cz  Czech      uk  EN

Hledejte „kešky“ s Dopravním podnikem Praha ke 40. výročí pražského metra

KEŠKA Dopravní podnik Praha 1

Ke 40. výročí pražského metra připravil Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) překvapení pro všechny fanoušky geocachingu. Deset tzv. travel bugů, tedy putovních předmětů ke hře geocaching začíná svou cestu na různých místech v Praze a Slaném. Jejich cílem je procestovat některé světové metropole a vrátit se zpět do Prahy.

Hledejte „kešky“!

Celosvětová hra s GPS přístroji nabírá na popularitě i v České republice, kde „kešky“ hledá stále více nadšenců. DPP připravil 10 putovních předmětů, tzv. travel bugů, v podobě pamětní mince, na nichž jsou ve formě přívěsku zavěšeny tematické „psí známky“. K těmto travel bugům DPP přiřadil úkoly, k jejichž splnění jim mají dopomoci přímo hráči geocachingu. Úkolem pěti z nich je navštívit evropská města se systémem metra, zbývající vyrazí do celého světa. Travel bugy by se po své cestě měly vrátit zpět do Prahy.

KEŠKA Dopravní podnik Praha 2

 

„Tato aktivita se setkala s velkým ohlasem. Lidé s putovními mincemi opravdu cestují, na základě jejich sledování víme, že sedm z nich se již na svou cestu vydalo, zbylé tři ještě čekají na vyzvednutí. Jedna je nyní v Amsterdamu a jiná se například dostala přes Madrid až do Sao Paula. Věříme, že „kačeři“ (jak se hráči geocachingu sami nazývají) pomohou travel bugům za čas zpět do Prahy,“ řekl Miroslav Sedlmajer, vedoucí Středisek dopravních informací.

Více informací o jednotlivých předmětech a úkolech s nimi spojenými najdete na webu www.geocaching.com pod profilem 40LetPrazskehoMetra. Můžete zde i sledovat jejich cestování po světě, případně najít nápovědu k tomu, jak jim s ním pomoci.

TZ: DPP 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.