cz  Czech      uk  EN

ALTRO podlahové materiály jsou novým, technologicky precizním systémem v oboru

 

ANVI TRADE ALTRO

Nabízíme vám odpovědi na otázky, proč právě Altro?

S podlahovými materiály Altro se potkáváme denně, aniž bychom si to uvědomovali. Jsou to vysoce kvalitní, špičkové materiály s mimořádnými vlastnostmi, používané na podlahách v autobusech městské dopravy, vagónech metra, vlaků, tramvajích, ale také ve veřejných budovách, nemocnicích, průmyslových halách. To je pouze stručný výčet míst, kde všude je možné podlahové materiály značky Altro instalovat. V České republice kompletní sortiment dodává výhradní dovozce společnost Anvi Trade s.r.o.

Altro z pohledu zákazníků nejsou jenom samotné materiály, ale již celý fungující sofistikovaný obor zabývající se odborným pokládáním podlahovin a technologiemi. Anvi Trade se soustřeďuje na odborné poradenství a školící činnosti pro správnou instalaci materiálů Altro ve všech prostředích včetně zmiňovaných dopravních prostředků.  Je to poprvé, kdy máme možnost setkat se s tak obsáhlou a komplexní nabídkou činností v oboru, jenž se zabývá interiérovými podlahami v mnoha oblastech našeho běžného života.

Náš zájem je nyní hlavně zaměřený na oblast veřejné dopravy, kde se předpokládá nejvyšší možná kvalita instalovaných podlah při dlouhodobém udržení funkčnosti a dalších jiných mimořádných vlastností po celou dobu životnosti vozidel veřejné dopravy.     

Několik otázek, které by vás mohly zajímat, jsme položili panu Janu Zahradníčkovi, obchodně technickému poradci ze společnosti ANVI TRADE.

ANVI TRADE - Zahradníček

Jan Zahradníček nám odpovídá na otázky, co je vlastně ALTRO? , foto: Zdeněk Nesveda

V čem spatřujete největší konkurenční výhody u podlahovin Altro?

Altro Ltd. jakožto nejstarší výrobce pružných protiskluzových podlahovin nabízí nejen patentované složení svých podlahových krytin, které spočívá v unikátní kombinaci prémiového vinylu s obsahem směsi zrn oxidu hlinitého Al2O3 a karbidu křemíku SiC, jenž je fixováno výztužnou mřížkou ze skelných vláken, ale zároveň i nejširším portfoliem typů, tlouštěk a designů podlahovin tak, aby zákazník nalezl vždy optimální řešení pro své vozidlo z hlediska jeho životnosti, určení a předpokládané míry a frekvence zátěže.

Které vlastnosti ALTRO z hlediska bezpečnosti pohybu po něm byste zejména zdůraznil?

Díky výše zmíněné kombinaci použitých zrn Al2O3 a SiC jsou podlahové krytiny Altro protiskluzné a tedy bezpečné pro pohyb i za mokra. Tato situace je zejména v zimních měsících ve vozidlech hromadné dopravy osob běžná.  

Předpokládaná životnost u dopravních prostředků je různá, u autobusů například 10 – 15 let, ale u vlakových vagonů, nebo tramvají klidně i 30 let. Pamatuje se na to v sortimentu Altro, aby materiály vydržely po celou dobu životnosti vozidla?

V současné době je v nabídce 28 typů podlahovin v 8 různých tloušťkách od 1,8 mm až po 4 mm. Tato škála nám tedy umožnuje nabídnout zákazníkům podlahoviny s garantovanou životností 10,15,20 i 30 let a to i v různých dekorech, případně specifických provedeních na přání zákazníka.

Předpokládám, čím vyšší životnost, tím také vyšší cena, hledáte nejpříznivější variantu nejvýhodnější pro zákazníka?

Přesně tak, škála podlahovin Altro nabízí vždy nejvhodnější variantu pro konkrétní vozidlo a představu zákazníka. Díky skutečně širokému portfoliu nabízených typů pro takřka jakýkoliv typ vozidla MHD je tedy zbytečné, aby zákazník zaplatil více peněz za předimenzovaný produkt, než je pro dané vozidlo a situaci nezbytně nutné.

Jaká splňuje Altro bezpečnostní kritéria z hlediska případného požáru?

Jelikož Altro patří mezi lídry trhu podlahových krytin v oblasti hromadné dopravy osob, tak i v oblasti požární odolnosti musí plnit nejpřísnější požadavky a normy, jež jsou na součásti interiérů vozidel kladeny. Jen pro příklad si dovolím vyzdvihnout normy:

 ECE R-118 Požární vlastnosti materiálů použitých v interiérech motorových vozidel.

EN 45 545 Protipožární ochrana drážních vozidel.

Ta škála u Altro je neskutečně široká, přiznám se, docela se v ní ztrácím, jak má váš zákazník postupovat, aby našel pro sebe nejoptimálnější řešení?

 Ideální variantou je kontaktovat našeho obchodně technického zástupce, který dokáže navrhnout nejvhodnější variantu podlahové krytiny. Zároveň je schopen spolupracovat při přípravě výkresové dokumentace, případně při tvorbě technologických postupů. Pro prvotní zjednodušený výbě, je případně možné použít tabulku použití podlahových krytin Altro pro dopravní prostředky, kterou zákazníci naleznou na našich webových stránkách.

Na jedné straně je kvalita použitého materiálu, na druhé straně je také kvalita položení, instalace do vozidel. Do jaké míry má kvalita zpracování vliv na funkčnost, ale i životnost podlahy? Jaká jsou z vaší strany doporučení?

Obecně platí, že pro využití maximálního potenciálu, který podlahoviny Altro nabízejí, je nutná jejich správná instalace a jejich pečlivá příprava. Pro správnou funkčnost podlahovin je nezbytná kvalitní příprava podkladu, tato příprava rozhoduje z 90% o úspěšné instalaci ve vozidle. Doporučení jsou vcelku jednoduchá, a sice nenechat provádět instalaci protiskluzné podlahoviny Altro neproškolenými pracovníky, kteří jsou schopni napáchat svou prací více škody než užitku.

Provádíte mimo prodeje a dodávek podlahovin také tak zvané zakázky na klíč?

V případě zájmu jsme schopni zákazníkům poskytnout i tuto službu, máme pro zákazníky k dispozici zkušené kladeče, kteří jednak mohou dodanou podlahovinu Altro v nejvyšší možné kvalitě instalovat, nebo případně i během instalace seznámit pracovníky objednatele s nejrůznějšími technikami instalace, které jsou pro protiskluzné podlahoviny specifické.

Dokážete pružně reagovat na zvýšenou poptávku? Máte nějaké limity, myslím tím ve velikosti ploch, nebo u Vás platí čím větší, tím lepší? Ovlin položení, instalece ta položení, id hledáte nejpříznivější variantu nejvýhodnější pro zákazníka?

V současné době máme v našem skladu v Praze zhruba 38 tisíc metrů čtverečných podlahových krytin Altro. Limity dodávek nemáme, stejný servis od nás dostane zákazník, který si objedná 1 metr čtverečný, stejně tak jako zákazník s objednávkou několika stovek metrů. Případné individuální specifické požadavky řešíme v součinnosti s výrobcem, a tyto objednávky jsou obvykle vyřešeny do tří týdnů.

Z pohledu uživatele je hodně důležitá snadná údržba a úklid podlahových povrchů, jak je to s Altrem?

I v této oblasti se Altro snaží být o krok před konkurencí díky použití unikátních výrobních technologií Altro Easyclean TechnologyTM. Tato technologie uzavírá drobné přirozené póry vinylu, a tím dokáží strukturu protiskluzné podlahoviny chránit před postupným vnikáním špíny do její hloubky. Díky této technologii lze ušetřit značné finanční prostředky, jinak vynaložené za drahé čisticí prostředky a čas, umožňující důkladné vyčištění podlahovin.

Hned navážu na další otázku, existují pro Altro doporučené úklidové technologie a prostředky?

Zajisté existují, všem uživatelům protiskluzných podlahových krytin Altro jsme schopni poskytnout ucelený návod ke správnému užívání a údržbě podlahovin Altro Transflor TM, včetně dodávky potřebného vybavení. V naší nabídce zákazníci naleznou jak čisticí prostředky Altro, tak i úklidovou techniku anglického výrobce SYR (Scot Young Research, patentovaná profesionální úklidová technika), jako je široký sortiment mopů, čisticích vozíků apod.  

Na začátku jsme Altro definovali také jako „obor“ co všechno to obnáší ve vztahu směrem k zákazníkům?

 Kompletní ucelený systém dodávek podlahových krytin, svařovacích šňůr, tmelů a dalšího příslušenství. K tomu veškerý servis spočívající v technickém a technologickém poradenství, školení pracovníků a dodávek na klíč, tedy včetně montáže a dále pak například i dopravu zboží vlastní dopravou minimálně dvakrát týdně.

Zdeněk Nesveda – BusPress

ANVI TRADE 1

Školící centrum ANVI TRADE, foto: ANVI TRADE

ANVI TRADE 8

Školící centrum ANVI TRADE, foto: ANVI TRADE

ANVI TRADE 3

Praktická školeni ve středisku ANVI TRADE,  foto: ANVI TRADE

ANVI TRADE 2

Praktická školeni ve středisku ANVI TRADE,  foto: ANVI TRADE

ANVI TRADE 5

Praktická školeni ve středisku ANVI TRADE,  foto: ANVI TRADE

ANVI TRADE 7

Praktická školeni ve středisku ANVI TRADE,  foto: ANVI TRADE

ANVI TRADE 10

38 000 m2 podlahovin ALTRO okamžitě k dispozici,  foto: ANVI TRADE

ANVI 3 OK

Podlahoviny ALTRO pro linkové autobusy SOR, foto: ANVI TRADE

ANVI TRADE 1

ANVI TRADE centrála Uhříněves,  foto:  Zdeněk Nesveda

WWW.ANVITRADE.CZ

Anvi_Trade

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS. CZ

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBU.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.