cz  Czech      uk  EN

Až se jednou podlaha ALTRO prošlape, tak já tady už nebudu…

Patrně už tady nebudu, až se bude měnit podlaha v tramvaji, kterou jezdím každý den do práce... (foto: ANVI TRADE)

Patrně už tady nebudu, až se bude měnit podlaha v tramvaji, kterou jezdím každý den do práce… (foto: ANVI TRADE)

 

Zaujal mě uveřejněný článek o podlahovinách ALTRO Transport od kolegy Tomáše Pospíšila ze společnosti ANVI TRADE. Netušil jsem, že podlaha v dopravních prostředcích MHD může vydržet i více než 50 let při každodenní zátěži. Patrně už tady nebudu, až se bude měnit podlaha v tramvaji, kterou jezdím každý den do práce, ale za to moje patnáctiletá vnučka si po té podlaze bude směle vykračovat ještě v důchodu. Je hezké, že v dnešní „rychle spotřební“ společnosti objevujeme věci, které vydrží fungovat v provozu po dobu celé jedné generace. 

Zdeněk Nesveda

Altro Transflor X40 vhodná pro tramvaje

Speciální bezpečnostní podlahovina do vozidel, kde je požadavek záruky neměnných vlastností podlahy po desítky let. Jiná, opravdu odolná podlahovina, se všemi nezbytnými vlastnostmi pro bezpečnost, není k dosažení nikde jinde než u Altra.

Výhody

  • 4,0 mm silná, velmi odolná proti vysokému bodovému zatížení
  • Extrémně trvanlivá, ve světě běžně v provozu i přes 50 let
  • Záruka na neměnné vlastnosti přes 30 let a životnost přes 50 let
  • Obsahuje Altro Easyclean Technology pro snadné čištění

 

Altro Transport, podlahovina s vysokou životností vhodná pro všechna vozidla veřejné hromadné dopravy (foto: Anvi Trade)

Altro Transport, podlahovina s vysokou životností vhodná pro všechna vozidla veřejné hromadné dopravy (foto: ANVI TRADE)

 

ANVI TRADE a Altro – spojení, které nabízí partnerům garance maximální kvality, spolehlivosti a bezpečnosti.

Společnost ANVI TRADE se v roce 1994 stala výhradním dovozcem a distributorem bezpečnostních protiskluzových podlahovin Altro v České republice, a to jak pro oblast transportu, tak pro developerské, rekonstrukční a ostatní prodejní oblasti ve stavebnictví. Britská společnost Altro Ltd., předním a také nejstarší výrobce bezpečnostních protiskluzových podlahovin, představuje celosvětově naprostou špičku v oboru, díky neustálým inovacím, které vkládá do svých produktů. První protiskluzové podlahoviny na světě vznikly již ve 30. letech minulého století a již tehdy s přísadou zrnek oxidu hlinitého Al2O3, z jehož značky vzniklo později nové jméno společnosti – Altro, tedy Aluminium Tri Oxide.

Altro se jako jediný výrobce a dodavatel na světě

specializuje na vývoj bezpečnostních podlahovin pro konkrétní druhy dopravních prostředků, odpovídajících různým a měnícím se potřebám všech cílových skupin uživatelů. Unikátnost Altra spočívá v patentovaném složení homogenní vrstvy měkčeného vinylu prémiové kvality, s obsahem směsi zrnek oxidu hlinitého, karbidu křemíku a polyestero- celulózové membrány, na kterou je vinylová směs nanesena v unikátní výrobní lince. To vše je fixováno výztužnou mřížkou ze skelných vláken, zajišťující trvalou rozměrovou stabilitu podlahoviny. Podlahoviny AltroTM jsou to nejlepší, co lze zvolit, pro své užitné vlastnosti, mezi něž patří vynikající bezpečnost pohybu osob, odolnost vůči opotřebení, bezkonkurenční životnost, design, ale i stálobarevnost, odolnost vůči UV záření, vysoká požární odolnost a samozhášecí schopnosti. Všechny tyto faktory poskytují maximální přínos uživateli.

Úspěch bezpečnostních podlahovin Altro

je založen na vlastních inovacích a úsilí vyhovět neustále se vyvíjejícímma rostoucím technickým požadavkům i očekáváním zákazníků na podlahu, její protiskluzovost, vzhled, odolnost, hygieničnost a další vlastnosti. Vedle produktů té nejvyšší kvality zajišťuje Altro zákazníkům a uživatelům prostřednictvím svých poboček a zastoupení (v USA, Kanadě, Německu, Španělsku, Dánsku, Švédsku, Austrálii a certifikovaní distributoři ve více než 50 zemích po celém světě) rovněž vysoký standard služeb a technické podpory. Odpověď na otázku, proč zvolit Altro, má tři hlediska. Tím prvním a základním je samotný produkt, jehož deklarované užitné a technické vlastnosti nejsou jen líbivé definice v propagačním letáku, což garantuje polovinu úspěšnosti. To jde ruku v ruce s designem a nabídkou široké palety barev, dekorů a vzorů, jelikož estetické požadavky zákazníků jsou dnes náročnou oblastí.

Druhým hlediskem je vysoká odborná úroveň poradenství

a nadstandardní servis zákazníkům, bez čehož se dnes žádný obchod neobejde. Transport je specifický segment, do něhož vstupuje mnoho složek a každá je nesmírně důležitá. Náročná kritéria tak platí i pro podlahy, které musí kromě důrazu na kvalitu, odolnost a bezpečnost splňovat i mnoho dalších parametrů a norem. Jinak ani nelze přemýšlet, pokud je požadavkem bezpečná přeprava cestujících. mJakékoli použití materiálu bez odpovídajících předepsaných vlastností a parametrů je předpokladem velmi potenciálního rizika přetížení daného místa s následkem deformace materiálu včetně poškození dalších částí vozidla se všemi, přinejmenším finančními důsledky. Třetím hlediskem je pak obchodní politika, budování strategických partnerství a rovný přístup ke všem zákazníkům. Tedy jedná se o komplexní službu poradenství, servisu a přístupu s produktem, o který se může zákazník opřít, jenž řeší přesně to, co zákazník požaduje a očekává.

Odborné poradenství je proto nastaveno tak, aby zákazníkům pomáhalo

vyřešit všechna úskalí a snížit možná rizika na minimum, což se týká i správné technologie pokládky, kterou buď zajistíme, nebo zaškolíme zaměstnance zákazníka. Samotnou kapitolou je ekologický faktor podlahovin Altro, jelikož se jedná o 100% recyklovatelný produkt. Výběr ekologických produktů s trvalou udržitelností, k jejichž výrobě je použito surovin z trvale obnovitelných zdrojů a které jsou baleny v rovněž 100% recyklovaných obalech, je dnes jedním z nejvýznamnějších kritérií. A přesně to splňují bezpečnostní protiskluzové podlahoviny Altro, což je samo o sobě vynikající reklamou. Etablovaná pozice firmy ANVI TRADE na trhu znamená nadstandardní benefity pro naše zákazníky. Jedná se především o přímou spolupráci s dodavatelem a možnost využívat obchodní servis s podporou bezplatného technického poradenství. Zákazníci tak mají možnost plně využít tyto zdroje k získání detailních informací o protiskluzových podlahovinách Altro a zároveň konzultovat a ověřit si správnost navrhovaného technologického řešení celých konstrukcí podlah vozidel. Ať už se jedná o autobusy, trolejbusy, tramvaje, železniční vagóny, vozy metra či sanitky, servisní vozidla, lodě nebo kabiny výtahů a lanovky. Samozřejmostí jsou i dodávky špičkových lepidel a tmelů Bostik, pro něž je ANVI TRADE rovněž výhradním importérem do ČR.

Firma ANVI TRADE dnes

disponuje moderním obchodním, kvalitně zásobeným logistickým centrem a školicím střediskem v Praze. Tým vysoce kvalifikovaných pracovníků může být k dispozici též přímo ve výrobních prostorách u zákazníka tak, aby bylo vždy možno co nejefektivněji a optimálně využít potenciál protiskluzových podlahovin Altro a jejich obsáhlého příslušenství. Doprava zboží je zajišťována pravidelnými rozvozy v rámci celé ČR přesně dle přání a požadavků zákazníka. To vše tvoří nejlepší podmínky pro úspěšnou výrobu či provozování nových nebo modernizovaných vozidel hromadné přepravy osob.

Za dobu svého úspěšného působení rozšířila firma nabízené portfolio

výhradně zastupovaných značek o širokou škálu dalších kvalitních podlahovin, jako například vinylové podlahy v dílcích AMTICO, luxusní vlněné koberce WESTEX, dále lepidla, tmely a další výrobky stavební chemie Bostik a v neposlední řadě takém o profesionální podlahářské nářadí FRIESS- TECHNO-PROFI a úklidovou techniku SYR. Mimo to působí ANVI TRADE v oblasti konstrukčního lepení v rozličných průmyslových oborech, a to s výrobky firmy Bostik.

 Z historického pohledu společnosti ANVI TRADE

byl na úplném počátku trolejbus Škoda 14 Tr, jenž se stal prvním vozidlem, do něhož byla v roce 1994 instalována podlahová krytina Altro. Jednalo se tehdy o typ Altro VM 20. Od tohoto roku začala úzká spolupráce se společností Škoda Ostrov při dodávkách podlahovin do trolejbusů 14 Tr, 15 Tr a 21 Tr a současně také do autobusů Škoda 21 Ab. Jen o rok později se dostalo i na první drážní vozidlo, a to na tramvaj T6A5, kde tehdy běžně používaná kaučuková podlahovina byla nahrazena Altrem. S ohledem na předpokládanou životnost a provozní podmínky těchto vozidel byla použita podlahovina s tloušťkou 2,5 mm, aby vydržela bez nutnosti opravy minimálně 20 let. Ověřovací zkouška jejích vlastností, která proběhla po 15 letech na havarovaném vozidle, prokázala, že podlahovina zcela bez problémů vyhovuje požadovaným vlastnostem z pohledu užitkovosti i bezpečnosti. Konkrétně naměřená tloušťka podlahoviny v nejexponovanějším místě činila 2,15 mm, došlo tedy k opotřebení o 10 – 14 % celkové užitné vrstvy. Úroveň protiskluzných vlastností vykazovala hodnoty stejné jako zcela nové Altro.

ANVI TRADE a Altro – spojení, které nabízí partnerům garance

maximální kvality, spolehlivosti a bezpečnosti. Rok 1996 přinesl dva projekty. Prvním byl zcela nový typ autobusu, SOR C 7,5, čímž jsme s podlahovinou Altro vstoupili do segmentu novovýroby. Následovala modernizace vozů metra typu 81-71, kdy šlo dokonce o první aplikaci protiskluzových podlahovin Altro do vozidel podzemní hromadné dopravy. U tohoto projektu se navíc rovněž poprvé objevily zcela specifické požadavky na požárně technické vlastnosti podlahových krytin, jež Altro bez výhrad splnilo. Zkušenosti s vozy typu 81-71 byly následně v roce 1998 využity u vozů metra typu M1. I zde byla později provedena ověřovací zkouška vlastností podlahoviny, a to po 16 letech. Výsledek dopadl stejně jako v předchozím případu; zde byla dokonce naměřena tloušťka 2,4 mm z původních 2,5 mm. Na české železnici zanechala protiskluzová podlahovina Altro první výraznější stopu v roce 2000, a to na elektrických jednotkách řady 471, kde byl použit typ osvědčený typ Altro VM 20 s tloušťkou 2 mm, který dodnes bez problémů slouží.

 Od roku 2000 do současnosti jsou podlahoviny Altro dodávány

do všech výše zmíněných oblastí hromadné dopravy osob včetně lanovek, sanitek, výtahových kabin apod. Mezi významné partnery patří výrobci SOR, Škoda Transportation, Pars nova, ČKD PRAGOIMEX, Inekon, EKOVA Electric, Iveco, Solaris, Siemens, Stadler a další.O sortimentu a kvalitě podlahovin Altro se mohou pravidelně přesvědčit také návštěvníci ostravského veletrhu Czech Raildays.

TZ: Anvi Trade

 

Příklady použití podlahovin Altro Transport s vysokou životností u kolejových vozidel

Vlakové soupravy na regionálních tratích (foto: Anvi Trade)

Vlakové soupravy na regionálních tratích (foto: ANVI TRADE)

 

Vlakové soupravy na regionálních tratích (foto: Anvi Trade)

Vlakové soupravy na regionálních tratích (foto: ANVI TRADE)

 

Vlakové soupravy určené pro dálkové tratě ( foto: Anvi Trade)

Vlakové soupravy určené pro dálkové tratě ( foto: ANVI TRADE)

 

Lokomotivy Škoda (foto: ANVI TRADE)

Lokomotivy Škoda (foto: ANVI TRADE)

 

Železniční vagony (foto: ANVI TRADE)

Železniční vagony (foto: ANVI TRADE)

 

Soupravy pražského metra (foto: ANVI TRADE)

Soupravy pražského metra (foto: ANVI TRADE)

 

Soupravy pražského metra (foto: ANVI TRADE)

Soupravy pražského metra (foto: ANVI TRADE)

 

Tramvaje Škoda, příklady piktogramů (foto: ANVI TRADE)

Tramvaje Škoda, příklady piktogramů (foto: ANVI TRADE)

 

Tramvaje Škoda, příklady piktogramů (foto: ANVI TRADE)

Tramvaje Škoda, příklady piktogramů (foto: ANVI TRADE)

 

 

ALTRO kroky k udržitelnosti

Recyklační jednotka Altro (fot: ANVI TRADE)

Recyklační jednotka Altro (fot: ANVI TRADE)

 

 

Stálá rubrika ANVI TRADE na portálu BusPress, čtěte zde…

WWW. ANVITRADE.CZ

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

 

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.