cz  Czech      uk  EN

MAN na IAA v Hannoveru – premiéry

Na letošním veletrhu nákladních a užitkových vozidel IAA v Hannoveru se společnost MAN Truck & Bus představila ve výstavní hale číslo 12 s expozicí rozloženou na 900 metrech čtverečných (další exponáty byly vystaveny na volných, nezastřešených plochách o celkové výměře 230 metrů čtverečných). Návštěvníkům společnost představila celou řadu novinek a inovací v segmentu nákladních vozidel, autobusů, zájezdových autobusů, vznětových motorů a souvisejících služeb.

Pod společným mottem: „Efektivně na celém světě“ bylo vystaveno na 27 vozidel modelových řad TG, CLA, reprezentantů z produkce MAN Latin America, autobusů, autokarů značek MAN i NEOPLAN a nechyběla ani vozidla s alternativními pohony.

Nová nákladní vozidla rodiny TG přijíždí na silnice a do terénu s působivě přestylizovanou a aerodynamicky optimalizovanou kabinou a sofistikovanou technologií Euro VI, díky níž jejich motory nevytvářejí téměř žádné škodlivé emise. Vozidla bodují především nízkou spotřebou pohonných hmot, vynikající dynamikou provozu, zvýšeným komfortem jízdy, minimálními provozními náklad a vysokou efektivitou provozu. Nové modely nákladních vozidel lehké a střední hmotnostní třídy nabízí uživatelům zcela nový interiér inspirovaný nejmodernějším řešením, které doposud využívala jen těžká nákladní vozidla.

Tahákem na volné výstavní ploše byla designová studie Concept S, tentokráte již jako kompletní silniční souprava s aerodynamicky optimalizovaným návěsem a s vysokým potenciálem snížení spotřeby paliva a emisí CO2.

Z globálního pohledu byl 64. veletrh nákladních a užitkových vozidel IAA Hannover výjimečný především v počtu prezentovaných novinek: celkově bylo představeno na 533 nových výrobků včetně 354 světových premiér. To je víc než kdykoliv v minulosti. Významným způsobem tento fakt ukazuje na vysoký potenciál tohoto sektoru průmyslu. Novinky se objevily ve všech segmentech – od lehkých užitkových vozidel až po těžká nákladní, od linkových autobusů po autokary, od výrobců přívěsů a nástaveb až po řetězce dodavatelů. Mezinárodní charakter přehlídky IAA dokumentuje účast 1904 vystavovatelů ze 46 zemí světa (+ 9 % v porovnání s rekordním rokem 2010) a rovněž tak více než 2000 akreditovaných novinářů z 56 států světa. Výstavní plocha byla rozšířena o 11 % na celkových 260 000 metrů čtverečných, což je, pro lepší představu, rozloha 44 fotbalových hřišť. Tato čísla dostatečně ilustrují, jaké postavení v průmyslu nákladních a užitkových vozidel mezinárodní výstava IAA má.

Přehled novinek MAN na veletrhu IAA 2012:

Euro VI přichází, efektivita zůstává. Vznětové motory emisní specifikace Euro VI: společnost MAN Truck & Bus představuje doposud nejčistější nákladní vozidla a autobusy Nová těžká nákladní vozidla řady TG: MAN TGX Euro VI a MAN TGS Euro VI stanovují nové standardy ve výkonech, efektivitě a spolehlivosti Nová generace nákladních vozidel modelových řad TGL a TGM: nové motory emisní specifikace Euro VI, nové vnější tvary, zcela nové interiéry kabin poskytující více komfortu a výrazným způsobem podporující efektivitu práce řidiče a posádky Emotivní a sebejisté: MAN udává tón novým produktovým logem Autokary řady MAN Lion’s EfficientLine: aplikace balíčku konstrukčních opatření ke zvýšení efektivity provozu v segmentu autobusů a autokarů NEOPLAN Jetliner: nový model v řadě prémiových autobusů, vhodný pro městský, ale i zájezdový provoz Čistý a extrémně tichý truck MAN Metropolis a hybridním pohonem Garantovaná mobilita: Nová MAN ServiceCard Designová studie Concept S: Důsledně aerodynamicky řešená silniční souprava tahače s návěsem

TI: MAN Truck & Bus, Praha, 8. říjen 2012

VIDEO: NEOPLAN Jetliner

NEOPLAN Jetliner: nový model v řadě prémiových autobusů, vhodný pro městský, ale i zájezdový provoz

 

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.