cz  Czech      uk  EN

LEO Express v nové roli autobusového dopravce!

LE-bus

LEO Express posiluje spojení s Německem a Rakouskem, nově bude jezdit do Mnichova, Lince a Salzburku

Dopravce LEO Express dále pokračuje ve své expanzi v regionu střední a východní Evropy a zavádí další nové autobusové spoje. Od pondělí 15. srpna nově spojí Prahu s Mnichovem se zastávkou v Plzni a svou dosavadní autobusovou linku z Prahy do Českého Krumlova prodlouží až do rakouského Lince a Salzburku. Na měsíc září dopravce opět přichystal oblíbenou akci 1+1 – každá druhá jízdenka bude zdarma. LEO Express tímto krokem rozšiřuje svoji nabídku spojů i pro nadcházející hojně navštěvovaný Oktoberfest. Jízdenky jsou již nyní v prodeji.

Zavedením nových linek dopravce významně rozšiřuje svoji síť do Rakouska, kam již dříve vypravil své autobusy do metropole Vídně. „Zároveň poprvé vstupujeme s vlastní autobusovou linkou LEO Express na německý trh. Včas jsme tak připravili kvalitní spojení i na nadcházející Oktoberfest nejen pro Prahu, ale pro všechna města na trase našich vlaků. Všechny autobusy budou totiž v Praze navazovat přímo na naše vlaky a nabídnou tak rychlé a pohodlné kombinované spojení. Na měsíc září jsme navíc pro naše cestující opět připravili velmi oblíbenou akci 1+1, kdy ke každé jízdence získá cestující druhou zcela zdarma pro všechny nové destinace,“ vysvětluje CEO LEO Express Peter Köhler.

Obě nové linky budou pokračovat ve vysokém standardu černo-zlatých autobusů pod značkou LEO Express a nabídnou kromě stevarda na palubě, klimatizace, Wi-Fi připojení a elektrických zásuvek také nápoj zdarma a sortiment občerstvení, včetně prémiové kávy Nespresso. Stejně jako na dalších autobusových linkách pod značkou LEO Express představí i na lince do Mnichova dopravce také Business třídu, která kromě rozšířeného palubního servisu nabídne skutečně nadstandardní prostor, nesrovnatelný s ostatními autobusy.

Cenově budou nové spoje velmi výhodné. „Spojení z Prahy do Mnichova a Salzburku nabídneme již za 299 Kč, to znamená méně než za třetinovou cenu oproti konkurenčním vlakovým spojům, navíc o hodinu rychleji. Velký zájem očekáváme také o rychlé kombinované spojení, kdy za cestu z Olomouce do Mnichova zaplatí cestující jen 349 Kč, z Ostravy 399 Kč. V této souvislosti připomínáme znovu, aby Ministerstvo dopravy přestalo dotovat železniční spoje státního konkurenta do Lince a Mnichova a peníze použilo na modernizaci infrastruktury a bezpečnosti na těchto trasách. Rádi bychom také vyzvali veřejnost, aby využívala naše nedotované, levnější a rychlejší spoje místo spojů dotovaných státem z veřejných prostředků.“ uzavírá Köhler.

logo_zlata

LEO Express a. s. je multimodální soukromý dopravce, který v roce 2013 zahájil svojí činnost novými vlaky na páteřních linkách v Česku a na Slovensku. Dopravce provozuje také rozsáhlou síť autobusových linek do Zlína, Českého Krumlova, Polska, na Ukrajinu a nově také do Rakouska pod značkami LEO Express, LEO Express Easy a Tigerexpress. Společnost LEO Express již od poloviny roku 2013 dosahuje kladného provozního výsledku hospodaření, tedy nejrychleji ze všech soukromých dopravců v Evropě. V prosinci 2015 ohlásila první měsíc v černých číslech. Zakladatelem společnosti je Leoš Novotný. CEO pro Evropu je Peter Koehler. Více o LEO Express na www.le.cz

Poznámka redakce

Aktivity společnosti LEO Express shodou okolností máme možnost sledovat od prvopočátků, kdy se poprvé moderní  jednotky  Stadler FLIRT objevily v roce 2012 v Česku na veřejnosti. Byli jsme osobně přítomni testování švýcarských vlaků na okruhu ve Velimi. Tehdy jsme první, zcela nízkopodlažní, lehké, rychlé a ekonomické vlaky považovali za zázrak, který silně ovlivní cestování u nás.

Bohužel se úplně nenaplnily předpoklady o rychlé expanzi nového vlakového dopravce, který měl snahu se prosadit zavedením nových vlaků, které do té doby v Čechách ani na Slovensku nejezdily. Pokud se vracíme zpět do roku 2012, kde se v tiskových zprávách LEO Express objevují  informace o rychlém rozšíření v Čechách i směrem do Evropy, vidíme dnes, že tak nic výrazného se zatím neděje. Očekávali jsme zprávu, kdy se podaří, poprvé spojit dvě jednotky, tak jak to deklaroval Leoš Novotný, a přiblížit se přepravní kapacitě konkurenčních dopravců na páteřních tratích, zatím se také nic neudálo.  

LEO Express se zcela logiky snaží prodloužit své linky o autobusové spoje, které navazují na destinace v okrajových zastávkách a pokračovat prostřednictvím dálkové autobusové dopravy směrem dál po Česku i do dalších evropských měst. Do jaké míry je tato nová činnost ekonomicky soběstačná i s ohledem na konkurenční autobusovou mašinerii je však otázka. Není důvod o nových aktivitách LEO Express zatím pochybovat. Růst konkurence i  v mediálním určitě částečném zkresleném světě, je však evidentně daleko dynamičtější  a dravější,  proto s velkým zájmem budeme sledovat i nadále, jak LEO Express bude této konkurenci  odolávat…  

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

PRAHA TIP

PRAHA TIP, portál plný zajímavých informací nejen o dopravě – WWW.PRAHA-TIP.CZ

Komentáře uzavřeny.