cz  Czech      uk  EN

Mimořádně velká zakázka polského Solarisu na dodání 22 elektrobusů

jaworzno_kupuje_kolejne_22_bateryjne_solarisy

Elektrobus Solaris Urbino 12, který najel úspěšně na linkách v Jaworzno 100 000 km, foto: Solaris

Polské město Jaworzno kupuje dalších 22 bateriových městských elektrobusů  Solaris Urbino. Brzy již bude celá třetina městského vozového parku PKM v Jaworzno poháněna elektricky.

Městský dopravní podnik a polský výrobce Solaris Bus & Coach podepsal 5. října 2016 kontrakt v hodnotě 35,2 milionů zł na dodávku 16 elektrických autobusů. Navíc ještě se nyní se uskutečňuje výsledek předešlého výběrové řízení na dodávku šesti takových elektrických autobusů. To znamená, že v polovině příštího roku se na linkách provozovaných společností PKM  Jaworzno objeví celkem 23 moderních elektrických vozidel (jeden elektrický autobus má PKM od jara 2015). V důsledku toho bude každý třetí autobus v PKM zcela bezemisní.

Na základě smlouvy podepsané dne 5. října 2016 bude v ulicích v Jaworznu v roce 2017 jezdit devět kloubových Urbino nové generace dlouhých 18 metrů, tři 12-ti metrové a čtyři elektrobusy v kategorii „midi“ 8,9 m.

Všechny nové elektrobusy budou vybaveny nabíjecím systémem pomocí pantografu, takže baterie lze dobíjet na trase a také pomocí konektoru plug-in při nočním nabíjení v depu. Všechny také disponují účinnou klimatizací v celém prostoru včetně kabiny řidiče. První elektrobus Solaris, který jezdil v PKM Jaworzno ve zkušebním režimu již překročil bez problému hranici prvních najetých 100 000 kilometrů.

„Tato transakce je výsledkem naší čtyřleté zkušenosti s testováním různých typů autobusů s alternativním pohonem. Především velmi dobré provozní zkušenosti máme s elektrickým Solarisem Urbino, který jsme koupili v loňském roce“, říká Zbigniew Nosal, generální ředitel společnosti PKM Jaworzno.  Pravidla EU nám definují  investiční směry. Podobný vývoj lze pozorovat v mnoha dalších evropských městech, a my se snažíme takový trend také naplňovat“ dodává Zbigniew Nosal.

V souladu s Bílou knihou Evropské komise v roce 2030 by mělo být 50 procent všech vozidel městské hromadné dopravy v Evropě poháněny elektřinou nebo plynem. Do roku 2050 se předpokládá, že budou zcela bezemisní úplně všechna vozidla ve městech v zemích EU.

BusPress dlouhodobě podporuje elektromobilitu ve veřejné dopravě a je také mediální partnerem významných projektů na podporu elektrického pohonu vozidel v Česku. Nenechte si ujít v rámci veletrhu CZECHBUS 2016 odbornou konferenci  „Elektrické autobusy pro město“, kterou pořádá již po páté pod záštitou Sdružení  dopravních podniků České republiky společnost  Consulting Services Jakuba Slavíka.

Zdeněk Nesveda

zdroj: TZ Solaris

Rubrika elektromobita na portálu BusPress, čtěte ZDE

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

PRAHA TIP

PRAHA TIP, portál plný zajímavých informací nejen o dopravě – WWW.PRAHA-TIP.CZ

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.