cz  Czech      uk  EN

Elektrobusy nové generace v Českých Budějovicích

Eletrobusy Škoda 29 BB s cyklickým dobíjením

Eletrobusy Škoda 29 BB s cyklickým dobíjením (foto: DPMCB)

Dopravní podnik města České Budějovice, a.s zavede od 1. 11. 2018 do provozu 11 nových městských elektrobusů nové generace s unikátní technologií nabíjení.

České Budějovice, 3. 10. 2018 – Eletrobusy s označením Škoda 29 BB využívají cyklické dobíjení pomocí pantografu přímo z trolejí na konečných zastávkách a umožňuje jim tak v podstatě neomezený dojezd. Jedná se o nízkopodlažní midibusy s délkou 9 m s celkovou kapacitou 45 osob, z toho 21 sedících.

Vozy jsou vybaveny s celovozovou klimatizací, která zajišťuje jak chlazení, tak i topení. Pro informování cestujících slouží moderní palubní informační systém, zahrnující barevné LED panely.

Celkem 11 elektrobusů bude nasazováno od listopadu na nově vzniklé linky 21, 22 a 23, které budou zajišťovat obsluhu historického centra města a jeho propojení se záchytným parkovištěm v Jírovcově ulici, nádražím, českobudějovickou nemocnicí a Havlíčkovou kolonií.

Tato moderní a zcela bezemisní vozidla umožní zásadní zlepšení dopravní obslužnosti důležitých částí Českých Budějovic, ale také významně snižují emisní zatížení centra města“, uvedl k této novince ředitel a místopředseda představenstva a.s. Ing. Slavoj Dolejš.

Dopravní podnik zaplatí za celkem 11 vozů 142,5 miliónů korun, přičemž 85 % je hrazeno z fondů EU

.

..

 

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019

WWW.BUSSHOW.EU

Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO Nitra 19.2. – 21. 2. 2019

Veletrh se koná pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky  

 

.