cz  Czech      uk  EN

Kdy vyjedou autobusy STUDENT AGENCY na linku Praha – Plzeň – Klatovy?

Student Agency 4

STUDENT AGENCY podala odvolání proti nerovným podmínkám v licenci udělené na prodloužení autobusové linky Praha – Plzeň – Klatovy. Odvolání se týká omezování přepravy na území Plzeňského kraje v úseku Klatovy – Plzeň a zpět.

Největší autobusový dopravce a provozovatel dálkové autobusové dopravy v České republice, STUDENT AGENCY, získal licenci na plánované prodloužení autobusové vnitrostátní linky Praha – Plzeň – Klatovy a zpět. Nicméně, dopravce podal odvolání proti nerovným a omezujícím podmínkám, za jakých byla licence udělena. Hlavním důvodem k podání odvolání byl rozsah omezení, která vyplývají ze souběhu plánovaných spojů STUDENT AGENCY s dotovanými vlakovými spoji v Plzeňském kraji a jsou tak významná, že znemožňují postavit provozně a ekonomicky smysluplný jízdní řád. Zároveň by tyto podmínky limitovaly zákazníka při výběru vyhovujícího dopravního spojení. Přitom na stejné trase jezdí další komerční autobusový dopravce, který takové omezení v licenci nemá.

Student Agency 2

Ivana Kašická, ředitelka autobusové dopravy STUDENT AGENCY upřesňuje „Rozporujeme především to, že na dané trase operuje další komerční dopravce provozující spojení v časech, které jsou v naší licenci vyloučeny, nebo omezeny z důvodu souběhu s dotovanou dopravou Plzeňského kraje,“ a dodává „rozhodnutí se nám jeví jako nespravedlivé, až diskriminační. Domníváme se, že by měli být rovné podmínky pro všechny zájemce o poskytování přepravy cestujících a občanů Plzeňského kraje. Proto jsme se odvolali.“

STUDENT AGENCY plánovala a byla připravena zahájit dopravu z a do Klatov během prvního čtvrtletí 2014, nicméně s ohledem na uvedené okolnosti byla nucena posunout termín zatím na neurčito. V této chvíli tak platí pro linku Praha – Plzeň a zpět aktuální jízdní řád beze změn. Termín, kdy budou moci využít služeb komfortních autobusů STUDENT AGENCY i cestující do a z Klatov, bude oznámen co nejdříve, jak se podaří úspěšně završit proces odvolání.

Student Agency 1

 Nadstandarní servis  STUDENT AGENCY

Na uvedené trase Praha – Plzeň a zpět jsou spoje obsluhovány žlutými autobusy s nadstandardním servisem 48 krát denně (24 spojů tam, 24 spojů v opačném směru). Cestující jsou přepravováni moderními klimatizovanými autobusy a získávají navíc zdarma nápoje, denní tisk a časopisy, zapůjčení sluchátek či připojení wifi. Pasažéři také mohou dále využít promítání filmů, poslech hudby či zakoupení chlazených nápojů a drobného občerstvení. O kompletní servis se na palubě žluté flotily stará stevard/ka.

 10 let autobusů STUDENT AGENCY v ČR

Před 10 lety, 5. ledna 2004, vyjel na lince Praha – Brno první žlutý autobus STUDENT AGENCY. Za deset let provozu se autobusy STUDENT AGENCY staly největším dálkovým dopravcem na pravidelných linkách v České republice. Od roku 2004 přepravily více než 34 milionů cestujících a ujely přibližně 182,7 milionů kilometrů. Ve srovnání s délkou obvodu rovníku to představuje stejnou vzdálenost, jako by autobusy STUDENT AGENCY objely více než 4,5 tisíckrát zeměkouli.

Student Agency 5

Autobusy STUDENT AGENCY nyní jezdí do 14 zemí Evropy a v České republice spojují Prahu a Brno s 30 městy. Síť jejich spojů se každoročně rozšiřuje a dopravce pravidelně vyhlašuje veřejnou anketu o tom, kam by žluté autobusy měly v budoucnu jezdit. V roce 2013 tak rozšířily počet svých destinací například o Jindřichův Hradec, Pelhřimov, Telč či Tábor; stejně tak byly právě na základě výsledků této ankety otevřeny nové přímé linky Praha – Chomutov – Most či Zlín – Brno. V současnosti firma vlastní 150 autobusů. Nejpočetnějším typem je španělský Irizar PB na podvozku Scania nebo Volvo, většinu ve výbavě Fun & Relax. Druhým nejpočetnějším typem je Beulas Aura.

Počty cestujících v autobusech STUDENT AGENCY neustále rostou. Za rok 2013 společnost vykázala více než 5,6 milionů cestujících přepravených na pravidelných linkách, což představuje meziroční nárůst o 10,9 %. Z toho přibližně 84 % cestujících cestuje na vnitrostátních linkách a 16 % pak v mezinárodní dopravě.

TZ: STUDENT AGENCY

foto: Zdeněk Nesveda – BusPress

Komentáře uzavřeny.