cz  Czech      uk  EN

ICOM láká pro cestování ve veřejné dopravě moderními autobusy Setra

SETRA Ulm2g

ICOM transport – Business autobusy Setra přepravují naše cestující do zaměstnání již půl roku

Pozn. redakce: Na podzim loňského roku jsme byli přímými svědky slavnostního předávání prvních autobusů Setra S 415 LE business společnosti ICOM ve výrobním závodě Setra v Neu-Ulmu. Byl to přelomový okamžik, kdy dopravce jedním odvážným krokem postavil největší evropskou flotilu postavenou z těchto vysoce komfortních linkových autobusů. Již po několikáté zmiňujeme, že pokud chceme, aby lidé více cestovali veřejnou dopravou, musíme jim nabídnout maximální komfort v podobě moderních, ekologických dopravních prostředků a tady si myslíme, že se to společnosti ICOM transport bezezbytku daří.

Zdeněk Nesveda

 Vzkaz zákazníkům od ICOM transport

Setrou do zaměstnání? Před rokem možná stejně nepředstavitelné jako největší dopravní letadlo světa v Praze. A zatímco dvoupatrový Airbus A380 začíná létat přímou linku mezi Prahou a Dubají až nyní, naše nejmodernější nízkopodlažní autobusy jezdí po silnicích již půl roku.

DSC_2385

Autobusy Setra S 415 LE BUSINNESS  z největší evropské flotily ICOM Transport, foto Zdeněk Nesveda

Koncern ICOM transport nakoupil v loňském roce 140 autobusů Setra, top značku koncernu Mercedes-Benz, od německého výrobce Daimler. První vozidlo bylo uvedeno do provozu 2. října 2015 na lince Polička – Svitavy a za půl roku provozu naše vozy najezdily 2,6 milionu kilometrů.

Luxusní typ autobusu zajišťuje dopravní obslužnost v devíti krajích naší republiky. A zatímco dříve tato značka autobusu byla výsadou zájezdové dopravy, dnes mění styl dopravní obslužnosti. Luxusním vozem jezdí děti do škol, cestující do zaměstnání či na nákupy.

Setra dačice

Takhle zaznamenali autobus Setra S 415 LE BUSINNESS v běžném provozu, foto: Zdeněk Nesveda

Spokojenost cestujících jsme zaznamenali z téměř stovky reakcí, které nám na zavedení vozu Setra přišly. Co cestující oceňují nejvíce? Kromě klimatizace je to především prostornost a vzdušnost interiéru. Dále jsou nízkopodlažní, vybavena výklopnou plošinou pro nástup kočárku nebo invalidního vozíku. Rozšiřováním vozového parku o bezbariérová vozidla umožňuje ICOM transport pohodlnější cestování pro důchodce, maminky a cestující se zdravotním postižením.

SETRA Ulm

Komfort cestování poskytují vysoké sedačky, které jsou typické spíše pro dálkové autobusy, foto: Zdeněk Nesveda 

„Zvolili jsme pro naše cestující autobusy, které splňují nejpřísnější bezpečnostní kritéria a mají designové prvky 21. století. Setra S 415 LE  business je typ autobusu, který svým provedením symbolizuje nadstandardní evropský styl příměstského cestování,“ uvedla Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport.

Setra 14

Kateřina Kratochvílová přebírá první porci svých nových autobusů Setra S 415 LE business, foto: Zdeněk Nesveda

Kvalita, bezbariérovost, ekologičnost – to vše za rozumné provozní náklady. Zatímco v České republice je průměrné stáří autobusu 14 let, ve firmě ICOM transport řidiči řídí vozy s průměrným stářím nižším než 3 roky. Řízení nejmodernějšího autobusu je komfortem pro naše řidiče a zárukou bezpečnosti silničního provozu.

BusPress  – reportáž ze slavnostního předávání 140 autobusů Setra S 415 LE business ZDE

Technické údaje

Vozy Setra S 415 LE business jsou vybavena řadovým šestiválcovým motorem Mercedes-Benz OM 936 s výkonem 220 kW (299 k) a dvojstupňovým turbodmychadlem. Kompaktní a lehký motor se zdvihovým objemem 7,7 l s šestistupňovou převodovkou GO 190.

Autobus Setra disponuje moderními bezpečnostními systémy, jako jsou antiblokovací systém (ABS), regulace prokluzu kol (ASR), elektronické regulace stability (ESP) a elektronický brzdový systém (EBS). Konstrukce rámu vozidla byla přepracována, využity byly další zpevňující prvky a vysokopevnostní ocel. Autobus splňuje požadavky předpisu ECE-R 66/02 na pevnost při překlopení. V rámci koncernu má ICOM transport 37 procent nízkopodlažních autobusů.

Při výběru nových typů autobusů kladl koncern ICOM transport velký důkaz na ekologičnost provozu. Vozidla Setra S 415 LE BUSINESS splňují nejvyšší emisní normy EURO 6. Jako první dopravce v České republice začal ICOM transport nahrazovat vozidla EURO 5 vozidly EURO 6. Emisní normy pro vozidla EURO 6 jsou 5x nižší než u vozidla EURO 5 a 10 x nižší než u vozidla EURO 3 pro emise oxidu dusíku. Co se týká pevných částic, autobus Setra jich vyprodukuje 3 x méně, než u vozidla EURO 5 a 16 x méně, než u vozidla EURO 3.

V letošním roce jsou nejvýraznějším krokem koncernu úpravy a rekonstrukce autobusových nádraží.

 

icom

Více o společnosti

Koncern ICOM transport se během 20 let stal jedním z největších dopravních uskupení v České republice. Hlavní strategií firmy je zajišťování kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy koncern zaznamenává v zajišťování vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravy. Dopravní uskupení ICOM transport provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

 Sledujte nás také na facebooku a na Modré vlně www.modra-vlna.cz

             

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.