cz  Czech      uk  EN

IVECO VISION KONCEPT – nová technologická koncepce pro budoucí mobilitu na IAA 2014

Iveco Vision Concept OK

Iveco i nadále klade velký důraz při hledání špičkových, nových technologických řešení a interpretaci pro předvídání budoucích scénářů v dopravě v základu své podnikatelské strategie. Iveco Vision je koncept zaměřený na mobilitu s minimálními vlivy na životní prostředí. V konceptu nového užitkového vozidla představuje Iveco celou řadu revolučních, inovativních řešení. Koncept se objevil v důsledku představení technologie Iveco Dual Energy, samotný podvozek byl představen již v roce 2012 na veletrhu v Hannoveru. Jedná se o sdružování možných technologií pro použití v lehkých užitkových vozidlech budoucnosti.

IVECO VISION Koncept

Inovace se systémem Dual Energy charakterizuje vize Iveco , je to technologie, která umožňuje použití dvou různých typů trakce – jedna je výhradně elektrická, ta zajišťuje nulové  emise a nízkou hladinu hluku, a druhá je hybrid (termoelektrický), který je vhodný i pro delší cesty mimo město, což snižuje spotřebu a emise CO2 až až 25%. Celý projekt umocňuje vizuální pojetí do detailů propracovaného nadčasového návrhu skeletu karoserie se všemi doplňky, včetně interiérových částí.

Stručně řečeno, koncepce Iveco Vision je laboratoří pro studium a další vývoj nových technologických a řešení budoucích způsobů dopravy, které představují přirozený vývoj řady lehkých užitkových vozidel Iveco. Na nové koncepci a na konstrukci podvozku Dual Energy se s Iveco také podílely společnosti  Bosch, Dainese, Brembo, Streparava, Arcelor Mittal, CRF, Denso, FPT, Sole, Trucklite, Xperion, ZF, Comftech, Essence a ST Microelectronics.

Zdeněk Nesveda – BusPress

zdroj: Iveco

foto: Iveco

IVECO

 

IVECO IAA 2014

 

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.