cz  Czech      uk  EN

MAN Lion’s City GL – specialista na velké počty cestujících!

P_Bus_EOT_LionsCityGL-01x

Jako zástupce rodiny efektivních městských autobusů prezentuje MAN na stánku na kongresu UITP vůz Lion’s City GL. Prostřednictvím autobusu předvádí MAN koncept vozidla vhodný pro linky uvnitř měst s velkými objemy pasažérů. Kloubový autobus o délce 18,75 m disponuje pěti širokými dveřmi. Toto na trhu ojedinělé řešení dveří garantuje i v dopravních špičkách optimální a rychlý tok cestujících a krátké prostoje na zastávkách.

P_Bus_IOT_CityGL_Inside-01

Elektrické řízení otočného kloubu brání při rozjetí se silně zahnutým kloubem sunutí u střední nápravy. Díky segmentovanému obložení bočních stěn je zjednodušená výměna jejich, například při nehodách, poškozených částí. Jsou tak podstatně zkráceny prostoje nutné pro opravu. Vnitřní prostor přesvědčí díky novému sedadlu řidiče, svými materiály a látkami. Průsvitný měch kloubu, skleněná střešní okna a dále na energii nenáročné LED osvětlení interiéru se starají o světlé a sympatické prostředí prostoru pro pasažéry.

P_Bus_EOT_LionsCityGL-01x

Na bocích autobusu se zvnějšku jedinečným způsobem odráží to nejdůležitější z historie užitkových vozidel MAN, jejíž 100leté trvání letos MAN oslavuje. Pod heslem jubilea „Driving the next century“ veze autobus symbolicky historii úspěchů MAN do budoucnosti.

Udržitelná řešení budoucnosti MAN pro mobilitu  ve městech

MAN Truck & Bus na 61. UITP-Světovém kongresu v Miláně

 

SMILE – tak zní motto 61. Světového kongresu Mezinárodního svazu pro veřejnou dopravu (UITP) probíhajícího od 8. do 10. června 2015 v Miláně. SMILE je zde přítomen díky tématům Sustainability, Mobility, Innovation, Lifestyle a Economy. Tato témata ukazují široké rozpětí nejrůznějších výzev městské mobility, pro které musejí být nalezena únosná budoucí řešení.

MAN již 100 let investuje do budoucnosti a je označením pro nejvyšší kvalitu a efektivitu svých produktů a služeb. Se svým široce rozvětveným výrobním programem městských autobusů MAN Lion´s City firma nabízí řešení mobility ve městech šetřící zároveň palivo i životní prostředí, která jsou navíc přesně přizpůsobená individuálním zákaznickým a tržním požadavkům. Zákazníci si vybírají z flexibilně uspořádaného produktového portfolia – zdali konstrukční řešení Low Entry, nebo nízkopodlažní, s celkovou délkou od 12 m do 18,75 m, se dvěma, či s pěti dveřmi. Také u druhu pohonu nabízí MAN velkou rozmanitost: k dispozici je široké spektrum motorů, které jsou neustále dále inovovány. MAN tak nabízí pohon dieselový, hybridní či na zemní plyn. Příkladem je autobus Lion’s City GL CNG, který byl mimo jiné díky svému mimořádně ekologickému, silnému a zároveň úspornému pohonu zvolen za „Bus of the Year 2015“.

TZ: MAN

MAN

 

 

dekra_skola MM

mm

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.