cz  Czech      uk  EN

Mikroelektronika na BUS SHOW představí automatizované odbavovací systémy

 

Společnost Mikroelektronika představí na veletrhu Busshow mimo jiné dva typy zařízení. Řadu validátorů Vega, které nově kromě standardních způsobů odbavení nabízí i odbavení pomocí 2D kódu. A především průběžně inovované zařízení pro odbavení u řidiče Synergy OCC.

 

 

 Validátory Vega s 2D kódem

http://www.mikroelektronika.com/validatory

2D kód, kterému většina lidí nepřesně říká QR kód, si našel cestu do všech oblastí života a zdá se, že ho čeká bohatá budoucnost i v oblasti veřejné dopravy. Dokáže totiž zkombinovat výhody papírové jízdenky a čipové karty. Papírová jízdenka je vhodná pro příležitostné cestující, dá se snadno vytisknout a je levná. Neposkytuje ale odbavovacímu systému žádné informace, protože označovač jízdenek neví, jakou jízdenku označil a nic z ní nevyčte. Naproti tomu jízdenka nebo displej mobilního zařízení s QR kódem může nést celou řadu informací, které se přenesou do validátoru. Ten může zkontrolovat platnost jízdenky podle času, linky, zóny atd. Poskytne provozovateli informace o tom, jaká jízdenka byla odbavena.  V závislosti na tarifním systému a aplikaci lze pak takovou jízdenkou řešit celou řadu situací, které se dosud musely řešit pomocí čipové karty.

Vedle čtečky 2D kódů validátor nabízí v různých verzích celou řadu standardních vlastností, například označovaní papírových jízdenek, tisk jízdních dokladů, čtení různých standardů čipových a bankovních karet (EMV), NFC, různé typy displejů, přehrávání audio souborů, bezdrátový přenos dat vysokou odolnost proti vandalismu a další.

 

 

Odbavovací zařízení – Synergy OCC

http://www.mikroelektronika.com/odbavovaci-zarizeni-synergy-occ

 

Odbavovací zařízení Synergy OCC je víceúčelové zařízení, které kombinuje funkce odbavovacího zařízení obsluhovaného řidičem, palubního počítače, základní jednotky odbavovacího a informačního systému a terminálu cestujícího. OCC v sobě spojuje přes 20 let zkušeností, nové trendy ve veřejné dopravě s využitím nejmodernějších technologií.

  • Zařízení disponuje výkonným procesorem s velmi krátkou dobou náběhu systému.
  • Odolný, ergonomicky tvarovaný plastový kryt lze dodat v různých barevných variantách.
  • Velký vysoce odolný displej s vysokým rozlišením a vynikající čitelností za různých světelných podmínek s automatickou regulací jasu.
  • Terminál cestujícího umístěný na otočném kloubu je možné natočit do optimálního úhlu vůči cestujícím, či je možná jeho instalace na madlo ve vozidle. Zařízení je tak stranově nezávislé a lze ho využít i v atypických pozicích nebo ve vozidlech s řízením vpravo.
  • Ovládání zařízení OCC je zajištěno pomocí dotykového displeje v kombinaci odolnými mechanickými tlačítky.
  • Teplená tiskárna s ořezávačem tiskne jízdenky rychlostí až 170 mm/s.
  • Platby za jízdné je možné provádět buď v hotovosti, bezhotovostně bezkontaktní čipovou kartou nebo bezkontaktní platební kartou (EMV).
  • Terminál cestujícího lze doplnit čtečkou 2D kódů (QR, Aztec a další).
  • Zařízení je možné vybavit zabezpečenou odnímatelnou pokladnou pro rychlé a přehledné ukládání mincí a bankovek.
  • Integrovaný akustický informační systém s nezávislými kanály pro vnitřek i vnějšek vozu a příposlech řidiče. Včetně vstupů pro mikrofon a sluchátka.ařízení je schopno sledovat polohu pomocí systému GPS a Glonass.

 

 

Mikroelektronika je vedoucí českou společností v oblasti automatizovaných odbavovacích systémů pro veřejnou dopravu. Od svého založení v roce 1991 si vydobyla pevné postavení na domácím i zahraničním trhu. Systémy se značkou Mikroelektroniky najdete ve více než 110 městech, včetně 23 hlavních. V přibližně 40 zemích, především v Evropě a Jižní Americe.

TZ: Mikroelektronika

 

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2018
WWW.BUSSHOW.EU

 

 

Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 – NITRA

Konferencia „Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 podporí slovenské smart cities

 

.

.

.

 

SMART CITY V PRAXI

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

 

Autobusy VDL

 

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ


PODLAHOVINY PRO TRANSPORT

WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.