cz  Czech      uk  EN

BusLine „Dny bezpečnosti s ISZ“

foto 6

BusLine a.s. představil v pátek 17. dubna v Liberci v rámci akce „DNY BEZPEČNOSTI S IZS – BEZPEČNĚ NA SILNICÍCH 2015″ bezpečný autobus pro děti „Mikeš“. Tento unikátní způsob přepravy dětí v ČR provozuje pouze BusLine a díky tomu jej jako oficiální partner představí i v rámci Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 v Praze.

Akce probíhala pod záštitou neziskové organizace Bezpečně na silnicích o. p. s. společně s OC Forum Liberec. Pro návštěvníky byla připravena čtyři stanoviště: jízda zručnosti a povinné vybavení kola, bezpečné poutání, viditelnost chodce na silnici a první pomoc ve spolupráci s Českým červeným křížem. Dále se veřejnosti představili zástupci všech integrovaných složek: Záchranná služba se sanitkou, Hasičský záchranný sbor s vybaveným autem a kontejnerem, Policie ČR s vybaveným autem, dvěma radary a zastavovacím pásem. BusLine doplnil tuto prezentaci bezpečným autobusem pro děti „Mikeš“, ve kterém si především malí zvědavci mohli vyzkoušet bezpečné sedačky. Mezi návštěvníky akce, kteří si přišli prohlédnout exteriér i interiér Mikeše, patřili především rodiče se svými ratolestmi a učitelky s dětmi z mateřských škol. Malí obdivovatelé kvitovali pohodlnost sedaček vtipnou poznámkou „chtělo by to ještě masáže a bylo by to dobrý“, dospělý doprovod ocenil především jejich bezpečnost a možnosti polohování podle vzrůstu pasažérů.

foto 1

 Moderní autobus SOR ILH 12 je český autobus vyrobený na zakázku ve společnosti SOR Libchavy spol. s.r.o. a disponuje  kapacitou 50 míst k sezení. Všechna sedadla autobusu jsou vybavena moderním systémem IsoFix, díky kterému je dítě bezpečně upoutáno během několika vteřin. Dětské sedačky jsou vyrobeny s použitím revoluční technologie Maxi-Cosi Rodi AirProtect® s vylepšenou boční ochranou, která překonává již tak přísné bezpečnostní testy. Sedačka chrání hlavu dítěte v případě nehody a má také optimální ochranu pro oblast boků. Lze ji polohovat, délka a šířka opěrky zad může být přizpůsobena rostoucímu dítěti ve věku od 3 do 12 let. Bezpečný autobus Mikeš je druhým vozem tohoto typu a byl pokřtěn v rámci loňského ročníku veletrhu cestovního Euroregion Tour Veronikou Arichtevou a Karlem Rodenem, kteří se stali jeho patrony. Tento autobus je nasazen na středisku v Liberci a spolu s Beruškou zajišťují dopravu dětí z mateřských a základních škol z Libereckého kraje. Mnohdy se totiž stalo, že kapacita jednoho autobusu nebyla dostačující. „Služby bezpečné přepravy dětí nabízíme i v ostatních regionech a do budoucna chceme vytvořit flotilu těchto bezpečných autobusů,“ dodal Jakub Vyskočil, statutární ředitel BusLine a.s.

foto 5

BusLine je oficiálním partnerem letošního Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015, které se k potěšení všech českých fanoušku uskuteční v Praze a Ostravě. Vedle zajišťování přepravy hokejových týmů BusLine představí tento typ bezpečné přepravy dětí i ve fun zóně pro návštěvníky utkání. Bezpečný autobus „Beruška“ si budou moct prohlédnout hokejoví fanoušci z celého světa, kteří mistrovství navštíví.

TZ: Busline

 foto 3

 

foto 4

Komentáře uzavřeny.