cz  Czech      uk  EN

LEO Express už jezdí také až do Košic!

LEO Košice 1

V sobotu večer představí poprvé vlaky v nočním režimu.

Soukromý železniční dopravce LEO Express spustil o víkendu novou linku do Košic. Cestující mají po celý víkend možnost svézt se vlaky LEO Express za promoční ceny. Z Košic ve směru do Prahy vyjede LEO Express poprvé v sobotu 13. prosince ve 23:14. Veřejnosti tak zároveň poprvé představí svůj vlak v nočním režimu.

„Náš vlak je pohodlím, bezpečností i cenou lepší alternativou pro cestující na autobusových linkách – stavěli jsme náš vlak jako konkurenci autobusům na trase Košice-Praha, které jsou pomalejší a méně pohodlné. Vyřešili jsme největší problém vlaků – bezpečnost, přidali jsme do cateringu guláš a halušky a těšíme se na naše slovenské bratry na palubách našich vlaků,“ vysvětluje Leoš Novotný, generální ředitel společnosti LEO Express.

LEO Košice 7

Leoš Novotný, LEO Express, foto: Zdeněk Nesveda – BusPress

Od neděle 14. prosince vlaky LEO Express začnou jezdit podle pravidelného jízdního řádu denně ve 23:14 z Košic do Prahy a v opačném směru v 14:15 z Prahy. „Našimi zákazníky jsou cestující, kteří chtějí šetřit svůj čas. Místo toho, aby trávili produktivní část dne na cestách, pojedou raději přes noc s LEO Express a na osmou hodinu ráno jsou v Praze,“ doplňuje Novotný.

Na palubě vlaků LEO Express je k dispozici bezplatné připojení k síti WiFi a každé sedadlo je vybaveno zásuvkou a stolečkem uzpůsobeným pro práci s notebookem. LEO Express provozuje nové nízkopodlažní vlaky ze Švýcarska, které vynikají svým designem, atmosférou a velkoprostorovým řešením.

LEO Košice 2

Business třída balíček na spaní: foto: LEO Express

LEO Košice 3

Economy třída spací režim, foto: LEO Express

LEO Košice 4

Premium třída spací režim: foto: LEO Express

Cestující si v nich mohou vybrat ze třech cestovních tříd. Ve vyšších třídách je kromě denního tisku, filmů a her zdarma také občerstvení, spací sada s polštářkem, maskou a špunty do uší nebo přikrývka. V nejvyšší třídě jsou navíc sedadla polohovatelná až do spací polohy.

O bezpečnost cestujících se po cestě stará soukromá bezpečnostní agentura.

Vlak LEO Express staví na trase také ve slovenských městech Čadca, Žilina, Vrútky, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad – Tatry, Spišská Nová Ves, Kysak a Košice.

Jízdenky lze nakupovat v českých korunách na www.le.cz, u smluvních prodejců nebo přímo na palubě.

TZ: LeoExpress

logo_zlata

O

LEO Express a. s. je český železniční soukromý dopravce. Od listopadu 2012 provozuje přepravu cestujících na trase Praha – Ostrava a Praha – Staré Město u Uh. Hr. Od konce roku 2014 provozuje LEO Express linku do polského Krakova. Společnost LEO Express již od poloviny roku 2013 dosahuje kladného provozního výsledku hospodaření, tedy nejrychleji ze všech soukromých dopravců v Evropě. Zakladatelem a generálním ředitelem společnosti je Leoš Novotný. Více o LEO Express na www.le.cz

LEO Košice 5

Komentáře uzavřeny.