cz  Czech      uk  EN

Letošní sezona krkonošských cyklobusů Arriva byla rekordní

Cyklobus-s-vlekem

V pondělí 28. září skončila pro letošek sezona speciálním cyklobusům, tzv. Krkobusům. Krkobusy, které vozily výletníky i s koly až na vrcholky Krkonoš, letos zaznamenaly rekordní počet cestujících. Ještě nikdy se netěšily takové oblibě, jako v letošní sezoně – počet cestujících se zvýšil o 11,5 %, počet kol o 26,5 %.

 Cyklobusy Arriva vyrážely na svou pravidelnou jízdu o víkendech a svátcích. Tři z krkobusových linek (č. 1 z Harrachova do Pomezní Boudy, č. 4 z Úpice do Horní Malé Úpy a č. 6 z Hradce Králové do Vrchlabí) provozovala i letos společnost OSNADO, člen skupiny Arriva, která investovala do rozšíření jejich provozu a na letošní sezonu přikoupila dva nové cyklopřívěsy. „Letos jsme našimi Krkobusy přepravili celkem 14,5 tisíce cestujících a 2 154 kol. Zaznamenali jsme tedy o 1 500 cestujících a 450 kol více než v loňském roce. Takový zájem nepamatuji,“ říká ředitel společnosti OSNADO Milan Kovář. „Při pohledu na ta čísla se rozhodně dá říci, že se jedná o nejúspěšnější  sezonu od počátku provozu krkonošských cyklobusů. Zásadní vliv mělo vydařené počasí a také dlouhotrvající tropy, které se přece jen na horách snášejí lépe než třeba v rozpálených městech.“

Cyklobusy Arriva jezdily letos v Krkonoších od 30. května do 28. září a v provozu tak byly celkem 85 dní.

TZ: Arriva

Arriva corporate logo - Frutiger Bold JPG

 

ARRIVA v České republice provozuje 2 000 autobusů, 35 trolejbusů a 4 vlaky a zaměstnává téměř 3 200 zaměstnanců. Celkový obrat skupiny převyšuje 4 miliardy korun. Hlavní činností skupiny je linková autobusová doprava. Na trhu pravidelné osobní autobusové dopravy v České republice zaujímá ARRIVA vedoucí postavení. Ročně přepraví přes 115 milionů cestujících.

ARRIVA v Česká republice je součásti skupiny ARRIVA, jedné z největších dopravních společností v Evropě, která zaměstnává 55 000 lidí a ročně přepraví více než 2,2 miliardy cestujících ve 14 evropských zemích.

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

dekra_skola-MM

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.