cz  Czech      uk  EN

Další trolejbusy Solaris Trollino pro italské dopravce

V roce 2020 společnost Solaris Bus & Coach S.A. dodá další trolejbusy do Itálie. Dopravní firmy SETA Modena a TEP Parma, které zajišťují dopravní služby v regionu Emilia-Romagna na severu Itálie, objednaly celkem 18 moderních vozidel Solaris Trollino 12.

 

 

Osm z objednaných trolejbusů je pro SETA Modena a 10 dalších obdrží TEP Parma. Hodnota smluv podepsaných společností Solaris s dopravci činí téměř 12 milionů EUR.

Nejnovější trolejbusy Solaris Trollino 12 objednané oběma dopravci jsou dvojí konstrukce, trolejbusy pro Modenu budou přizpůsobeny pro použití trolejbusové sítě s neobvyklým napětím 750V (obvykle bývá 600-650V). Podle dohody budou trolejbusy dodány do Modeny v lednu 2020, dodávky pro TEP Parma se uskuteční v několika fázích, od dubna do července příštího roku.

U všech vozidel výrobce klade mimořádný důraz na zpracování do nejmenších detailů. Vozidla budou vybavena centrálním trakčním motorem 45 kWh a trakčními bateriemi, díky kterým budou vozidla schopna pokrýt značnou vzdálenost mimo trakční vedení.  Celková kapacita vozidel je 80 cestujících z toho 24 míst je k sezení.

Společnost Solaris Bus & Coach zahájila výrobu trolejbusů v roce 2001, od té doby dodala 1 500 vozidel zákazníkům do 16 zemí z to 160 právě do Itálie. Solaris Bus & Coach se v tomto segmentu stal lídrem v rámci výrobců v Evropské unii.

TZ: Solaris Bus & Coach

.

.

.

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.