cz  Czech      uk  EN

Den otevřených dveří Dopravního podniku zavítá na Kačerov a Pankrác

DPP Kacerov 1

Také v letošním roce se uskuteční tradiční Den otevřených dveří Dopravního podniku hlavního města Prahy. V sobotu 20. září 2014 budou návštěvníci moci nahlédnout do prostor depa metra Kačerov, autobusové garáže Kačerov a tramvajové vozovny Pankrác.

4-sorcity-nbh-18-net

V provozovnách budou kromě prohlídek areálů připraveny také expozice jednotlivých typů vozů metra, tramvají a autobusů, se kterými se běžně potkáváte v ulicích, ale i těch, které zajišťují opravy a udržování dopravní cesty pro bezproblémový provoz. Nahlédnout budete rovněž moci do dílen a jednotlivých provozů, které jsou využívány k denním opravám a ošetřením vozů. V rámci expozice současných vozů tramvají, včetně těch nejmodernějších, se můžete těšit i na vozy historické.

DPP Ful Servis 2 OK

V každém areálu bude během celé akce k dispozici stánek Infocentra (SDI), u něhož půjde zakoupit knihy i ostatní předměty ve střediscích běžně prodávané. Proběhnou prezentace řídících a informačních systémů i prezentace v oblasti životního prostředí, s několika dalšími firmami se představí také Střední průmyslová škola dopravní. Velkým lákadlem dále bude ukázka hasičské techniky a zázemí Hasičského záchranného sboru Dopravního podniku v areálu depa Kačerov. Dění v jednotlivých areálech doplní doprovodný program a soutěže pro děti i dospělé.

DPP Kacerov

Velkým lákadlem celého dne budou jízdy historickou soupravou metra 81-71, která vás bude v určených časových intervalech vozit do i z kačerovského depa. Zároveň se do provozu podívají také historické vozy tramvají, jež vás ve dvacetiminutovém intervalu přepraví v trase Vozovna Pankrác – Pražského povstání – Palouček – Nuselská radnice – Náměstí Bratří Synků.

Podrobné informace k dopravě:

Přepravu návštěvníků mezi depem a garáží Kačerov zajistí speciální bezplatná autobusová linka s označením DOD, a to v intervalu 5 minut. Linka bude v provozu od přibližně 9.40 hodin do přibližně 16.00 hodin v trase Budějovická – Depo Kačerov – Garáž Kačerov a budou jí obsluhovat nízkopodlažní vozy. Konkrétní spoj je již nyní možné vyhledat v rámci aplikace Vyhledávání spojení, jízdní řády jsou k dispozici na tomto odkazu.

Historická souprava metra 81-71 vyjede v 9.35 hodin z Kačerova na trasu linky C Kačerov – Florenc, první návštěvníky doveze do kačerovského depa v 10.08 hodin. Následně, až do 16.02 hodin, kdy vystoupí poslední cestující ve stanici Florenc, bude souprava v hodinovém intervalu jezdit v trase Depo Kačerov – Florenc. Jízdy jsou zpoplatněné dle běžného Tarifu PID, podrobný jízdní řád naleznete ke stažení zde.

Na trasu Vozovna Pankrác – Pražského povstání – Palouček – Nuselská radnice – Náměstí Bratří Synků bude vypravena také speciální tramvajová linka, kterou budou zajišťovat historické vozy. První jízda tramvaje proběhne v 9.31 hodin z Náměstí Bratří Synků, navazující spoje pojedou v intervalu 20 minut. Poslední spoj od Vozovny Pankrác vyjede v 16.10 hodin. Jízda historickou tramvají bude bezplatná. Jízdní řád naleznete ke stažení zde.

Dle stávajících jízdních řádů bude k jednotlivým areálům dále možné využít následující spoje:

Depo metra KačerovZe stanice metra Budějovická autobusovou linkou číslo 118 a 170, ze stanice metra Kačerov autobusovou linkou číslo 293.

Autobusová garáž Kačerov:

Pouze zvláštní autobusovou linkou DOD.

Tramvajová vozovna Pankrác:

Metrem do stanice metra Pražského Povstání a odtud pěšky či pravidelnou tramvajovou linkou číslo 18 do zastávky Vozovna Pankrác.

Další informace s plánkem a upřesněným programem akce naleznete v přehledné brožuře ZDE!

TZ: DPP

Komentáře uzavřeny.