ze zajímavých disciplín byla jízda v mobilním simulátoru DEKRA, řidiči měli úplně poprvé možnost si vyzkoušet, jak funguje nejmodernější evropské zařízení pro výcvik nestandardních situací.

Společnost DEKRA provozuje simulátor od srpna letošního roku, v dohledné době by měl být k dispozici také specializovaný program pro řidiče autobusů. Podle informací organizátorů bylo školení pouze zkouškou, jak by v budoucnu VEGA TOUR a DEKRA společně měly připravovat podobně připravené programy v daleko širším měřítku. Redakce BusPress,  počínaje příštím rokem, bude po dohodě s organizátory pomáhat s prezentací inovativních školících programů pro řidiče.

Zdeněk Nesveda – BusPress

Školení pro řidiče autobusů Vega Tour a DEKRA

O víkendu proběhlo první Školení pro řidiče autobusů, které připravil web mujautobus.cz ve spolupráci se spol. Vega Tour (přední zájezdový dopravce) a školiteli z Akademie dopravního vzdělávání spol. DEKRA. Školení probíhalo formou praktických ukázek a nácviku přímo na autobusech, řidiči se naučili nasazovat řetězy, dozvěděli se o novinkách v legislativě, vyzkoušeli si moderní bezpečnostní systémy v zájezdových autobusech a otestovali si svoje reakce na mobilním simulátoru pro výcvik řidičů autobusové či nákladní dopravy.

V rámci školení byl vyhlášen Pohár řidičů – soutěž ve znalostech a řidičských dovednostech. Pohár řidičů sestával z teoretického testu a ekonomické jízdy. Na prvním místě se umístil Jaroslav Čuřík, druhou příčku obsadil Michal Dřímal a na třetí pozici se probojoval Pavel Koníček. Sobotní školení bylo prvním kurzem pro řidiče autobusů, který byl vypsán na webových stránkách www.mujautobus.cz. Další kurzy budou následovat, již nyní se můžete předběžně registrovat na stránkách Můj Autobus. Jakmile bude vypsán termín dalšího školení, organizátoři Vám zašlou přednostní pozvánku.

Vega Tour

Foto1

 Zahájení školení pro řidiče autobusů, foto:  Vega Tour

VEGA_DEKRA 16

 Mobilní simulátor DEKRA, foto: Zdeněk Nesveda

VEGA_DEKRA 14

Mobilní simulátor DEKRA, foto: Zdeněk Nesveda

VEGA_DEKRA 19

Mobilní simulátor DEKRA Mobilní, foto: Zdeněk Nesveda

VEGA_DEKRA 1

Nácvik nasazování řetězů, foto: Zdeněk Nesveda

VEGA_DEKRA 15

Nácvik nasazování řetězů, foto: Zdeněk Nesveda

Foto4

 Obsluha a údržba autobusů, foto: Vega Tour

Foto8

 Kurz ekonomické jízdy, foto: Vega Tour

VEGA_DEKRA 6

Školení v simulátoru DEKRA, foto: Zdeněk Nesveda

Foto7

Ukázka bezpečnostních systémů v moderních zájezdových autobusech, foto: Vega Tour

VEGA_DEKRA 17

Pohár řidičů, foto: Zdeněk Nesveda

Foto9

Pavel Koníček 3. místo, foto: Vega Tour

Foto10

 Michal Dřímal 2. místo, foto: Vega Tour

Foto11

 Jaroslav Čuřík 1. místo,  foto: Vega Tour

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola MM

Komentáře uzavřeny.