cz  Czech      uk  EN

FlixBus představil nové autobusy VDL a inovativní WI – FI technologii

 

Evropský poskytovatel autobusové dálkové dopravy společnost FlixBus představila novinářům moderní autobusy VDL Futura nové generace při cestě na pravidelné lince Praha – Liberec. Zároveň zde také prezentovala nejvýkonnější WI – FI 4G/LTE, které je na palubách autobusů FlixBus poskytováno zdarma. Kvalitní příjem signálu WI – FI je dnes, mimo jiné, také důležitým faktorem pří rozhodování veřejnosti s jakou společností cestovat. Měl jsem možnost na vlastní kůži si zkusit pohodlné cestování novým autobusem a vyzkoušet si nový zábavní portál, ve kterém je k dispozici 20 filmů.

Cesta do Liberce byla spojená s příjemným pracovním obědem na televizním vysílači Ještěd. Pavel Prouza ředitel FlixBusu, Jan Konopásek, majitel dopravní společnosti Umbrela Services a Jan kolář ředitel společnosti Passengera, která je poskytovatelem komplexních internetových služeb na palubách autobusů FlixBus, odpovídali společně během oběda na otázky novinářů.

 

 

Díky FlixBusu dostává doprava novou dimenzi a v celoevropském rozměru zvyšuje zájem o hromadné cestování. Takový rozmach veřejné hromadné dopravy má obrovskou šanci pozitivně ovlivnit kvalitu našeho prostředí.

 

 

Společnost FlixBus, která se za posledních pět let úspěšně etablovala mezi nejsilnější poskytovatele vnitrostátní autobusové dopravy na českém trhu, přichází s dalšími novinkami v oblasti péče o zákazníky. Cestující na vnitrostátní lince do Liberce se nyní mohou svézt nejmodernějšími autobusy, na všech vnitrostátních linkách mají zdarma k dispozici silnější Wi-Fi připojení v kvalitě 4G/LTE i plně vybavený zábavní portál Passengera s dvacítkou nových filmů od Bontonfilm.

„Naši zákazníci s námi cestují často každý den, v autobusu stráví mnoho času a přejeme si, aby čas na palubě FlixBusu prožili v maximálním bezpečí a komfortu. To je pro nás nejdůležitější. Proto naše služby neustále inovujeme, v čemž také spočívá náš úspěch i náskok před konkurencí,“ vysvětluje filozofii značky ředitel FlixBus CZ Pavel Prouza.

Cestování FlixBusem nyní zákazníkům přináší více zábavy a řadě cestujícím může také plně nahradit kancelář. Dvě LTE antény na střeše každého zeleného autobusu spolu se silnou dualband Wi-Fi a distribuovaným anténním systémem poskytují kvalitní neomezené 4G/LTE internetové připojení, což je aktuálně nejpokročilejší řešení, které je na autobusových linkách v Česku dostupné. Integrovaný zábavní portál Passengera dokáže za jízdy zobrazit aktuální polohu FlixBusu na mapě, cestující si mohou číst zprávy, sledovat některý z 20 nabízených filmů, poslouchat muziku nebo si cestu zpříjemnit hraním her. Vše je dostupné v češtině, angličtině i němčině a nabídka zábavy se neustále aktualizuje. Podle informací dopravce spokojenost jeho zákázníků s kvalitou internetu stále roste, za poslední měsíc se zvýšila z 3,4 na 4,4 body z pěti. Pro zákazníky je dostupný internet velmi vítaný – objem přenesených dat v rámci neomezené Wi-Fi narostl o 25 %.

Zelená flotila FlixBusu má nyní na českých silnicích nejmodernější a nejbezpečnější autobusy na trhu. Vozidla VDL Futura FHD2 139/330 z roku 2018 se pyšní celou řadou nadstandartních výbavových prvků včetně vylepšených motorů DAF, snížené spotřeby paliva o 3 % či snížené hmotnosti o 100 kg. „Samozřejmostí pro bezpečnost naší linkové dopravy jsou elektronické asistenční systémy, systém ESP, asistent nouzového brzdění či asistent udržování jízdního pruhu a optický senzor,“ podotýká Jan Konopásek, ředitel dopravní společnosti Umbrella Services z Liberce. Mezi další technologická vylepšení patří také systém detekce únavy řidiče, adaptivní podvozek, komfortnější sedadla, zásuvky 220V u každého dvousedadla, USB vstupy, systém upozornění na otevřené dveře zavazadlových prostorů a spoustu dalších.

Společnost FlixBus za poslední měsíce zapracovala i v mnoha jiných směrech: „Zjednodušili jsme rezervační a platební systém, posílili předprodejní místa, rozšířili provoz na řadě vnitrostátních spojení a jako první dopravce v Česku plánujeme nabídnout cestujícím s malými dětmi k zapůjčení dětské autosedačky,“ shrnuje inovativní kroky FlixBusu v Česku Pavel Prouza.

Spojení z Prahy do Liberce dopravce zavedl v září 2017. Jeho součástí je nově od letošního srpna i zastávka ve Fügnerově ulici, kde se nachází terminál liberecké hromadné dopravy.

Díky zkvalitnění služeb došlo během srpna a září na spojení Praha – Liberec k navýšení počtu cestujících o 30 %. Podle údajů z posledních dvou měsíců přijíždějí navíc autobusy průměrně se 7 minutovým předstihem.

Zdroj: FlixBus/ foto: Zdeněk Nesveda

.

.

 

.

.

.

.

reklama

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019

WWW.BUSSHOW.EU

Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO Nitra 19.2. – 21. 2. 2019

Veletrh se koná pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky  

 

.