cz  Czech      uk  EN

LEO Express se tlačí na trasu Praha – Plzeň – Cheb – Mnichov

LEO Express chce jezdit nové expresy – Praha – Plzeň – Cheb/Mnichov od roku 2018, stát může ušetřit až 700 miliónů korun

PRAHA, 18. prosince 2016 – LEO Express podal nabídku na provoz nového expresního segmentu Praha-Plzeň-Cheb/Mnichov. Úspora podle nabídky je oproti současné výši státního příspěvku na provoz rychlíků téměř 100 miliónů korun ročně. MD tak do roku 2024 může uspořit téměř ¾ miliardy korun.

Společnost LEO Express podala Ministerstvu dopravy nabídku na provoz nového expresního segmentu vlakových spojů mezi Prahou, Plzní, Chebem a Mnichovem v rámci připravovaného mezinárodního expresního souboru Ex6. LEO Express jednal se zástupci Bavorska a Länderbahn a je připraven nasadit rekonstruovaná moderní vozidla s rychlostí 160 km/h a zajistit LEO Express standard: kvalitní wi-fi připojení, zásuvky, klimatizaci, občerstvení na palubě a možnost přepravy kol, zapůjčení elektrických koloběžek nebo e-kol přímo na palubě.

Nabídková cena je 94,4 Kč/vlkm na provoz expresního segmentu, tedy o více než 30 % pod úrovní kompenzací, které platí Ministerstvo dopravy Českým drahám za provoz rychlíků podle reportu výkazu ztrát za rok 2015. Ministerstvo tak může uspořit až 700 miliónů korun. Na bavorské straně jsou přitom výkony vysoutěženy, aby byl zajištěn transparentní nediskriminační přístup, maximální kvalita a maximální úspora veřejných rozpočtů. Cílem objednatele je zajistit maximální kvalitu služeb za minimum veřejných peněz, musí tedy postupovat jako řádný hospodář a objednat výkon co nejvýhodněji. Pokud existuje více zájemců o provoz takové služby, mělo by MD podle národní i evropské legislativy vyhlásit soutěž.

Modernizace koridorů do Rakouska a Německa byla financována z evropských fondů, Ministerstvo dopravy nyní vedle rychlíků objednává na nových koridorech rychlejší expresní vrstvu mezinárodních spojů. Ministerstvo avizovala plán zahrnout objednávku nového výkonu rámci současného kontraktu s ČD a zadání tedy nenotifikovat.

Dnes nejsou vlakové spoje mezi Prahou / Plzní a Mnichovem příliš využívané. Většina lidí dnes do Mnichova nebo Plzně dává přednost autu nebo cestování autobusem LEO Express či jiným komerčním autobusem. Mnohem vyšší kvalita služeb je základem pro růst zájmu cestujících, navíc s mnohem menší zátěží na veřejný rozpočet. Zájem o provoz železnice je proto příznivá zpráva pro daňové poplatníky i cestující.

„Neumím si představit, že by MD jednalo proti jejich zájmu. Zároveň jsme připraveni naši autobusovou linku mezi Prahou, Plzni a Mnichovem ukončit, rozhodne-li se MD na základě podané nabídky pro přímé zadání zakázky společnosti LEO Express nebo o vypsání soutěže, “ říká Peter Köhler, CEO LEO Express.

TZ: LEO Express

 

.

.

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.