cz  Czech      uk  EN

FlixMobility rozšířila poslední kolo financování o investory z BlackRock, Baillie Gifford, Luxor a české Odyssey 44

 

  • Kolo financování „Série F“ odstartovaly investice od společností TCV, Permira a HV Holtzbrinck Ventures
  •  Získané investice podpoří expanzi sítě autobusů FlixBus ve Spojených státech, vstup na nové trhy v Jižní Americe a Asii, rozvoj železniční sítě FlixTrain a sítě FlixBus Charter
  • FlixCar pro spolujízdu autem doplní v roce 2020 stávající nabídku autobusové a vlakové dopravy v Evropě

Mnichov/Praha, 8. srpna 2019 – FlixMobility GmbH, mateřská společnost globálních platforem pro cestování FlixBus a FlixTrain, rozšířila poslední kolo financování „Série F“ spojením s dalšími investory. Patří mezi ně společnosti Baillie Gifford, Luxor Capital Group a česká Odyssey 44, další investice přišly i skrze fondy a účty spravované společností BlackRock. Už v půlce července přitom kolo financování odstartovaly investice od nových partnerů TCV a Permira a společná investice dlouhodobého investora HV Holtzbrinck Ventures a Evropské investiční banky.

.

FlixBus, ilustrační foto: Zdeněk Nesveda - BusPress

FlixBus, ilustrační foto: Zdeněk Nesveda – BusPress

 

Kapitál bude využitý na další globální expanzi, ale i ke spuštění úplně nové služby pro spolujízdu autem FlixCar, která doplní stávající nabídku sítě FlixBus a FlixTrain a rozrůstající se nabídku zájezdové přepravy pod hlavičkou FlixBus Charter. Společnost FlixBus cílí na vedoucí postavení na trhu v USA, v roce 2020 však plánuje vyslat zelené autobusy i na nové trhy do Jižní Ameriky a Asie. Pro vlaky FlixTrain znamená investice v příštím roce expanzi do dalších zemí EU v rámci postupující liberalizace evropského železničního trhu. Společnost současně počítá s investicemi do železniční sítě v Německu, kde FlixTrain již na několika železničních koridorech vlaky provozuje.

„Jsme potěšeni obrovským nadšením vysoce renomovaných investorů, kteří nám pomáhají nabízet chytrou, dostupnou a udržitelnou dopravu ještě více lidem,“ říká Jochen Engert, CEO a zakladatel společnosti FlixMobility. „Za podpory Baillie Gifford, Luxor Capital Group, Odyssey 44 a BlackRock skrze fondy a účty, které spravuje, jsme na uskutečnění našich ambiciózních plánů dobře připraveni. Od vstupu na trh před 6 lety jako německý startup jsme ušli velký kus cesty a nyní jsme se dostali na pozici lídra v oblasti dálkové mobility v Evropě. Další naší zastávkou bude zelená mobilita po celém světě.“

Nejnovější investoři se připojují ke stávajícím podílníkům FlixMobility vedeným globálním fondem General Atlantic a Silver Lake, lídrem v oblasti investic do technologií, kteří společnosti pomohli rychle vyrůst ze startupu na pozici globálního poskytovatele mobility.

Z německého startupu k přednímu světovému hráči v oblasti mobility

FlixMobility, která od roku 2013 mění evropský trh s hromadnou dopravou na dlouhé vzdálenosti, poskytuje prostřednictvím 350 tisíc spojení denně a více než 2000 destinací pohodlné a cenově dostupné cestování mezi městy milionům cestujících, přičemž jen v roce 2018 využilo autobusy FlixBus a vlaky FlixTrain 45 milionů lidí. FlixMobility je nesporně lídrem na trhu v Evropě a v roce 2018 společnost expandovala do USA, služby tak nabízí v celkem 29 zemích. Spolupracuje s více než 300 nezávislými dopravními partnery provozujícími autobusy i vlaky a vytvořila v tomto odvětví přes 10 tisíc pracovních míst.

V roce 2018 na železnici vyjel první vlak FlixTrain, který přenesl model FlixBusu do odvětví železniční dopravy v Německu. V roce 2019 společnost požádala také o přístup na železniční trasy ve Švédsku a ve Francii při přípravě na postupující liberalizaci evropského železničního trhu.

Přibližně 1 300 zaměstnanců pracuje pro FlixBus a FlixTrain v 19 kancelářích a v 17 zemích. Díky místní spolupráci řízené z národních kanceláří je společnost schopna se neustále přizpůsobovat potřebám konkrétního trhu i lokálním zákazníkům.

Možnosti pro každého cestovatele: Spuštění FlixCar

V rámci autobusů FlixBus a vlaků FlixTrain nabízí FlixMobility stále se rozšiřující integrovanou dopravní síť, která umožňuje lidem plánovat cesty flexibilně a dle jejich potřeb. Ve snaze přinést chytré a ekologické cestování ještě více lidem a nabídnout také spojení od dveří až ke dveřím pracuje společnost FlixMobility na spuštění služby FlixCar, spolujízdy, která doplní stávající dopravní síť o další destinace.

Již od samého počátku se sami nepovažujeme jen za autobusovou nebo dopravní společnost, ale za poskytovatele mobility; nabízíme chytré, cenově dostupné a k přírodě šetrné cestování, ať už autobusem, vlakem, nebo brzy spolujízdou,“ dodává Engert. „FlixCar je dalším logickým krokem v rozvoji naší sítě tak, aby s námi mohlo ještě více lidí objevovat svět. Obsazenost automobilů se v evropském průměru uvádí jen okolo 1,5 osoby na vůz. Spolujízda je skvělý způsob, jak se podělit o náklady na cestu a snížit svůj dopad na kvalitu ovzduší.“

O společnosti FlixMobility

FlixMobility je mladá společnost působící v oblasti dálkové dopravy, která skrze své značky FlixBus a FlixTrain nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky unikátnímu obchodnímu modelu a inovativním technologiím se ze startupu rychle stala silná společnost s největší evropskou sítí dálkových meziměstských autobusů a v roce 2018 také prvními dálkovými vlakovými spoji. Od roku 2013 přepravila FlixMobility přes 100 milionů lidí a dala vznik tisícům nových pracovních míst v oblasti dopravy. V roce 2018 spustila společnost FlixMobility první dálkové spoje také v USA.

Z center v Evropě i USA se tým FlixMobility stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing a prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj.

O každodenní provoz flotily autobusů FlixBus se starají regionální partneři, povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí. FlixTrain je provozován ve spolupráci se soukromými vlakovými přepravci. Díky tomuto partnerství jde tak inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví dopravy.

www.flixbus.cz/společnost

 

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.