cz  Czech      uk  EN

MAN Truck & Bus Czech Republic na veletrhu CZECHBUS 2014

Czechbus 2014 4

Příprava expozice MAN na veletrhu CZECHBUS 2014

  • Zájezdový komfortní autobus Lion´s Coach L
  • Městský nízkopodlažní autobus Lion´s City CNG
  • Oceňovaný kombinovaný autobus Lion´s Regio

 

Na letošním veletrhu CZECHBUS vystaví MAN Truck & Bus Czech Republic autobusy MAN určené pro městský, linkový i zájezdový provoz. Dva exponáty v hale doplní třetí autobus vystavený na venkovní ploše.

Czechbus 2014 8

 Příprava expozice MAN na veletrhu CZECHBUS 2014, foto: Zdeněk Nesveda

MAN Lion´s City CNG

Přímý příbuzný autobusu oceněného na letošním veletrhu IAA Nutzfahrzeuge v Hannoveru titulem „Bus of the Year 2015“ z výrobní řady Lion´s City ve 12metrovém provedení bude reprezentovat kompetenci MAN v oblasti pohonu na CNG. Vystavený autobus je vhodný pro městský a příměstský provoz. Praktická polstrovaná sedadla se zde starají o zvýšené pohodlí při delších cestách. Plynový pohon je alternativou ke konvenčnímu naftovému pohonu, která zcela bez jakýchkoliv dodatečných filtrů či přídavných látek s rezervou plní aktuálně nejpřísnější emisní předpis. Bez dalších technických modifikací může být autobus poháněn, neutrálně z hlediska CO2, rovněž upraveným bioplynem.

(Autobus je z bezpečnostních důvodů /CNG/ umístěn na venkovní ploše.)

Technický popis: Popisek Lions City CNG

 

MAN Lion´s Coach L

Vysoká míra komfortu společně s nadstandardní bezpečnostní výbavou charakterizují zájezdový autobus MAN Lion’s Coach L, který bude k vidění na stánku MAN. Jeho hospodárný šestiválcový motor o výkonu 480 k v provedení Euro 6 dokáže dopravit do cíle všechny cestující s maximální efektivitou. Ve spolupráci s automatizovanou 12stupňovou převodovkou MAN TipMatic s funkcí EasyStart garantují nízkou spotřebu pohonných hmot a vynikající jízdní vlastnosti. S výbavou pro dálkové linky proběhne každá jízda jako v letadle: přístroj Espresso Point, konferenční uspořádání sedadel spolu s prvotřídní zábavní elektronikou promění cestování v zážitek. Hodně místa pro nohy, dostatečné odkládací prostory pro zavazadla a vysoce kvalitní interiér poskytují prvotřídní komfort, na který jsou zákazníci MAN zvyklí. Elektronické asistenční systémy podporují řidiče v jeho odpovědné činnosti a výrazně snižují riziko nehody.

Technický popis:  Popisek Lions Coach L

 

MAN Lion´s Regio

Tento autobus s výškou podlahy 860 mm a výškou vozidla 3,4 m je představitelem vysokopodlažního autobusu v rámci segmentu regionální linkové dopravy, který může být nasazen také na kratší příležitostné zájezdy např. během víkendu.

Se sedadly zájezdového autobusu, kuchyňkou a toaletou je možné Lion´s Regio zcela přizpůsobit výletnímu využití. Protože se ve všední dny osvědčuje při nasazení na linkách a o víkendech jako autobus na zájezdy, je MAN Lion’s Regio s oblibou označován za „autobus, který umí vydělávat dvakrát“ nebo za „to nejlepší ze dvou různých světů“. Již osmkrát zvítězil ve čtenářské anketě německé vydavatelské skupiny „Nejlepší užitková vozidla“ v kategorii „meziměstské autobusy“.

Technický popis: Popisek Lions Regio

 

MAN

MAN Truck & Bus Czech Republic

MAN vychází z více než 250 let zkušeností z působení v různých průmyslových odvětvích. Ve své dlouhé historii byla značka vždy ikonou nejen německého, ale i evropského průmyslu.

Zastoupení mnichovské značky působí na automobilovém trhu v ČR již 22 let. Během této doby dodalo zastoupení značky v ČR nákladní vozidla MAN a autobusy i autokary MAN i NEOPLAN stovkám zákazníků využívajícím jeho služby včetně poprodejního servisu. V ČR se podařilo vybudovat skvělé zázemí MAN se sídlem v Čestlicích u Prahy i další významné prodejní a servisní centrum v Rousínově na Moravě a rovněž kvalitní síť dealerů a smluvních servisních partnerů.

Další informace na: www.mantruckandbus.cz

MAN Group, jeden z největších evropských hráčů v oboru dopravního inženýrství, dosáhl v roce 2013 obratu 15,7 miliard Eur. Je výrobcem a dodavatelem nákladních vozidel, autobusů, vznětových motorů, turbínové techniky a speciálních převodových zařízení. Společnost MAN zaměstnává celosvětově 53 500 zaměstnanců. Na trzích, kam dodává své produkty, dlouhodobě zastává vedoucí pozice.

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.