cz  Czech      uk  EN

Iveco STRATOS, nový midibus MHD v Jičíně

BusLine-Iveco Stratos Jičín 2014 5

BusLine dnes představil a pokřtil v rámci akce „Cestujeme s MHD Jičín z minulosti do budoucnosti“ nový moderní minibus Iveco-STRATOS v provedení LE37 – low entry s emisní normou Euro 5, který bude občanům Jičína zajišťovat pohodlnou a hlavně bezpečnou přepravu v rámci MHD. Akce se zúčastnily přibližně dvě stovky návštěvníků, kteří měli možnost se zdarma provést novým minibusem i historickým autobusem Škoda RTO.

BusLine-Iveco Stratos Jičín 2014 8

 „V loňském roce jsme v rámci MHD Jičín přepravili téměř 45 tisíc cestujících,
a to na více než 32 tisíc km. Vzhledem k tomu, že naše společnost uspěla ve výběrovém řízení mezi řadou dalších dopravců, nasazujeme zde do provozu zcela nový minibus
IvecoSTRATOS LE37, který díky svým novým technologickým úpravám zajistí bezpečnou a pohodlnou dopravu našim cestujícím. Veřejnosti jsme dnes představili nejen tento moderní minibus, ale návštěvníci akce měli rovněž možnost posoudit technické vybavení i úroveň jízdy s autobusem Škoda RTO MTZ ze 70. let 20. století a díky tomu mohli porovnat úroveň cestování našich rodičů a prarodičů,“ uvedl akci generální ředitel společnosti BusLine a.s. Tomáš Roubiček.

BusLine-Iveco Stratos Jičín 2014 3

Akci moderovala známá herečka Veronika Nová, kterou mohou v současnosti televizní diváci vidět v seriálu „První republika“. „Je pro mě milým překvapením, že už jsem měla možnost se jedním z Vašich historických autobusů svézt v seriálu „Vyprávěj“, a to při natáčení scény – odjezd do Itálie. Takže pro mě dnešní okružní jízda autobusovým veteránem nebyla tou první, nicméně jsem si ji opět velmi užila. Je zajímavé a současně legrační to srovnat s dnešními moderními autobusy, které jsou zcela tiché, pohodlné a ekologické. Byla jsem rovněž potěšena, že na dnešní akci dorazila spousta lidí, kteří se zajímali o nový minibus, jenž jim bude zde v Jičíně zajišťovat městkou hromadnou dopravu,“ sdělila k akci Veronika Nová.

BusLine-Iveco Stratos Jičín 2014 4

 Společnost BusLine zvítězila ve výběrovém řízení na zajištění MHD v Jičíně na šestileté období a na základě toho nasazuje do provozu nový nízkokapacitní minibus IvecoSTRATOS v provedení LE37 – low entry s emisní normou Euro 5. Jde o malý autobus s kapacitou 38 cestujících, s nízkopodlažní částí podlahy za zadní nápravou pro snadný nástup a výstup osob s omezenou pohyblivostí a rovněž pro přepravu dětského kočárku. Minibus je také vybaven výklopnou plošinou umožňující snadnou přepravu handicapovaných cestujících. Nová generace IVECO Daily s novými motory plnící exhalační normu EEV-EUR5 zavádí do této třídy malých autobusů zcela novou kvalitu – novou technologii přístrojové desky s CAN BUS elektroinstalací, větší palivové nádrže, nové výkonné dieselové motory 140 a 170 HP se systémem EGR, CRT výfukový filtr pevných částic, nový mechanismus řazení a další zlepšení.

BusLine-Iveco Stratos Jičín 2014 7

„Dnešní prezentace byla špičkově pojatá, protože kombinace s historickým autobusem Škoda RTO té akci dala, jak bych řekl, „patinu“. BusLine provozuje MHD v Jičíně od roku 2001 a vždy nabídl nejvýhodnější podmínky, které jsou dodržovány. Pevně věřím, že se obyvatelům našeho města bude novým moderním minibusem pohodlně cestovat,“ popřál místostarosta města Jičín Vlastislav Matucha.

Technické parametry autobusů: Minibus IvecoSTRATOS LE37

Výrobce: Stratos

Motor: Iveco splňující normu EURO 5, obsah 2998 ccm

Palivo: NM

Obsaditelnost: 38

Počet míst k sezení: 21

Max rychlost (s omezovačem): 100km/h

Převodovka: manuální

 

ŠKODA RTO 706 MTZ

rok výroby: 1972

výrobce: LIAZ Rýnovice

motor: LIAZ, zdvihový objem: 11 781 cm3

převodové ústrojí: převodovka v boku s motorem, pohon zadní nápravy dvoudílným spojovacím hřídelem

počet rychlostí: 5 + 1

karoserie: celokovová

pneumatiky: 11.00-20

počet náprav: 2 – 1 zadní

celkové rozměry – délka: 10 810 mm, šířka: 2 500 mm, výška: 2 980 mm

hmotnost – celková: 14 400 kg, provozní: 8 700 kg

počet míst: 41 + 2 k sezení

maximální rychlost: 75 km/hod.

logo_busline_cmyk

 

O společnosti:

BusLine a.s. patří mezi nejvýznamnější autobusové dopravce v České republice, provozuje pravidelnou, městskou i zájezdovou dopravu. Disponuje flotilou více než 480 autobusů s průměrným stářím 6,5 let, zaměstnává téměř devět set pracovníků. Působí převážně v Libereckém, Královéhradeckém, Ústeckém, Středočeském kraji a rovněž v Jihomoravském kraji. Roční výnosy jsou cca 1 mld. korun.

TZ: BusLine

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.