cz  Czech      uk  EN

Letošní novinky v plzeňské MHD

Nové parciální trolejbusy Škoda - Solaris v Plzni (foto: PMDP)

Nové parciální trolejbusy Škoda – Solaris v Plzni (foto: PMDP)

 

Chytré označníky, pohodlnější nabíjení Plzeňské karty nebo trolejbusy s přídavným bateriovým pohonem. To jsou jen některé z letošních novinek, které mohou ocenit cestující MHD v Plzni. A další novinky představí Plzeňské městské dopravní podniky ještě před koncem roku.

Přívětivější a jednodušší se od nového roku stal e-shop Plzeňské karty. Došlo totiž k odstranění poslední bariéry při nabíjení nové Plzeňské karty (karta orientovaná na výšku s čárovým kódem) právě prostřednictvím e-shopu. Od ledna je možné potvrdit e-shopové transakce přímo ve vozech PMDP.

„Jsme rádi, že našim dlouhodobým zákazníkům, především předplatitelům, můžeme nabídnout tento komfort při nabíjení předplatného nebo elektronické peněženky,“ říká Michal Kraus, předseda představenstva PMDP, a.s., a doplňuje: „V několika jednoduchých krocích si teď naši zákazníci mohou nahrát kartu z pohodlí domova a transakci potvrdit při jejich běžné cestě MHD.“

Spuštění nového odbavovacího místa bylo v únoru skvělou zprávou pro zájemce o Plzeňskou kartu. V budově Úřadu městského obvodu Plzeň 4 je možné podání žádosti o vydání nové Plzeňské karty nebo její výměnu. Kromě podání žádostí je na tomto místě také možnost nabití předplatného nebo elektronické peněženky.

V únoru začalo jezdit v plzeňských ulicích 7 nových trolejbusů 26 Tr Solaris s nezávislým zdrojem pohonu v podobě trakčních baterií, které nahradily trolejbusy typu 14 Tr s dieslovými pomocnými pohony. Jsou nejen komfortnější pro cestující, ale zároveň také šetrnější k životnímu prostředí. Nejčastěji jsou zatím nasazovány na linku číslo 13, která dopravně obsluhuje NC Olympia.

V pilotním projektu instalovala v březnu Správa veřejného statku města Plzně první inteligentní označník, který mohou ocenit cestující na tramvajové zastávce Plzeňka. Elektronický označník ukazuje cestujícím čekajícím na zastávce čas odjezdu nejbližšího spoje, v případě mimořádné události zasílá dispečink PMDP aktuální informace o dopravní situaci na spodní řádek displeje. Chytré označníky navazují na již osvědčený systém inteligentních zastávek.

Na začátku března se PMDP připojily k celonárodní databázi ztrát a nálezů – www.eztraty.cz. Seznam věcí nalezených ve vozech či na zastávkách MHD je nyní k dispozici na webových stránkách PMDP nebo přímo na webových stránkách projektu.

„Do konce roku připravujeme ještě další novinky, které by měly zvýšit komfort pro naše zákazníky. Bude se jednat především o oblast informací o MHD, a to i v reálném čase,“ avizuje Kateřina Fránová, tisková mluvčí PMDP, a dodává: „Věříme, že cestující všechny novinky hodnotí pozitivně i přes současnou složitou dopravní situaci, kdy všichni pociťujeme dopady rozsáhlých rekonstrukcí na dopravu v Plzni.“

TZ: PMDP

 

Stálá rubrika PMDP na portálu BusPress, čtěte zde…

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

.

.

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.