cz  Czech      uk  EN

Co je dobré vědět o odbavení bezkontaktní bankovní kartou v MHD v Plzni?

KARTA 1

Jaké jsou časté dotazy k novému způsobu odbavení bezkontaktní bankovní kartou?

 

  1. Zakoupil jsem si jízdenku za 16 Kč, ale z účtu se mi strhla částka 150 Kč.

Protože systém nedokáže předjímat, kolik jízdenek cestující zakoupí, je při prvním nákupu na vašem bankovním účtu ‚předautorizována‘ (zablokována) částka ve výši 150 Kč. Tato částka ale zůstává na vašem účtu až do řádného zúčtování jízdenek např. jako nezaúčtovaná transakce. Finální zúčtování pak probíhá dle skutečně realizovaných nákupů. Toto zúčtování transakcí probíhá vždy 3. den po nákupu první jízdenky. Odblokování předautorizované částky 150 Kč proběhne ve lhůtě, kterou určuje vydavatelská banka vaší bankovní karty.

  1. Platební kartu běžně používám, ale Cardman mi hlásí „transakce zamítnuta kartou“.

Odmítnutí transakce platební karty je zpravidla způsobeno nevhodným nastavením „konfigurace“ platební části bezkontaktní bankovní karty (jedná se o nastavení pravidel pro offline transakce používané v dopravě).

Jedním z cílů realizace pilotního provozu je odhalení případných nedostatků v konfiguraci bezkontaktních platebních karet a hledání cest k jejich nápravě společně s bankami.

V takovém případě, prosíme, předejte tuto informaci vaší bance (případně nás prosím informujte o druhu karty a emitující bance na infolinku PMDP).

  1. Odbavím se bankovní kartou, pokud nemám na účtu dostatečný finanční obnos?

V takovém případě je umožněn pouze první nákup jízdenky. Pro urychlení odbavení za zajištění prodeje jízdného i v místech, kde není možné okamžité připojení do centrálního systému, akceptuje zařízení kartu, u které nebyl identifikován žádný problém (např. při prvním nákupu). Teprve následně je prověřováno, zda je možno z vašeho účtu uhradit požadované jízdné.

V případě, že např. na účtu není dostatek financí, je karta zařazena na seznam nepovolených karet a následující nákup je již zablokován až do chvíle, než je zůstatek účtu doplněn.

TZ: Plzeňské městské dopravní podniky

 

KARTA 2

 

 

dekra_skola MM

 

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.