cz  Czech      uk  EN

Iveco Emotional Trucks a tým Schwabentruck v soutěži tahačů Czech Truck Prix 2016 v Mostě

dsc_0776

Závodní Iveco Stralis týmu Schwabentruck se zúčastnil Czech Truck Prix 2016 na Autodromu v Mostě. V tomto kole Mistrovství Evropy tahačů (European Truck Race Championship, ETRC)představilo Iveco českým fanouškům také své Emotional Trucks.

Společnost Iveco podepsala s týmem Schwabentruck dvouletou smlouvu na sezónu 2016/2017 jako jeho hlavní sponzor v Evropském poháru tahačů FIA. Letošní kolo na známém okruhu Autodromu v Mostě proběhlo 3. – 4. září 2016. Závodní Stralis XP-R, pilotovaný německým závodníkem Gerdem Korberem, trojnásobným vítězem Evropského poháru tahačů (1996, 2001 a 2003), vyjel na závodní dráhu celkem čtyřikrát. Stralis 440 E 56 v závodní úpravě s impozantním výkonem 1 150 koňských sil, hmotností 5,5 tuny a motorem Iveco Cursor 13 dosahuje na okruhu maximální rychlosti 160 km/hod.

Nový model Stralis XP byl v Mostě představen nejen prostřednictví závodního tahače, ale také jako Emotional Trucks. Tyto „emotivní tahače“ věnované Ferrari, Dakar Teamu Petronas De Rooy a teamu Schwabentruck představují speciální poctu velkému partnerství společnosti Iveco se slavnými jmény sportovního světa. Livrej vozů navrhl a zrealizoval tým CNH Industrial Design, který věnoval pozornost personalizaci vozidel s použitím barev a grafického designu typického pro dotyčné partnerství.

„Emotivní tahače“ představují pokrok dosažený prostřednictvím modelu New Stralis XP, který je nejspolehlivějším a nejekonomičtějším tahačem na trhu, navrženým tak, aby dosáhl maximální spolehlivosti při současném snížení emisí (CO2) a nákladů na vlastnictví (TCO). Kompletně přepracované hnací ústrojí, nová a ve své třídě nejlepší převodovka, přestavěný motor, osvědčená technologie HI-SCR, GPS prediktivní funkce poslední generace a všechny ostatní nové funkce dokáží vytvořit úsporu paliva až 11 %. Tato nákladní vozidla se pyšní nejenom unikátní řadou služeb vytvořených společností Iveco s cílem maximalizovat spolehlivost a snížit provozní náklady, ale přinášejí další úspory v celkové výši až 3 %.

Jak řekl prezident společnosti Iveco Pierre Lahutte, který letošní klání na Mosteckém okruhu osobně navštívil: „Nový Stralis je vozidlo se zcela novým pohonným ústrojím. Na konci srpna jsme od společnosti TÜV získali certifikaci, že má o 11,2 procenta nižší spotřebu paliva než jeho předchůdce, což je obrovské zlepšení. Náklady na naftu představují pro dopravce jednu z největších položek a myslím si, že Stralis dopravcům v současné době nabízí nejvýhodnější ekonomiku spotřeby.“ a dodal: „Jsem rád, že mohu být dnes zde v Mostě. Do naší přítomnosti jsme hodně investovali, protože tyto závody pokládáme za dobrou příležitost, jak představit nová vozidla, vysvětlit zákazníkům vše nové a jaké benefity jim nové modely mohou přinést, především v úsporách, větší ziskovosti a konkurenceschopnosti.

Autodrom Most

 Během dvou dnů se na Czech Truck Prix 2015 přišlo podívat 97 tisíc diváků. Ti se na okruhu v Mostě sešli, aby sledovali, jak si v závodu poměří síly 15 nejlepších jezdců závodního okruhu. Událostmi nabitý a skutečně povedený motovíkend přilákal velké množství fanoušků závodních tahačů, zástupců firem ze sektoru přepravy a rodin z České republiky i sousedních zemí. Souběžně se závody probíhal po oba dny adrenalinový program na polygonu. Nezapomnělo se ani na děti, pro které byly připraveny soutěže a různé atrakce.

AUTODROM MOST pořádá v současné době ve stejnojmenném areálu tuzemské i mezinárodní závody motocyklů, cestovních vozů, trucků, vytrvalostní závody a nově také rallysprintový závod. Do budoucna chystá vedení firmy další novinky nejen v oblasti motoristického sportu. Cílem je otevřít areál autodromu a polygonu široké veřejnosti a vytvořit z něj navštěvované centrum, jež bude součástí sportovního, společenského a kulturního života regionu po celý rok.

Iveco a Schwabentruck Racing

Iveco již v této sezoně spolupracovalo s týmem Schwabentruck na Velké ceně Rakouska ve Spielbergu a velké ceně Itálie v Misanu, dále na okruzích v maďarské Budapešti, českém Mostu a nebude chybět ani na belgickém Zolderu a nakonec v závodě ’24H des Camions‘ ve francouzském Le Mans. Iveco se zúčastní závodu International ADAC Truck Grand-Prix se dvěma závodními speciály Stralis XP-R připravenými pro tuto soutěž. Hlavní pilot týmu Schwabentruck Gerd Korber a jeho kolega Markus Altenstrasser závodí za volantem dvou 5,5tunových okruhových tahačů Stralis XP-R s livrejí Iveco a poháněných motory Iveco Cursor 13, které mají solidní výkon 1 150 hp.

Tým Schwabentruck Racing, Dorfstr. 22, 89173 Lonsee. www.schwaben-truck.com

Iveco

Iveco je značkou společnosti CNH Industrial N.V., která zaujímá přední pozici jako výrobce kapitálového zboží a je zapsána na akciové burze v New York (NYSE: CNHI) a na burze Mercato Telematico Azionario Borsa Italiana (MI: CNHI). Iveco navrhuje, vyrábí a prodává širokou paletu lehkých, středně těžkých a těžkých komerčních vozidel, off-roadových nákladních vozů a vozidel určených k jízdě mimo zpevněné komunikace.

Široká nabídka produktů této značky zahrnuje model Daily, vůz hmotnostního segmentu 3-7 tun, Euroc-7 pro 6-16 tun, Trakker (určenýn pro off-roadové úkoly) a Stralis, oba pro náklady nad 16 tun. Značka Iveco Astra navíc vyrábí off-roadové nákladní vozy, vozy s vyklápěcí korbou a kloubovým přívěsem nebo bez něj a další speciální vozidla.

Iveco zaměstnává po celém světě téměř 21,000 lidí. Provozuje výrobu v sedmi státech v Evropě, Asii, Africe, Oceánii a Latinské Americe, kde vyrábí vozy vybavené nejnovější a nejpokročilejší technologií. Celkem 4200 prodejen a servisních míst ve více než 160 zemích zaručují technickou podporu, na kterou se uživatelé vozů Iveco mohou vždy plně spolehnout.

TZ: Iveco

_bfx4644

Iveco Emotional Trucks  a tým Schwabentruck v soutěži tahačů Czech Truck Prix, Most 2016, foto: Iveco

_bfx4647

Iveco Emotional Trucks  a tým Schwabentruck v soutěži tahačů Czech Truck Prix, Most 2016, foto: Iveco

_bfx4701

Iveco Emotional Trucks  a tým Schwabentruck v soutěži tahačů Czech Truck Prix, Most 2016, foto: Iveco

_bfx5204

Iveco Emotional Trucks  a tým Schwabentruck v soutěži tahačů Czech Truck Prix, Most 2016, foto: Iveco

_bfx5240

Iveco Emotional Trucks  a tým Schwabentruck v soutěži tahačů Czech Truck Prix, Most 2016, foto: Iveco

Poznámka redakce

Není úplně obvyklé na stánkách BusPress, které jsou takřka výhradně orientované na autobusy a autobusovou dopravu, aby se objevovaly informace z prostředí trucků. Čas od času však taková potřeba nastane i s ohledem na to, že u mnoha našich partnerů se obě témata úzce prolínají a nelze je přehlížet. Proto občas takové zprávy ze světa náklaďáku a užitkových aut, ovšem pouze v omezené míře uveřejňujeme. Zprávy uveřejňujeme rádi a považujeme je i za určité zpestření. Přesto však BusPress bude mít vždy i nadále jasnou formu autobusového webu.

Zdeněk Nesveda

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

PRAHA TIP

PRAHA TIP, portál plný zajímavých informací nejen o dopravě – WWW.PRAHA-TIP.CZ

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.