cz  Czech      uk  EN

Industriální stezky v Zeleném městě

Škodovka

První čtyři kiosky industriální stezky již slouží veřejnosti –

Industriální stezka, jeden z projektů Zeleného města, propojuje místa technických zajímavostí v Plzni. Instalace kiosku ve Štruncových sadech uzavřela první etapu výstavby této stezky, která představuje turistům a zájemcům historii, technické zázemí a další zajímavosti jednotlivých podnikatelských subjektů sdružených v rámci Zeleného města, tedy Vodárny Plzeň, ŠKODY Transportation, Plzeňské teplárenské a Plzeňských městských dopravních podniků.

Teplárna

Kiosek „teplárna“, foto: PMDP

Vodárna

Kiosek „vodárna“, foto: PMDP

kiosek PMDP

Kiosek „Plzeňské městské dopravní podniky“, foto: PMDP

Martin Zrzavecký, primátor města Plzně, k projektu říká: „Cesta od nápadu k dnešnímu stavu trvala několik let, ale výsledek je pro mě velmi příjemným překvapením. Věřím, že se nám pro rozvoj Industriální stezky ve všech jejích uvažovaných budoucích formách podaří získat významné partnery a výrazně jejím prostřednictvím umocníme turistickou atraktivitu našeho města.“

Záměrem projektu Industriální stezka nesleduje Plzeňský kraj, město Plzeň a výše uvedené společnosti jen zpřístupnění informací o uvedených společnostech, ale je to první krok na cestě ke znovuobjevení industriální historie města Plzně a Plzeňského kraje.

„Věříme, že první etapa nebude poslední,“ říká Ivo Grüner, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, fondů EU, informatiky, a dodává: „Od počátku tohoto projektu se počítá s budoucím rozšířením stezky k dalším technickým zajímavostem nejen města Plzně, ale i Plzeňského kraje.“

V budoucnu by tento projekt měl sestávat z více vrstev, tj. neměl by vznikat jen na bázi dotykových obrazovek. V plánu je zpřístupnění technických památek na straně jedné i zajištění virtuální podoby technické památky prostřednictvím vybraných webů v případech, kde fyzické zpřístupnění ani instalace terminálu nejsou možné.

„Jsem velmi potěšen skutečností, že se nám podařilo tento první krok na cestě k zpřístupnění technických pokladů udělat a věřím, že to návštěvníci města i regionu ocení“, Miloslav Vostrý, generální ředitel Vodárny Plzeň.

První čtyři stánky jsou umístěny v blízkosti sportovního areálu ŠKODA sport park, na Denisově nábřeží, u Techmánie a ve Štruncových sadech. Každý stánek nabízí zajímavé informace o daném místě včetně nahlédnutí do historie, fotogalerii, informace o Zeleném městě i dalších místech stezky.

TZ: Plzeňské městské dopravní podniky, a.s.

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Komentáře uzavřeny.