cz  Czech      uk  EN

FlixBus rozšiřuje síť obnovených linek do Lyonu a Mety a do Curychu

FlixBus obnovuje od 3. 6. pravidelné spojení do Lyonu a Met ve Francii. O den dříve vyrazí první zelený autobus na lince Praha – Curych. Všechna spojení budou provozována 4 x týdně, ve směru z Prahy od čtvrtka do neděle a z Curychu, Lyonu a Met pojedou v pondělí a od pátka do neděle.

Autobus do Curychu vyjíždí z Prahy v devět ráno, zastavuje v 7 městech na německém území, např. v historických univerzitních centrech Regensburg, Augsburg a Tübingen a také na letišti ve Stuttgartu. Do Curychu přijížd ve 20:30, Zpátky je spoj k dispozici v pondělí a od pátku do neděle s odjezdem v 8:35 a příjezdem do Prahy v 19:55. Ceny jízdenek začínají na 899 Kč.

Spoj do Lyonu jezdí přes noc, z ÚAN Florenc vyráží v 21:25 a na místě je další den ve 13:20. Na francouzském území má šest zastávek a v Německu dvě. Zpátky se vrací v 17:15 s příjezdem do Prahy v 9:25. „Tento spoj poskytuje mj. komfortní přímé spojení do Norimberku,“ uvedla tisková mluvčí Flixbusu Eva Krejčí a doplnila: „Jízdenku na celou trasu jde pořídit již od 999 Kč“. Linka do Met odjídí v 9:50 a v konečné zastavuje v 22:10, zpátky se vrací v 10:30 s příjezdem do Prahy v 22:50. Jízdenky jsou v prodeji za cenu od 879 Kč.

Novinka: Cestující si mohou online přikoupit další zavazadla do rezervace za stejnou cenu

FlixBus zavádí novinku, která má cestujícím usnadnit rezervaci. Prostřednictvím služby My Booking bylo doposud možné změnit jméno cestujícího, přidat nebo upravit telefonní číslo nebo zrušit rezervaci. Nově FlixBus umožňuje online doplnit další zavazadla i po dokončení rezerace a to za původní, nijak nezvýšenou, cenu.

Roušky a dezinfekce rukou je základ. Udržujte rozestupy, kde to jde

Již od jara loňského roku jsou v autobusových spojích FlixBusu zavedená zvláštní bezpečnostní opatření. Nástup na palubu autobusu je umožněn pouze zadními dveřmi, u kterých je cestujícím k dispozici dezinfekce na ruce. Cestující musejí mít nasazené respirátory nebo nanoroušky. Samotné odbavení probíhá přes mobilní telefony a digitální snímač. Řidiči cestujícím připomínají nutnost dodržovat při nástupu do autobusu patřičné rozestupy. Dezinfekce a větrání vozidel po každé jízdě probíhá podle pokynů pro dezinfekci dle předpisů a nařízení Světové zdravotnické organizace. Společnost i nadále apeluje na samotné cestující, aby se vydali na cestu pouze ve výborném zdravotním stavu, dodržovali základní bezpečnostní opatření a hygienické návyky, aby tak během cesty chránili sebe i své okolí.

.

.

O společnosti FlixMobility 

FlixMobility je mladá společnost působící v oblasti dálkové dopravy, která skrze své značky FlixBus FlixTrain nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky unikátnímu obchodnímu modelu a inovativním technologiím se ze startupu rychle stala silná společnost s největší evropskou sítí dálkových meziměstských autobusů a v roce 2018 také prvními dálkovými vlakovými spoji. Od roku 2013 přepravila FlixMobility stamiliony lidí a dala vznik tisícům nových pracovních míst v oblasti dopravy. V roce 2018 spustila společnost FlixMobility první dálkové spoje také v USA. 

Z center v Evropě i USA se tým FlixMobility stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing a prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj. O každodenní provoz flotily autobusů FlixBus se starají regionální partneři, povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí. FlixTrain je provozován ve spolupráci se soukromými vlakovými přepravci. Díky tomuto partnerství jde tak inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví dopravy. www.flixbus.cz/spolecnost 

   TZ: FlixBus

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.