cz  Czech      uk  EN

MAN Lion’s City CNG – sbohem, emise!

P_Bus_EOT_LPPLjubljana_02

 Lublaň, výherkyně ocenění European green capital award 2016, se stane ještě zelenější díky 30 novým autobusům MAN Lion’s City CNG.

Dohromady 30 moderních kloubových autobusů MAN s pohonem na zemní plyn nahrazuje aktuálně ve slovinském hlavním městě Lublaň starší sólo- i kloubové autobusy. Obyvatelé města z toho profitují hned několikrát: Nové 18metrové autobusy zvýší kapacitu cestujících na nejvytíženějších linkách. Do autobusu se vejde celkem 155 pasažérů, z toho 35 sedících. O dodatečný komfort a bezpečí se mimo jiné stará průběžné nízkopodlažní provedení, sklopná rampa, monitorování kamerou a informační systém pro cestující s mimořádně dobře čitelnými LED monitory. Vozidlo je navíc vybaveno klimatizací a topením integrovaným ve stropě. Nové autobusy MAN Lion’s City CNG dále díky svým motorům na plyn snižují emise. Efektivní nasazení autobusů podporuje v reálném čase fungující flotilový management.

Foto nahoře: Celkem 30 moderních kloubových autobusů MAN s pohonem na plyn nahrazuje v Lublani starší sólová vozidla.

H_LPPLjubljana

Martin Strier, Managing Director MAN Truck & Bus Slovenija, předává 30 MAN Lion’s City CNG Peteru Horvatovi, řediteli LPP Ljubljana (zleva), foto:MAN

„Trend urbanizace a s ním současně rostoucí tlak na dopravní podniky, aby snižovaly emise ve městech, vyžadují nová řešení v městské hromadné dopravě. Jsme velmi hrdí na to, že můžeme přispět k čistějšímu a zelenějšímu městu Lublaň prostřednictvím našich nízkoemisních a nákladově efektivních autobusů CNG“, uvedl Martin Strier, Managing Director MAN Truck & Bus Slovenija. MHD s pohonem na bioplyn či zemní plyn se tak stává téměř neutrální z hlediska CO2.

„O pět tun méně jemných prachových částic ročně to je pro Lublaň veliké zlepšení“, zdůraznil Peter Horvat, ředitel místního dopravního podniku LPP během předání vozidel. Efektivní šestiválcový motor dosahuje výkonu 310 k (228 kW) při 2 000 ot./min. Ve vozidlech je zabudována automatická převodovka Voith DIWA6 nové generace s integrovaným retardérem a schopností přizpůsobení se topografii trasy.

P_Bus_EOT_LPPLjubljana_01

Uvedení nových autobusů do provozu znamená pro dopravní podnik počátek kompletní obnovy vozového parku, foto:MAN

Uvedení nových autobusů do provozu znamená pro dopravní podnik počátek kompletní obnovy vozového parku. Cílem přitom je, během příštích let postupně nahradit všechny Euro 4 autobusy.

MAN

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.