cz  Czech      uk  EN

ICOM transport otevřel další nové autobusové nádraží v Humpolci

 

O větší kulturu českého veřejného cestování se stará společnost ICOM transport nejen špičkovou úrovní moderního vozového parku, ale také postupně buduje a modernizuje svá autobusová nádraží a odbavovací haly pro cestující. ICOM transport je předním českým představitelem čisté firemní linie corporate identity v prostředí dopravy. Příkladem toho je i nový dopravní terminál a autobusové nádraží v Humpolci, které začne sloužit veřejnosti od 5. listopadu.

Koncern ICOM transport investuje nemalé prostředky do svých autobusových nádraží. Po rekonstrukci nádraží v Dačicích, Svitavách a Ústí nad Orlicí byla na řadě rekonstrukce administrativní budovy a výstavba nového autobusového terminálu v Humpolci, které začne sloužit veřejnosti. Investice v Humpolci přesáhla 30 miliónů korun. Modernizace po estetické i funkční stránce zcela odpovídá nejvyšším nárokům pro cestování v 21. století.

„Čekárny poskytují důstojné a bezpečné zázemí. Navíc umožní našim cestujícím používat informační panely a moderní technologie. Cestující tak získají všechny informace na jednom místě,“ říká Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport a.s.

Součástí nového terminálu je elektronický informační kiosek určený cestujícím, moderní odbavovací hala s občerstvením a také v rámci areálu zde vzniklo zázemí a nocležna pro řidiče na vysoké úrovni.

Nový terminál nyní nabízí deset krytých nástupišť a dvě místa pro výstup cestujících. Zajímavé je technické řešení úsporného led osvětlení řízeného fotobuňkami reagujícími na pohyb, které rozsvítí světla na nástupištích na plnou intenzitu.

Rozsáhlá rekonstrukce za třináct milionů korun se také dotkla přilehlé čerpací stanice, ta začala sloužit i pro veřejnost. Disponuje nyní dvanácti čerpacími stojany, z toho pět je určeno pro veřejné tankování. Čerpací stanice je největší ve městě s moderním vybavením a sociálním zařízením s dostupností pro invalidy.

Další nové autobusové nádraží ICOM transport se otevře počátkem listopadu v Moravské Třebové a také byly zahájené práce na rekonstrukci autobusového nádraží v Lanškrouně.

Zdeněk Nesveda, zdroj: ICOM transport

.

.

.

.

Generální ředitel koncernu ICOM transport Zdeněk Kratochvíl (foto: Zdeněk Nesveda)

Generální ředitel koncernu ICOM transport Zdeněk Kratochvíl (foto: Zdeněk Nesveda)

.

 

 

.

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019

WWW.BUSSHOW.EU

Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO Nitra 19.2. – 21. 2. 2019

Veletrh se koná pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky  a

Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky

 

.