cz  Czech      uk  EN

I tříleté děti mohou řídit autobus !

V autobusový ráj pro děti všech věkových kategorií se v sobotu proměnil Průmyslový palác na pražském Výstavišti v Holešovicích. Historicky první ročník Středoevropského veletrhu autobusové dopravy CZECHBUS 2011 v sobotu otevřel brány široké veřejnosti. Nový veletrh představuje 17 značek autobusů od předních domácích a světových výrobců. K vidění bylo 36 autobusů, z toho hned šest českých premiér. Na veletrhu se prezentovaly autobusy všech velikostních kategorií od minibusů až po luxusní coache. Nechyběl však ani historický autobus  Škoda RO z roku 1948.

Na ojedinělém veletrhu CZECHBUS 2011 byly autobusy hybridní, jezdící na stlačený zemní plyn, klasickou naftu či na vodík. Představení vodíkového autobusu je atraktivní díky ukázkovým jízdám po areálu Výstaviště,  si užívali návštěvníci v sobotu až do 16 hodin. Na své si zde ale přijdou i milovníci techniky vyhledávající nejrůznější vybavení pro autobusy, diagnostickou a servisní techniku, kde se také představuje celá řada novinek a neotřelých řešení.

Výjimečný den rozhodně na pražském Výstavišti zažily děti všech věkových kategorií. Všechny autobusy jsou totiž v Průmyslovém paláci volně zpřístupněny a tak si i tříleté děti mohou splnit svůj sen a stát se na chvíli řidičem velkého luxusního autobusu. Usednout za volant nejmoderněji vybavených autobusů ovšem boduje i u dívek nebo puberťáků. „Je to suprový, nemá to chybu, řídil jsem jako ten nový modrý autobus a kámoš mě u toho vyfotil, dám si tu fotku hned na facebook,“ popisuje svůj zážitek Jirka Svoboda z Benešova. „Jsme dvojčata a vyzkoušely jsme si, jaké to je, sedět obě najednou za volantem a je to fakt legrace,“ říkají dvě dívky z Prahy. Málokdo pak odolá nahlédnout do červeného historického autobusu z roku 1948. „Tento autobus vyjel na svoji první jízdu již v roce 1948 a váží téměř 8 800 kg. Byl vyroben pro 26 sedících a 49 stojících cestujících. Lidé do něho tehdy nastupovali zadními dveřmi, protože právě tam seděl člověk, který prodával lístky,“ vysvětlila Markéta Holatová, tisková mluvčí pořadatelské Incheby Praha.

„Veletrh CZECHBUS vzbudil u odborné i laické veřejnosti mimořádný zájem. Přesně takovýto, úzce vymezený veletrh v České republice, ale i v širším středoevropském a východoevropském měřítku, jednoznačně chyběl. Přitom jde o oblast, která v široké míře zasahuje do života celé země a většiny lidí. Autobusová doprava je bezesporu významným fenoménem současnosti a to jak ve městech, regionech, tak i při dálkové přepravě a autobusy v ní sehrávají nezaměnitelnou roli,“ říká Markéta Holatová, tisková mluvčí Incheby Praha.

Veletrh nabídnul také bohatý doprovodný program pro celou rodinu, který organizuje PROMOTÝM Praha společně s Dopravním podnikem hl. m. Prahy. Těšit se můžete na školu bezpečné jízdy formou malého dopravního hřiště vybaveného akuvozítky, kde děti získají základní návyky v oblasti silničního provozu. Poté, co úspěšně složí testy bezpečnosti silničního provozu, získají dárky věnované partnery. Vyzkoušet si můžete i motocyklový trenažér Honda, nechyběly praktické ukázky první pomoci zraněnému a to včetně kompletního představení postupu při autonehodě. Na Výstavišti byl zároveň start i cíl Rallye Večerní Prahou.

TZ Incheba – Markéta Holatová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře uzavřeny.